نقد و بررسی لپ‌تاپ گیمینگ ایسر Predator Helios 700

آشنایی با لپ تاپ گیمینگ ایسر Predator Helios 700

ایسر Predator Helios 700‌ یک لپ‌تاپ گیمینگ عظیم‌الجثه می‌باشد که دارای یک ترفند مخفیست: اگر بخش بالایی صفحه کلید لپ‌تاپ را باز کنید با یک جفت فن و خنک کننده روبه رو می‌شوید که هوای مورد نیاز سیستم را برای خنک ماندن فراهم کرده و از داغ شدنCPU  و GPU جلوگیری می‌کنند.

وجود این قابلیت قطعا سود آور خواهد بود، به این دلیل که مدل ایسر Predator Helios 700 که در دست من برای نقد و بررسی قرار گرفته‌است حاوی سی پی یو Intel Core i9-9980HK و کارت گرافیک انویدیایRTX 2080  می‌باشد و شکی نیست که این قطعات قدرتمند در هر فضایی که شروع به کار کنند به مرور زمان داغ خواهند کرد و به هوای زیادی نیاز پیدا می‌کنند.

علاوه بر این، نرم افزارAcer’s Predator Sense  که از قبل بر روی دستگاه نصب شده‌است،به آسانی به شما اجازه اورکلاک کردن را خواهد داد و همچنین گزینه‌هایی برای انتخاب میان چند حالت برای تنظیمات فن پیش رویتان قرار می‌دهد تا بتوانید نسبت به فعالیت‌های مورد نظر و انجام پردازش‌های متفاوت، بهترین دما و عملکرد اجزا را برای استفادیتان، شخصی‌سازی کنید.

مدلی که از لپ‌تاپ‌ گیمینگ ایسر Predator Helios 700 برای نقد و بررسی وبسایت‌ها فرستاده شده‌است، بهترین مدل موجود از این سری می‌باشد، اگرچه ورژن‌هایی موجود هستند که برای پردازش‌هایشان از سی پی یوCore i7-9750  با کارت گرافیک RTX 2070 و RTX 2080 بهره می‌برند.

از آنجایی که علاقه مندان لپ‌تاپ‌های گیمینگ از این مدل انتظارات زیادی دارند‌، باید یادشان باشد که اینگونه از ابرقدرت‌ها آنقدر هم ارزان قیمت نخواهند بود وAcer Predator Helios نیز استثناء نبوده و قیمت مدل‌های مختلف آن، از ۲۴۹۹£ شروع می‌شود.

 ایسر Predator Helios 700 چقدر سر و صدا دارد؟

مانند بسیاری از لپ‌تاپ‌های گیمینگ دیگر، یا به اصطلاح جایگزین‌های دکستاپ،Acer Predator Helios 700 نیز یک هیولای پر سر و صداست. همانطور که در بخش‌های بالا اشاره کردم، نقطه قوت این لپ‌تاپ، وجود فن‌های بالای صفحه کلید می‌باشد، که نقطه‌ی تمرکز تبلیغات شرکت ایسر بوده و استفاده کننده می‌تواند با باز کردن بخش مورد نظر، از دیدن خنک کننده‌های غول پیکر دستگاه خود، لذت ببرد. در زبان بازاریابی ایسر، کیبوردهایی که چنین قابلیتی دارند،HyperDrift  خوانده می‌شوند.

با چرخش مرتب فن‌ها، هوای مورد نیاز هسته مرکزی دستگاه که شامل کارت گارفیک و پردازنده اصلی می‌باشد، از طریق لوله‌ها به داخل کشانده شده و تامین می‌شود، در نتیجه حین پردازش‌های سنگین، این هیولای قدرتمند خنک مانده و بیش از حد مجاز، گرم نخواهد شد.

اضافه بر این، شما توسط کلید تعیین شده و با استفاده از نرم افزار از قبل نصب شده Predator Sense، قادر هستید که سرعت خنک کننده‌های دستگاه را کنترل کرده و میزان مورد نظر خودتان را به صورت شخصی وارد دستگاه کنید، و همینطور می توانید جلوی داغ شدن لپ‌تاپ حین پردازش‌های متفاوت، چه کارهای سنگین و انجام بازی ها و چه کارهای ساده را بگیرید.

همچنین نرم افزار مشابه به شما این امکان را می‌دهد که میان حالت‌های موجود اورکلاک، میزان مورد نظر خود را انتخاب کنید: معمولی، سریع، تقویت شده و حداکثر، که در راستای فعالیت خنک کننده‌ها کار خواهند کرد. از طرف دیگر، اگر دوست دارید که همه چیز در حد ممکن خنک باشد، می‌توانید چرخش خنک کننده‌ها را بر روی حداکثر قرار دهید(به شخصه بیشترین سرعتی که از خنک کننده پردازنده دریافت کردم۴۷۹۱rpm  و برای خنک کننده کارت گرافیک ۴۴۴۵rpm بوده‌است).

هچنین توجه داشته باشید که این گونه تنظیمات و شخصی سازی‌های سخت افزار، فقط موقعی قابل انجام هستند که باتری دستگاه به جریان برق متصل باشد و هنگامی در دسترس قرار می‌گیرند که لپ‌تاپ در حال تغذیه از باتری نیست، پس انتظار تجربه Battlefield 5 با فریم ریت ۱۲۰ بر ثانیه را وقتی سوار بر قطار در حال سفر هستید نداشته باشید و برای تجربه حداکثر، حتمی دستگاهتان را به برق و منبع قدرت اصلی وصل کنید‌ تا لپ‌تاپ قدرت کافی برای انجام پردازش‌های لازمه را دریافت کند.

با این حال، اگر می‌خواهید کمی در آن دستکاری کنید، Helios 700 شرکت ایسر به طوری تنظیم شده‌است که می تواند با ایمنی کامل کارایی بیشتری داشته باشد، پس خیالتان از این بابت راحت باشد، زیرا این هیولای عظیم در انجام پردازش‌های سنگین مشکلی برایتان به‌وجود نخواهد آورد و کار خود را به نحو احسنت انجام می‌دهد.

اگر تازه وارد دنیای گیمینگ یارانه‌های شخصی شده‌اید و هنوز علاقه‌ای به جمع بندی سیستم شخصی خود ندارید، اما وجود گزینه‌ی اورکلاک کردن برایتان حائز اهمیت است، Acer Predator Helios 700 مورد مناسبی برایتان می‌باشد، اگرچه کمی پر سر و صداست، پتانسیل بالایی در زمینه گیمینگ دارد و به نوبه خود یک ابر قدرت به حساب می‌آید.

شکی‌ نیست که اورکلاک در تجربه شما تفاوت زیادی ایجاد می‌کند، به شخصه هنگام بازی کردن عناوین مختلف بین ۵ تا ۱۰ فریم اضافه دریافت کردم، در حالی که خنک کننده‌ها بر روی تنظیمات حداکثر ست شده بودند و دریافت همین چند فریم اضافه بسیار تاثیر گذار است، مخصوصا وقتی پای تجربه‌ی عناوین رقابتی در میان باشد.

به ادامه بحث در این زمینه، یعنی بخش عملکرد بیشتر می‌پردازیم. اما لازم است بدانید که وجود فن کشویی و طریقه‌ی طراحی Acer Predator Helios 700 بی فایده نخواهد بود و فقط جنبه‌ی ظاهری ندارد و در انجام پردازش‌های سنگین است که به اهمیت آن پی می‌برید.

بنابراین موقعی که عملکرد دستگاه را در بهترین حالت موجود تنظیم می‌کنید، باید حواستان باشد کهHelios 700  هیولای آرامی نیست و همانقدر که عظیم و الجثه است پر سر و صدا نیز خواهد بود. اگرچه در بحث عدد و رقم و متراژ دسی بل معیار خاصی از میزان سر و صدای این دستگاه در دست ندارم، ولی از اینکه روزی ببینم این لپ‌تاپ بلند ترین و پر سر و صدا ترین لپ تاپ گیمینگ بازار نام بگیرد حیرت زده نمی شوم، به این دلیل که تا به امروز میان نقد و بررسی‌هایی که در این زمینه انجام داده‌ام ازHelios 700  مورد پر سر و صدا تری به یاد ندارم.

در واقعیت این زبیای ناخفته، آنقدر پر هیایو است که وقتی صفحه کلیدHyperDrift  را سر جای خودش می‌گذاشتم، اطرافیانم فکر‌ می‌کردند که بیرون از ساختمان باران ‌گرفته است. زمانی که آزمایشاتم باHelios 700  تمام شد، دوستانم بسیار خوشحال بودند، البته دروغ نگفته باشم خود من هم دیگر از شنیدن ” این لپ تاپه یا هلیکوپر” خسته شده و از تمام شدن نقد و بررسی‌ام، چندان ناراضی نبودم.

با تمامی این اوصاف، ایسر تنها شرکتی نیست که تمرکز خود را وفق طراحی سیستم‌های خنک کننده پیچیده مشابه Helios 700 کرده است، به نظر می‌رسد تمامی لپ‌تاپ‌ها و جایگزین‌های دستکتاپ و رایانه‌های شخصی مینی، در مسیر مشابهی قدم ور می‌دارند و طراحی اینگونه سیستم‌های پیچیده یکی از اهداف اصلیشان شده‌است.

سری دستگاه‌هایRog  شرکت ایسوس و رایانه‌های شخصیCorsair One ، هر دو در حال کار بر روی سیستم‌های خنک کننده غیر معمول می‌باشند و هدفشان دور نگه داشتن هوای داغ یا وارد کردن هوای خنک در دستگاه می‌باشد و با توسعه‌ی طرح‌های مختلف فن‌های متفاوتی را در سیستم های خود تعبیه می کنند تا اجزای داخلی بتوانند هوای مورد نیاز خود را دریافت کرده و توسط دمای بالا دچار اختلال نخواهند شد.

در حال حاضر،Helios 700  یک قدم بیشتر از دسکتاپ‌های قدیمی تر، مانندAsus ROG G703GX برداشته است و جایگزین قدرتمندی برای سیستم‌های کوچک تر مثل Asus ROG Zephyrus GX502 که سعی در گسترش دنیای خلاقیت و صنعت بازی‌ها دارند، خواهد بود.

Acer Predator Helios 700 چقدر پرتوان است؟

اگر بخواهیم جنبه‌های مختلف را مد نظر بگیریم و واقع‌گرا باشیم،Acer Predator Helios 700  هیولای بسیار توانمدیست. این سیستم عظیم نه تنها بهترین امتیازات بنچمارک را از نظر عملکرد از آن خود کرد، بلکه در بازیBattlefield 5  حتی با روشن بودن تنظیمات گرافیکیray tracing  پتانسیل بالای خود را به اثبات رساند و به راحتی از پس اجرای این عنوان سنگین برآمد.

اگر تا به‌حال اسم تکنولوژیray tracing  به گوشتان نخورده است، باید برایتان شرح دهم که روشن سازی این قابلیت در بازی‌ها با تغییراتی که در نور و اشعه‌ها ایجاد می‌کند موجب می‌شود که تصاویر حاصل خیلی واقعی جلوه کنند و نتایج دریافتی بسیار واقع‌گرایانه تر به نمایش در بیایند.

تا به الآن، تنها کارت گرافیک‌های سری RTX شرکت انویدیا هستند که از این تکنولوژی پشتیبانی می‌کنند و لپ‌تاپ گیمینگ Acer Predator Helios 700 با یکی از بهترین مدل‌هایRTX 2080  موجود در بازار، عرضه می‌شود. اگر دوست دارید بخشی از دنیای عظیم گیمینگ در آینده باشید و تحمل دردسر جمع کردن سیستم‌های سنگین را ندارید و علاقه‌مندید بدون زحمت از دنیای آینده بازی‌ها لذت ببرید،Acer Predator Helios 700  انتخاب مناسبی برایتان خواهد بود.

صفحه نمایش ایسر Predator Helios 700  چقدر خوب است؟

تمامی مدل‌های لپ‌تاپHelios 700  شرکت ایسر، از یک مدل مشابه صفحه نمایش استفاده می‌کنند.

یک صفحه نمایش ۱۷.۳ اینچی فول اچ دی با رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ و ال ای دی با تکنولوژی IPS(in-plane switching) و رفرش ریت ۱۴۴ مگاهرتز با توانایی پاسخ دهی ۳ میلی ثانیه.

این اعداد و ارقام نوید یک تجربه عالی و گیم پلی صاف و روان را می‌دهند، اگرچه بدیهی است که وضوح تصویر فول اچ دی در یک صفحه نمایش بزرگ ۱۷ اینچی به خوبی یک لپ‌تاپ گیمینگ فول اچ دی ۱۵ اینچی نخواهد بود و هر چه یک صفحه نمایش بزرگ تر شود به همان نسبت جزئیات کمتری ارائه می‌دهد‌.

با سخت افزار قدرتمندی که Helios 700 دارد، پیشنهاد می‌کنیم برای لذت بردن حداکثر از سیستم آن، یک نمایشگر۴k  جایگزین‌ مانیتور‌ کنید، تا بتوانید از تمامی مزایای دستگاه، نهایت استفاده را ببرید.

 ایسر Predator Helios 700 هنگام بازی و تایپ کردن چگونه است؟

تایپ‌ کردن با صفحه کلیدHelios 700  بسیار لذت بخش بوده و حس خوبی به شما القاء می‌کند و در زمینه گیم نیز چندین قابلیت و مزیت کلیدی دارد. از میان این‌ مزیا و نقاط قوت می‌توان به کلیدهای تقویت شده WASD در کنار سوئیچ‌های MagForce که مانند آنالوگ می‌باشند اشاره کرد، که همگی به سرعت قابل به کارگیری هستند.

همچنین قابلیت anti-ghost در سرار صفحه کلید قرار دارد تا اگر به صورت تصادفی چندین کلید را به طور همزمان فشردید مشکلی در فرمان‌هایی که به دستگاه می‌دهید، به وجود نیاید.

در بالای سمت چپ صفحه کلید نیز سه دکمه اختصاصی در کنار دکمه‌ فن توربو قرار گرفته‌اند. فشردن دکمه فن توربو با فرض اینکه خنک کننده‌ها در بهترین حالت خود عمل نمی‌کنند، باعث بهبودی در سرعت آن‌ها شده و هوای مورد نیاز اجزای داخلی سیستم را فراهم می‌کند تا جلوی داغ شدن بیش حدشان را بگیرد.

قابلیت روشناییRGB  نیز توسط دکمه‌ای بر روی صفحه کلید قابل کنترل است و از طریق نرم افزارPredator Sense  به آسانی شخصی سازی خواهد شد. دکمه‌های WASD محکم، بزرگ و سنگین می‌باشند و هنگام استفاده صدای کلیک گوش نوازی دارند. دیگر دکمه‌های صفحه کلید کمی اسفنجی تر و نرم ترند ولی به همان اندازه پاسخگو نیستند.

همچنین در طی کار با لپ‌تاپ متوجه شدم که کلید space گهگاهی صدای جیرجیر می‌دهد، اگرچه همیشگی‌ نیست اما توجه من را به خودش جلب کرد. امیدوارم که این صدا فقط برای نمونه‌هایی بوده که در دست نقد و بررسی قرار گرفته‌اند و نماینده‌ی خط تولید کلی نباشد، چون این مسئله به مرور زمان می‌تواند باعث آزار استفاده کننده شود.

کلیدهای سنگینWASD  در کنار دیگر کلیدهای نه چندان سنگین، به طور کلی در کنار یکدیگر آنقدر هم ناخوشایند نیستند و موقع تایپ کردن اذیتتان نمی‌کنند. خود من به شخصه بعد از چند ساعت به صفحه کلید اسفنجی طورHelios 700  عادت کردم و به روال عادی تایپ کردن خودم بازگشتم. بله، کمی طول می‌کشد تا با صفحه کلیدش وفق پیدا کنید، اما بعد از مدتی برایتان معمولی می‌شود.

هنگام تجربه عنوانBattlefield 5  به راحتی در فضای بازی گشت و گذار کردم و از جایی به جایی دیگر با کشتن دشمنان خود جابه‌جا شده و امتیاز می‌گرفتم. و باید بگویم که استفاده از کلیدهای WASD انجام این فعالیت‌ها را در دنیای بازی، بسیار ساده تر و سریع تر می‌کند.

در عین حال، از آنجایی که همه چیز به خوبی و کاملا روان پیش می‌رود، توصیه می‌کنم یک ماوس گیمینگ مخصوص نیز در کنار این لپ‌تاپ خریداری کنید تا بتوانید گیم پلی بازی‌ها را در سریع ترین و بهترین حالت تجربه کنید. قطعا دوست ندارید که هنگام بازی عناوین شوتر هیجانی درگیر ماوس پد خود دستگاه باشید، پس توصیه دوستانه من را ملکه ذهن خود کنید.

با تمامی این تفاسیر، از صفحه کلید این لپ‌تاپ بسیار لذت بردم و معتقدم موقعی که وارد بازار فروش شود، اکثر خریداران نیز احساس مشابهی خواهند داشت و نیازی به خرید صفحه کلید جداگانه پیدا نمی‌کنند.

Acer Predator Helios 700 چه پورت‌ها و درگاه‌هایی دارد؟

لپ‌تاپ گیمینگHelios 700  حاوی درگاه‌های زیادی می‌باشد، در نتیجه شما می‌توانید هر دستگاهی از ماوس و کیبورد گرفته تا انواع وب‌کم‌ها و مانیتورها یا هر چیز دیگری را به آن متصل کنید. در سمت راست لپ‌تاپ دو دورگاه یو‌اس‌بی ‌تایپ C ۳.۱ نسل دوم قرار گرفته است، که یکی از آن‌ها از تاندربولت ۳ پشتیبانی می‌کند و در کنارش پورت صفحه نمایش قرار دارد.

این تنظیمات همه کاره به این معنی است که شما می‌توانید به طور همزمان دو وسیله جانبی را وصل کرده و در حالی که دستگاه متصل به برق و در حال شارژ می‌باشد ویدیوی UHD را به طیف وسیعی، از مانیتورها دریافت کنید. علاوه بر این‌ها، سه درگاه استاندارد یو‌اس‌بی A نیز در لپ‌تاپ تعبیه شده‌اند که همگی یواس‌بی ۳.۱ نسل دوم می‌باشند، دو درگاه در سمت چپ و دیگری در سمت راست دستگاه قرار گرفته‌اند.

و در بخش پشتی دستگاه یا همان محل اتصال منبع تغذیه، پورت‌هایHDMI 2.0  و صفحه نمایش به صورت جداگانه وجود دارند.

همچنین شرکت ایسر درگاه‌های استاندارد معمول از جمله گیگابیت اترنت، پورت‌های ۳‌.۵‌ میلی‌متری جداگانه برای هدفون و میکروفون و قفل Kensigton یا به اختصار K-Slot را قرار داده‌است تا بتوانید لوازم جانبی مورد نیازتان را به لپ‌تاپ متصل کنید.

گزینه های موجود ایسر Predator Helios 700 چه هستند؟

مدلی که توسط من مورد بررسی قرار گرفت، بهترین سری موجود ازHelios 700  می‌باشد. در جدول زیر می‌توانید تفاوت‌های این مدل با دیگر مدل‌های موجود را مشاهده کنید تا ببینید کدام یک از نسخه‌ها گزینه مناسب‌تری برای شما خواهند بود و به ازای هزینه‌ای که متقبل می‌شوید چه امکاناتی دریافت می‌کنید.

توجه داشته باشید که نام مدل، مشخصات و قیمت‌هایی که در جدول می بینید از سایت انگلیسی خود ایسر جمع‌آوری شده‌اند، در نتیجه برخی از خرده فروشان ممکن است اطلاعات متفاوتی منتشر کرده باشند. جالب است بدانید، مدلی که برای من ارسال شده بود حاوی حافظه رم ۶۴ گیگابایتی است و فرق دیگری با مدلNH.Q4YEK.006  ندارد.

به طور کلی هنوز مشخص نیست که مدل ۶۴ گیگابایتی در بازار انگلستان فروخته می‌شود یا نه، همچنین قیمت فروش مشخصی نیز از آن در دسترس نیست. به همین ترتیب تجربیات و معیارهایی که من بر اساسشان نتیجه‌گیری کرده‌ام با کسانی که مدلHelios 700  ۳۲ ‌گیگاباتی را تهیه کرده‌اند، به قطع تفاوت خواهد داشت.

پس بهتر است به خوبی مدل‌های مختلف این دستگاه غول پیکر را مورد مطالعه قرار دهید تا بتوانید بهترین گزینه مناسب برای شرایط فعلیتان را انتخاب کنید. یادداشت ویراستار: هنگام نوشتن مطلب اطلاعات قیمت‌ها منتشر نشده بودند و به زودی در مقاله مورد نظر قرار خواهند گرفت.

باتری  ایسر Predator Helios 700  چه عملکردی دارد؟

با توجه به اندازه و سر و صدایی کهAcer Predator Helios 700  دارد و در نظر گرفتن این مورد که لپ‌تاپ‌های گیمینگ عموما در بحث باتری چندان خوب عمل نمی‌کنند، عملکرد ضعیف این دستگاه در بخش باتری نیز آنقدر بحث شگفت انگیزی‌ نبوده و تعجبی نیست کهHelios 700  مانند دیگر جایگزین‌های دسکتاپ، از استقامت باتری کمی برخوردار می‌باشد.

طبق بررسی‌ها و آزمایشات ما،Acer Predator Helios 700  تنها دو ساعت خارج از برق دوام می‌آورد و می‌تواند به مدت شصت دقیقه شما را مشغول بازی کند. راجع‌به مصارف روزانه‌ هم، نتایج به طور تقریبی مشابه بودند و چندان تفاوتی با مصرف باتری حین انجام بازی‌های سنگین نداشت.

بنابراین با صرف نظر از وزن ۴.۹ کیلوگرمی، واضح است که این لپ‌تاپ انتخاب مناسبی برای کارهای اداری و محیط‌هایی که حاوی خروجی‌های برق کافی نمی‌باشند نبوده و عمر باتری بالایی نخواهد داشت. عملکرد باتریAcer Predator Helios 700  مهر تاییدی است بر این موضوع که این دستگاه در واقع یک جایگزین دسکتاپ می‌باشد نه یک ماشین ‌گیمینگ قابل حمل.

در نتیجه برای خارج کردن این هیولای غول پیکر باید دلیل اضطراری داشته باشید، در غیر اینصورت این لپ تاپ چندان برای استفاده خارج از خانه، انتخاب مناسبی نیست.

آیا Acer Predator Helios 700  ارزش خرید دارد؟

با تمامی این اصول، یادتان نرود کهAcer Predator Helios 700  یکی از قدرتمندترین لپ‌تاپ‌های موجود در بازار است، پس اگر به دنبال یک نیروگاه مطلق‌ می‌گردید و قدرت معیار انتخاب شماست، باید بهتان بگویم که در مسیر درستی قرار گرفته‌اید و دست روی گزینه مناسبی گذاشته‌اید.

از آنجایی کهHelios 700  یک جایگزین برای رایانه‌های شخصی است، همانقدر هم گران و سنگین خواهد بود. پس انتظار یک لپ‌تاپ با طراحی ریز و لبه‌های نازک را از آن نداشته باشید. به طور خلاصه بسته به ترجیح شماست که بینAcer Predator Helios 700  که قیمت مدل‌های مختلف آن از ۲۵۰۰£ شروع می‌شود یا یک سیستم گیمینگ شخصی سازی شده، کدام را انتخاب می‌کنید.

این لپ‌تاپ‌ عظیم قطعا پتانسیل زیادی خواهد داشت و عملکرد بالایی از خود ارائه می‌دهد و انتخاب مناسبی می‌باشد، در عین حال می‌توانید به آسانی هزینه خود را صرف‌ جمع بندی یک سیستم گیمینگ، حتی با مادربردهای RTX کوچک‌تر کنید. Helios 700 صفحه نمایشی بزرگ با رفرش ریت بالا و کیفیت تصویر خوبی داراست، که این عوامل منجر می‌شوند تجربه گیم پلی، روان‌تر و نرم‌تر انجام بپذیرد.

با این حال، زوایای دید و روشنایی کم از نقطه ضعف‌های این صفحه نمایش می‌باشند. این واقعیت که بخش بالایی لپ‌تاپ بر خلاف کف یا عرشه آن کمی سست می‌باشد، باعث شده کهHelios 700  احساس دو گانه‌ای در استفاده کننده ایجاد کند و یکپارچی و یکدستی طراحی آن را از بین می‌برد. با این وجود،Predator Helios 700  عملکرد بسیار خوبی داشته و حسابی کار را برای رقبای خود سخت کرده‌است.

تمرکز ایسر بر روی سیستم خنک کننده‌ لپ‌تاپ، نه تنها باعث زیبایی دستگاه شده بلکه توانایی آن ‌را نیز به حداکثر رسانده‌است، و وجود نرم افزارهای شخصی‌سازی و قابلیت اورکلاک منجر شده‌اند که این غول قدرتمند بسیار منحصر به فرد باشد و در میان دیگر رقبا در بازار لپ‌تاپ‌های گیمینگ به خوبی بدرخشد‌.

سخن آخر

به آسانی می‌توانم بگویم که Helios 700، یکی از قدرتمندترین لپ‌تاپ‌های گیمینگ‌ حال حاضر است، اما با وجود این همه توانایی و قدرت زیاد، بسیار پر سر و صدا، گران قیمت و سنگین می‌باشد. در نتیجه، این به شما بستگی دارد که میان گزینه‌های پیش رو از جمع بندی سیستم‌های شخصی یا خرید لپ‌تاپ‌های گیمینگ قدرتمند، کدام مسیر را انتخاب می‌کنید.

 

مشخصات کلیدی ایسر Predator Helios 700
  • پردازنده Core i7-9750H/i9-9980HK نسل جدید شش هسته ای اینتل
  • حافظه رم ۱۶/۳۲/۶۴ گیگابایتی DDR4
  • صفحه نمایش ۱۷.۳ اینچی Full HD با نرخ تجدید ۱۴۴ هرتزی
  • گرافیک انویدیا RTX 2070 / RTX 2080
  • حافظه HDD دو ترابایتی و اس اس دی ۱ ترابایتی
  • وزن ۴.۹ کیلوگرم
  • ابعاد ۴۱.۷*۴۳۰*۲۹۹ میلیمتر