iPhone 12 می‌تواند پرفروش‌ترین مدل این سری باشد

iPhone 12
iPhone 12

همانطور که چند روز قبل نیز گزارش کرده بودیم، شرکت اپل قصد دارد فردا در طی برگزاری رویداد Hi Speed از لاین آپ جدید گوشی‌های هوشمند آیفون خودش با نام iPhone 12 رونمایی کند.

در حال حاضر ما انتظار داریم که این شرکت در طی این رویداد از چهار مدل گوشی هوشمند جدید رونمایی کند و علاوه بر این، بر اساس اظهارات اخیر Ming-Chi Kuo، دومین مدل ارزان قیمت در این لاین آپ در زمان عرضه این سری بیشترین فروش را به خودش اختصاص خواهد داد. گوشی مورد نظر در ابتدا با نام iPhone 12 Max شناخته می‌شد اما گزارش‌های اخیر ادعا می‌کنند که اپل با نام iPhone 12 از آن یاد می‌کند. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

بر اساس اظهارات اخیر Ming-Chi Kuo، باید انتظار داشته باشیم که پرفروش‌ترین مدل در لاین آپ سری آیفون ۱۲ اپل با اختصاص دادن ۴۰ درصد از کل سهم فروش این لاین آپ iPhone 12 نام داشته باشد. پیش بینی‌های Ming-Chi Kuo می‌گویند که سایر مدل‌های این لاین آپ که شامل iPhone 12 mini و iPhone 12 Pro و همینطور iPhone 12 Pro Max می‌شوند، هر کدام حدود ۲۰ درصد از کل سهم فروش این لاین آپ را به خودشان اخصاص خواهند داد و فقط آیفون ۱۲ دو برابر آن‌ها فروش خواهد داشت. در حال حاضر انتظار داریم که پرفروش‌ترین مدلی که در حال صحبت کردن درمورد آن هستیم، با در اختیار داشتن یک پنل صفحه نمایش ۶.۱ اینچی راهی بازار شود و در پنل پشتی بدنه خود نیز دارای دوربین‌های دوگانه باشد.

نکته قابل توجه دیگری که Ming-Chi Kuo در اظهارات اخیر خودش مطرح کرده، این است که اگرچه گوشی هوشمند پیش روی iPhone 12 mini قرار است ارزان قیمت‌ترین مدل در بین مدل‌های چهارگانه این سری محسوب شود، به دلیل ابعاد کوچک بدنه و سایز صفحه نمایش خود، به اندازه‌ای که برخی از مردم فکر می‌کنند، برای مشتریان احتمالی این سری جذابیت نخواهد داشت. شایعه‌هایی که در حال حاضر درمورد این گوشی وجود دارد، می‌گویند که قیمت پایه این دستگاه از ۶۹۹ دلار آغاز می‌شود و این در حالی است که مدل پایه iPhone 12 بر اساس شایعه‌های کنونی ۷۹۹ دلار قیمت خواهد داشت. بر اساس یک سری از نظر سنجی‌های جدیدی که اخیرا برگزار شده است، کاربران برای خرید یکی از مدل‌های این سری، دیگر به این که آیا مدل مورد نظر آن‌ها قابلیت پشتیبانی از اتصالات شبکه ۵G نیز در اختیار دارد یا خیر، فکر نمی‌کنند و در زمان انتخاب گوشی بعدی خود در این لاین آپ بیشتر از هر چیز به قیمت آن توجه می‌کنند.

در هر حال، در حال حاضر انتظار می‌رود که لاین آپ گوشی‌های هوشمند پیش روی iPhone 12 در مقایسه با مدل‌های قبلی این لاین آپ در سال گذشته یعنی سری iPhone 11، عملکرد ضعیف‌تری از نظر فروش در بازار داشته باشند و اختلاف زیادی بین آن‌ها ایجاد شود. یکی از دلایل اصلی آن، آغاز دیرهنگام فروش آن‌ها است و دلیل عمده بعدی نیز پاندمی ویروس کرونا است که در حال حاضر یک بار دیگر سراسر دنیا را دچار خودش کرده است و در ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی هم تاثیر بسیار بزرگ بدی روی اقتصاد دنیا داشت و هنوز هم آثار آن باقی مانده است.

 

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.