هر آنچه باید از سرفیس بوک ۳ مایکروسافت بدانید

شرکت مایکروسافت هر سال نسل جدیدی از دستگاه‌های سرفیس خود را معرفی می‌کند. سال گذشته شاهد رونمایی سرفیس پرو ۶، سرفیس لپ تاپ ۲ و سرفیس استودیو ۲ بودیم که هر یک مشخصات مطلوبی داشتند. در این بین انتظار داریم طی رویداد ۲ اکتبر مایکروسافت سرفیس بوک ۳ را به عنوان نسل سوم لپ تاپ تاشو معرفی کند.

Surface Book 3 در مقایسه با سری سرفیس لپ تاپ، نوت بوک قدرتمندتر و سطح بالاتری محسوب می‌شود. سرفیس بوک رقیب مستقیم مک بوک پرو به حساب می‌آید و تعجب آور نیست با گذشت سه سال مایکروسافت نسل جدید این لپ تاپ را معرفی کند. در واقع معتقدیم شرکت ردموندی درصدد است تا محصولی برجسته را برای اکتبر معرفی کند.

اطلاعات دقیقی از مشخصات Surface Book 3 در دسترس قرار نگرفته و پیدا نیست چه ویژگی‌هایی در این لپ تاپ تعبیه خواهد شد. در واقع معتقدیم سرفیس بوک ۳ با سخت افزار قدرتمندتر، نمایشگر پروضوح، طراحی بروزرسانی شده بزودی از راه خواهد رسید. البته تاندربولت ۳ نیز در این لپ تاپ به کار گرفته خواهد شد، پورتی که با سری دستگاه‌های سرفیس مایکروسافت غریبه است.

به عبارت دیگر باید بیان داشت که سرفیس بوک ۳ بهترین نوت بوک هیبریدی خواهد بود که توسط مایکروسافت معرفی خواهد شد. البته اگر از مشخصات پیش بینی شده بهره ببرد، می‌توان به صراحت سرفیس بوک ۳ را بهترین به حساب آورد. متاسفانه در حال حاضر اطلاعات دقیقی موجود نیست تا به آن اشاره کرد و باید منتظر اخبار موثقی باقی ماند.

با این حساب در مطلب فعلی قصد داریم شما را با هر آنچه از سرفیس بوک ۳ می‌دانیم آشنا سازیم:

برویم سر اصل مطلب

  • این دستگاه چیست؟ نسل سوم سری لپ تاپ‌های هیبریدی سرفیس بوک مایکروسافت
  • چه زمانی عرضه خواهد شد؟ در بین سپتامبر تا نوامبر ۲۰۱۹
  • قیمت آن در چه سطحی است؟ قیمت مشخصی ندارد و باید نسبت به نسل فعلی گران‌تر باشد

تاریخ عرضه و معرفی سرفیس بوک ۳ مایکروسافت

Surface Book 2 در سال ۲۰۱۷ یعنی ۲ سال قبل توسط مایکروسافت طی رویداد اختصاصی این شرکت رونمایی شد. این دستگاه در مقایسه با نسل قبل خود اگرچه در بحث سخت افزاری بروزرسانی شده بود اما با بهبود لولا، تجربه کاربری بهتری به دنبال داشت.

در حالی که انتظار می‌رفت سال ۲۰۱۸ مایکروسافت برنامه‌ای برای رونمایی سرفیس بوک ۳ داشته باشد اما خبری نشد و شرکت ردموندی تنها به سرفیس لپ تاپ ۲ و سرفیس پرو ۶ بسنده کرد. از آنجایی که پیشتر مایکروسافت یک بروزرسانی کوچکی روی سرفیس بوک ۲ با پردازنده چهار هسته‌ای اینتل و صفحه نمایش ۱۳.۵ اینچی حاصل کرد، بعید است به این زودی‌ها خبر از نسل جدید سرفیس بوک باشد.

تا زمانی که اطلاعات دقیقی در دسترس قرار نگیرد، نمی‌توان به شایعات بی اساس اشاره کرد. پیدا نیست سرفیس بوک ۳ چه زمانی معرفی و عرضه خواهد شد از این رو نباید به جزئیات بیهوده اشاره کرد.

قیمت سرفیس بوک ۳ مایکروسافت

شرکت مایکروسافت همیشه برای دستگاه‌های سرفیس خود قیمت بالایی در نظر می‌گیرد و در این بین سرفیس بوک ۲ نیز سال ۲۰۱۷ با قیمت نسبتا بالایی روانه بازار شد. دستگاهی که رقیب جدی مک بوک پرو اپل محسوب شده و از طراحی زیبایی بهره می‌برد. متاسفانه درباره قیمت سرفیس بوک ۳ اطلاعات دقیقی منتشر نشده تا به آن اشاره کرد.

انتظار می‌رود Surface Book 3 با قیمتی بیش از سرفیس بوک ۲ راهی بازار شود. قیمتی که در حال حاضر نسل فعلی سرفیس بوک دارد، در نسخه پایه بیش از ۹۹۹ دلار اعلام شده است. البته می‌توان لپ تاپ مورد اشاره را از طریق خرده فروشی‌های معتبر با تخفیف کوچکی خریداری کرد و در این بین مایکروسافت نیز در استور خود تخفیفاتی در نظر می‌گیرد.

در مجموع به صورت معمول سرفیس بوک ۳ بیش از سرفیس بوک ۲ قیمت خواهد داشت.

هر آنچه از سرفیس بوک ۳ مایکروسافت انتظار داریم

سرفیس بوک ۳ اگر در سال جاری یا هر زمان دیگری رونمایی شود، بدون شک از ویژگی‌های بهتری نسبت به نسل قبل بهره خواهد برد. ویژگی‌هایی که شامل بخش سخت افزار، طراحی و چندی دیگر می‌شود. هیچ اطلاعات کافی درباره این لپ تاپ در دست نیست تا با صراحت آن را مطرح کرد. هر آنچه در این مطلب پیرامون سرفیس بوک ۳ گفته می‌شود، شایعه‌ای بیش نیست و نباید واقعی محسوب کرد.

در این بخش می‌خواهیم هر آنچه در محصول نسل بعدی مایکروسافت مشاهده خواهیم کرد را مطرح کنیم.

سخت افزار قدرتمندتر

Surface Book لپ تاپ هیبریدی برجسته مایکروسافت بوده که در نسل قبل با مشخصات سخت افزاری قابل توجهی همراه شد. نسل فعلی سرفیس بوک بدون شک از پردازنده Ice Lake جدید اینتل بهره خواهد برد و در بخش گرافیکی نیز از تراشه جدید Super RTX قدرت می‌گیرد. سرفیس بوک ۳ لپ تاپ حرفه‌ای مایکروسافت است و آن را باید در دسته لپ تاپ‌های سطح بالا مایکروسافت و بازار به شمار آورد. بنابراین با وجود سخت افزار قدرتمند باید انتظار داشت که بوک ۳ بازی‌ها را با وضوح ۴K اجرا کند و نباید معمولی دانست.

با این حساب باید در بخش سخت افزاری سرفیس بوک ۳ را نسبت به نسل فعلی بهتر به حساب آورد.

شاسی بزرگتر

در حالی که نسل فعلی سرفیس بوک با شاسی ۱۵ اینچی چندان مناسب نیست، انتظار داریم مایکروسافت به سراغ شاسی بزرگ‌تر رفته تا بتوان نیاز مخاطب خود را برآورده سازد. از این رو پیش بینی شده که سرفیس بوک ۳ با شاسی بزرگ‌تر همراه شده و بدون شک تجربه کاربری بهتر و ارگونومی بالایی نسبت به نسل قبل خواهد داشت.

لطفا پورت تاندربولت ۳

همانطور که می‌دانید Surface Book و دیگر دستگاه‌های سری سرفیس مایکروسافت فاقد پورت پراهمیت تاندربولت ۳ هستند. پورتی که در بیشتر دیوایس‌های اپل شاهد آن هستیم اما دستگاه‌های سرفیس از این ویژگی بی بهره هستند. انتظار می‌رود شرکت ردموندی چنین کانکتور مهمی را در سرفیس بوک ۳ تعبیه کند.

در مجموع باید بیان داشت که سرفیس بوک ۳ با پورت کاربردی تاندربولت ۳ راهی بازار شود. تا سال ۲۰۲۰ تعداد بسیاری از لپ تاپ‌ها به پورت تاندربولت ۳ مجهز خواهند شد و اگر سرفیس بوک ۳ نیز معرفی شود، احتمالا با آن همراست.

مصرف انرژی بهتر

سرفیس بوک ۳ لپ تاپ شایعه‌وار و تایید نشده مایکروسافت است که در آینده نزدیک باید شاهد معرفی آن باشیم. لپ تاپی که تاکنون جزئیات خاصی پیرامون این دیوایس منتشر نشده و ما نیز تنها به شایعات و پیش بینی می‌پردازیم.

یکی از مشکلات اصلی سرفیس بوک ۲ نسخه ۱۵ اینچی مصرف انرژی بالا بوده که به افراد اجازه می‌داد تا مدت زمان کوتاهی این سیستم ویندوزی را به کار گیرند. امید می‌رود تا مایکروسافت باتری پرظرفیت و بهتری را در سرفیس بوک ۳ تعبیه کند تا عمر باتری دوچندان شود.

بنابراین مصرف انرژی بهتر دیگر فاکتوری است که امید داریم در سرفیس بوک ۳ شاهد باشیم، اگرچه توسط مایکروسافت تایید یا تکذیب نشد.

صفحه نمایش ۴K باکیفیت

سرفیس بوک ۲ با صفحه نمایش ۱۵ اینچی ۳۲۴۰*۲۱۶۰ پیکسلی که تراکم ۲۶۰ppi دارد، به فروش می‌رسد. نسبت تصویر در این لپ تاپ ۳:۲ است و وضوح تصویر نیز ایده آل محسوب می‌شود. اگرچه این وضوح تصویر ۴K محسوب می‌شود اما چیزی نزدیک به ۴کی است. انتظار داریم شرکت مایکروسافت برای سرفیس بوک ۳ یک صفحه نمایش ۴K واقعی را به کار گیرد.

اگر چنین چیزی را در Surface Book 3 مشاهده کنیم، تجربه کاربری لذت بخش‌تر خواهد شد. در مجموع باید پیش بینی کرد سرفیس بوک ۳ با نمایشگر پروضوح‌تر از راه برسد.

عرضه با لوازم جانبی گسترده

مایکروسافت درصدد است تا سرفیس بوک ۳ را با تمامی لوازم جانبی‌های لازم عرضه دارد. برای مثال سرفیس استودیو با سرفیس دایال عرضه شد و احتمال دارد که قلم و برخی لوازم جانبی دیگر در پک خرده فروشی این لپ تاپ گنجانده شود.

متاسفانه در نسل فعلی سرفیس بوک چنین چیزی وجود ندارد و افراد باید لوازم جانبی را به صورت جداگانه با هزینه گزاف خریداری کنند. یکی از مواردی که طرفداران مایکروسافت واکنش منفی نسبت به این موضوع نشان دادند.

گزینه رنگی مشکی

سال گذشته مایکروسافت سرفیس لپ تاپ ۲ و سرفیس پرو ۶ را با گزینه رنگی خاص مشکی عرضه کرد. احتمال دارد سرفیس بوک ۳ در صورت معرفی گزینه رنگی مشکی هم داشته باشد.

گزینه رنگی زیبایی که دو محصول اخیر یعنی سرفیس لپ تاپ ۲ و سرفیس پرو ۶ را جذاب ساخته است. در هر صورت برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر اخبار موثق باقی ماند و نمی‌توان به شایعات بی‌اساس اشاره کرد.