نسل سوم AirPod در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد

در حال حاضر می‌دانیم که شرکت اپل در حال برنامه ریزی برای آغاز کردن خط تولید انبوه AirPod های جدید خود تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی است. اما اکنون بر اساس یک شایعه جدید، گفته می‌شود که شرکت اپل نسل سوم AirPod های خود را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ میلادی روانه بازار خواهد کرد.

در حقیقت، ماجرا از این قرار است که این موضوع برای اولین بار توسط تحلیلگری به اسم Ming-Chi Kuo مطرح شده است که همانطور که اشاره کردم، اعلام کرده این ایرفون‌ها در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ میلادی از راه خواهند رسید. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این رابطه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

علاوه بر این، یک موضوع جدید دیگری که اخیرا در این رابطه مطرح شده است، عنوان می‌کند که در یادداشت جدیدی که برای سرمایه گذارهای شرکت اپل ارسال شده و توسط Apple Insider گردآوری شده است نیز اعلام شده که نسل دوم AirPod Pro های این شرکت قرار نیست به این زودی‌ها معرفی و عرضه شوند و ما هم نباید منتظر باشیم که این روزها خبر جدیدی از آن‌ها به دست بیاوریم. Cupertino که یکی از منابع نزدیک به شرکت اپل به شمار می‌رود، اظهار کرده که تولید انبوه نسل دوم AirPod Pro های شرکت اپل در پایان تقویم سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز خواهد شد. بنابراین، احتمالا آن‌ها تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ روانه بازار نخواهند شد که نشان می‌دهد هنوز زمان بسیار زیادی تا عرضه شدن آن‌ها باقی مانده است و ما انتظار طولانی را باید تجربه کنیم.

بر اساس اظهارات جدیدی که Ming-Chi Kuo داشته است، کاربران و مردم بازار ممکن است انتظار عرضه شدن AirPod های جدید این شرکت را داشته باشند که عرضه شوند اما در واقع، به جای آن‌ها قرار است مدل‌های جدید Beats در اختیارشان قرار داده شود. در حقیقت، محصولات جدید Beats زودتر از AirPod های جدید به دست مردم خواهند رسید. وی همچنین در یکی از گزارش‌های اخیر خود این موضوع را نیز مطرح کرده است که AirPod Pro های شرکت اپل با وجود این که دارای قیمت بیشتری از نسل دوم مدل معمولی AirPod هستند، اما تقاضای مردم برای مدل گران قیمت‌تر کاملا بیشتر از مدل معمولی بوده است که کمی تعجب برانگیز است. بنابراین، می‌توان تصور کرد که مردم تا به حال از AirPod Pro ها استقبال بیشتری در مقایسه با AirPod های معمولی داشته‌اند.

بر اساس گزارش‌هایی که در این رابطه وجود دارد، ظاهرا به نظر می‌رسد که فروش ایرفون‌های غیر Proی شرکت اپل، احتمالا ۴۰ درصد نسبت به سه ماهه گذشته کاهش پیدا کرده است که در مجموع نشان می‌دهد که تا به حال در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ حدود ۱۱ تا ۱۳ میلیون عدد از آن‌ها به فروش رسیده است. با توجه به این که اکنون نسل سوم AirPod های شرکت اپل در راه هستند، و قرار است سال آینده میلادی روانه بازار شوند، حساب و کتاب‌های این تحلیلگر نشان می‌دهند که شرکت اپل ممکن است تا پایان سال جاری میلادی، حدود ۹۰ میلیون عدد از مدل‌های مختلف AirPod های خودش را به فروش برساند که از این تعداد، حدود ۵۰ تا ۵۵ میلیون عدد می‌تواند سهم مدل‌های معمولی نسل اول و دوم AirPod باشد و ۳۵ تا ۴۰ میلیون عدد نیز سهم AirPod Pro باشد که با توجه به فروش بالای آن‌ها تا قبل از آن، در مجموع، باز هم می‌تواند فروش AirPod Pro ها را بیشتر از مدل معمولی AirPod برساند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.