اسکرین پد ایسوس اینبار با ذن‌بوک و ویووبوک قویتر از قبل برمی‌گردد

اسکرین پد ایسوس
اسکرین پد ایسوس

سال پیش دیدیم که ذن‌بوک پرو لپ‌تاپ خیلی خوبی نبود اما فروشش همه را شوکه کرد. یکی از مهمترین ویژگی‌های این سری لپ‌تاپ‌های ایسوس اسکرین پد آنها بود. یک صفحه مشابه گوشی هوشمند که جایگزین ترک‌پدهای سنتی شده بود. این ویژگی برای بسیاری از کارشناسان و کاربران  چیزی بیشتر از یک حقه تبلیغاتی نبود. همین واکنش‌ها انگیزه ایسوس برای ارتقای این ایده در لاین لپ‌تاپ‌های اصلی سال ۲۰۱۹ شد.

نسخه دوم اسکرین پد ایسوس
نسخه دوم اسکرین پد ایسوس

اسکرین پد ۲.۰ روی لپ‌تاپ ذن‌بوک S مثل یک گوشی هوشمند عمل می‌کند. ایسوس رابط کاربری با دکمه‌های منو و آیکون سبک اندروید را حذف کرده است. با همینکار ورود و خروج به حالت ترک‌پد معمولی نسبت به قبل ساده‌تر شده است.

اسکرین پد ۲.۰ از آن امکاناتی نیست که مرتب مورد استفاده قرار بگیرد اما در موارد مشخصی قطعا و همیشه به آن رجوع خواهید کرد. ضمن اینکه این ترک‌پد جدید همواره به تاچ واکنش نشان می‌دهد. واضح است این نسخه از بسیاری از ترک‌پدهایی که روی لپ‌تاپ‌های ویندوز دیده‌اید، بهترست. ضمن اینکه ایده تبدیل ترک‌پد به گوشی هوشمند مورد استقبال بسیاری از کارشناسان و تحلیل‌گران قرار گرفته است.

اسکرین پد در ذن‌بوک و ویووبوک

سری لپ‌تاپ‌های ذن‌بوک S در اندازه‌های ۱۳، ۱۴ و ۱۵ اینچی تولید خواهد شد. همه اینها پردازنده اینتل کور i7 خواهند داشت اما مدل ۱۵ اینچی می‌تواند کارت گرافیک اینویدیای جی‌پی‌یو GTX 1650 Max-Q هم داشته باشد. در حالیکه مدل‌های کوچک‌تر فقط تا MX250 ارتقا خواهند یافت.

یکی از بزرگترین شکایات از این سری لپ‌تاپ عمر باتری افتضاحش بود. ایسوس گفته اسکرین پد ۲.۰ به همراه نرم‌افزار لپ‌تاپ بازطراحی شده تا این مشکل برطرف بشود. نسخه اصلی اکثر اوقات برای شروع کار نیاز به جی‌پی‌یوی مجزا دارد. ایسوس ادعای عمر باتری ۲.۵ برابری برای ذن‌بوک S را دارد که در صورت روشن بودن اسکرین پد ۹ ساعت دوام می‌آورد. البته این ادعای بزرگیست و باید صبر کنیم صحتش را خودمان ببینیم.

اگر طرفدار سری ویووبوک هستید (لپ‌تاپ‌های ارزانتر ایسوس)، خبر خوش اینکه اسکرین پد در این سری هم استفاده خواهد شد. مدل‌های ۲۰۱۹ اندازه‌های ۱۳ و ۱۵ اینچی دارند که هر دو از پردازنده کور i7 و گرافیک MX250 پشتیبانی می‌کنند. طبق عادت مالوف بیانیه‌های ایسوس هم از جزییات قیمت و زمان انتشار خبری نیست.

اگر هم طرفدار بازی کندی کراش سگا هستید، می‌توانید با ویندوز ۱۰ و اسکرین پد همیشه و در هر حالتی بازی کنید!