قیمت سری آیفون ۱۲ احتمالا کم‌تر از ۶۴۹ دلار خواهد بود

آیفون ۱۲

تا به حال هر چه گزارش و خبر درمورد گوشی‌های پیش روی سری آیفون ۱۲ اپل در اختیار ما قرار داده شده بود، از وجود چهار مدل در این سری خبر می‌داد. اما امروز یک گزارش جدید درمورد قیمت آن‌ها در اختیار ما قرار داده شده است، که عجیب است.

عجیب بودن این خبر از این جنبه است که این بار منابع ما خبر از وجود پنج مدل در سری آیفون ۱۲ می‌دهند. در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که یک وبسایت چینی گزارش کرده است که سری گوشی‌های هوشمند پیش روی شرکت اپل به اسم iPhone 12 دارای پنج مدل خواهد بود. همانطور که پیش از این نیز در مقدمه‌ی این مطلب به این موضوع اشاره شد، تا به حال هر چه گزارش درمورد این سری منتشر شده بود، نشان از وجود چهار مدل در این سری می‌داد که شامل یک مدل پایه با صفحه نمایشی با اندازه‌ی ۵.۴ اینچ، دو مدل ۶.۱ اینچی با نام Pro و Plus و همچنین یک مدل ۶.۷ اینچی می‌شدند که به احتمال زیاد iPhone 12 Pro Max نام خواهد داشت. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

بر اساس شایعه‌هایی که تا به حال وجود داشت، مدل پایه‌ی این لاین آپ که به یک صفحه نمایش ۵.۴ اینچی مجهز شده است، به احتمال زیاد با قیمت پایه ۶۴۹ دلار راهی بازار خواهد شد که باعث می‌شود از مدل پایه iPhone 11 که سال گذشته عرضه شده بود و قیمت پایه آن از ۶۹۹ دلار شروع می‌شد، ارزان قیمت تر باشد. بر اساس شایعه‌هایی که تا به حال درمورد مشخصات لاین آپ سری آیفون ۱۲ وجود داشت، هر چهار (یا حتی پنج) مدل آن‌ها به یک چیپست A14 Bionic درون خود مجهز خواهند بود، به صورت پیش فرض دارای قابلیت پشتیبانی از فناوری اتصالات نسل بعدی ۵G خواهند بود و همچنین دارای صفحه نمایش‌های OLED خواهند بود که مدل پایه ۵.۴ اینچی iPhone 12 نیز از این قائده مستثنی نیست.

با وجود این که خبر بسیار خوشحال کننده‌ای است که با وجود پیشرفت‌های چشمگیری که در این سری ایجاد شده است، گفته می‌شود که قیمت پایه آن‌ها کاهش پیدا خواهد کرد، اما هنوز هم برای عده بسیار زیادی از کسانی که در کشورهایی قرار دارند که قدرت خرید مردم پایین است، محصولات بسیار گران قیمت و لوکسی هستند. اگر بخواهم دقیق‌تر صحبت کنم، مردمی که در کشورهایی قرار دارند که در آن‌ها هنوز فناوری ۵G راه اندازی نشده است، ممکن است علاقه نداشته باشند که برای چیزی هزینه کنند که هنوز امکان استفاده کردن از آن در کشور آن‌ها وجود ندارد.

ظاهرا به نظر می‌رسد که این دقیقا همان علتی است که اپل مدل دیگری که پنجمین مدل از سری iPhone 12 به شمار می‌رود را نیز قصد دارد عرضه کند. بر اساس اطلاعاتی که منابع ما اخیرا در اختیارمان قرار داده‌اند، مدل پنجم سری آیفون ۱۲ فقط دارای اتصالات ۴G خواهد بود. وجود این مدل اپل را قادر خواهد کرد که مشتریانی را هدف بگیرد که هنوز فناوری ۵G را نمی‌خواهند. اگر ادعای وجود مدل ۴G در سری iPhone 12 حقیقت داشته باشد، این مدل، در حقیقت همان مدل پایه این لاین آپ خواهد بود که دارای یک صفحه نمایش ۵.۴ اینچی است. در پی این امر، قیمت پایه سری آیفون ۱۲ بیش از این هم پتانسیل کاهش پیدا کردن خواهد یافت.

درمورد این که مدل ۴G آیفون ۱۲ چه تفاوتی با مدل ۵G آن خواهد داشت، هنوز مشخص نیست و باید منتظر باشیم تا اطلاعات تکمیلی بیشتری در آینده در این زمینه به دست بیاوریم. اما از نظر تئوری، این که تفاوت آن‌ها فقط در وجود یا عدم وجود فناوری ۵G باشد، نمی‌تواند به تنهایی تاثیر چشمگیر و قابل توجهی در کاهش دادن قیمت پایه این لاین آپ داشته باشد. از طرفی دیگر، اگر اپل همچنان به داونگرید کردن مشخصات این دستگاه ادامه دهد، ممکن است در دسته بندی سری SE قرار بگیرد. البته یک سری فرضیه‌ها (که محال به نظر می‌رسند) نیز وجود دارند که این مدل ۴G از سری آیفون ۱۲ در حقیقت، ممکن است همان iPhone SE Plus باشد که شایعه‌های وجود آن مدتی در حال پخش شدن بود.

چیزی که در حال حاضر واضح و روشن است، این است که در حال حاضر حدس و گمانه زنی‌های بسیار زیادی وجود دارد و تا زمانی که اطلاعات تکمیلی بیشتری در این رابطه وجود نداشته باشد، سخت است که از وجود این مدل ۴G که اکنون شایعه حضور آن مطرح شده، آگاهی و اطمینان کامل پیدا کنیم.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.