تصاویر جدید Pixel 5 مدل سبز رنگ آن را نشان می‌دهند

Google Pixel 5
Google Pixel 5

این اولین ملاقات ما با گوشی پرچمدار بعدی شرکت گوگل نیست. در واقع، تمام مشخصات این گوشی تا به حال فاش شده است و ما یک سری از تصاویر آن را نیز دیده‌ایم. اما تصاویر جدید Pixel 5 یک رنگ جدید از این گوشی را به ما نشان می‌دهند.

در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که یکی از منابع ما به اسم Evan Blass که سابقه بسیار خوب و درخشانی دز فاش کردن مشخصات گوشی‌های معرفی نشده دارد، تصاویر جدید Google Pixel 5 را نیز اکنون فاش کرده است. این تصاویر جدید از Google Pixel 5 5G ، این بار طراحی و شکل ظاهری پنل پشتی بدنه این گوشی به همراه یک رنگ جدید از آن را به ما نشان می‌دهند که شما هم می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از چند و چون این ماجرا به طور دقیق، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

رنگ جدیدی که در تصاویر جدید Pixel 5 نمایش داده شده، Mint Green است که علیرغم این که شایعه‌های زیادی اشاره می‌کردند که Pixel 4 نیز دارای چنین رنگی خواهد بود، اما ما هیچ وقت آن را در این رنگ مشاهده نکردیم. اخیرا یک سری تصویر جدید از یکی از گوشی‌های پیش روی دیگر شرکت گوگل به اسم Google Pixel 4a 5G نیز فاش شده است اما آن‌ها هم فقط نسخه مشکی رنگ آن را نشان می‌دادند. علاوه بر این، ظاهرا به نظر می‌رسد که نسخه ۵G گوشی هوشمند پیش روی Google Pixel 4a دارای یک بدنه لطیف در پنل پشتی بدنه خود باشد. برخلاف Google Pixel 5 که دارای یک بدنه طرح دار می‌باشد. این جنس از بدنه، می‌تواند مانع سُر خوردگی این گوشی از دست شود و مزیت بزرگ دیگری که به آن می‌دهد، این است که جای اثر انگشت هم دیگر روی آن باقی نمی‌ماند.

نکته قابل توجهی که بر اساس تصاویر Google Pixel 5 در پنل پشتی بدنه آن وجود دارد، این است که این گوشی به یک سنسور تشخیص اثر انگشت خازنی مجهز می‌باشد که در این قسمت از بدنه‌ی آن وجود دارد و تبدیل به یکی از ویژگی‌های رایج و پرمصرف در لاین آپ گوشی‌های پرچمدار شرکت گوگل شده است که در طی این چند سال اخیر راهی بازار شده‌اند. گوشی‌های هوشمند پیش روی شرکت گوگل به اسم Pixel 4a 5G به همراه Google Pixel 5 قرار است ۵ روز دیگر در چهارشنبه‌‌ی هفته‌ی آینده یعنی دقیقا در تاریخ ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۲۰ میلادی برابر با ۹ مهر ماه سال جاری هجری شمسی از طریق یک رویداد آنلاینِ غیر حضوری و بدون تماشاگر و اصحاب رسانه به طور رسمی رونمایی و معرفی شوند. بر اساس مشخصاتی که تا به حال از آن‌ها فاش شده است، گوگل هر دوی آن‌ها را به یک چیپست Snapdragon 765G مجهز کرده است که معمولا شرکت‌هایی که قصد ساخت یک گوشی میان رده با قابلیت پشتیبانی از فناوری اتصالات شبکه ۵G داشته باشند، از آن استفاده می‌کنند اما ظاهرا گوگل قصد دارد آن را در گوشی پرچمدار خودش به کار ببرد.

علاوه بر این، شواهد و مدارکی که تا به حال از مشخصات احتمالی این دو گوشی منتشر شده است، حاکی از این هستند که هر دوی آن‌ها دارای ستاپ دوربین مشابه و یکسانی با یکدیگر خواهند بود. اما تفاوت اساسی و قابل توجهی که بین Google Pixel 4a 5G و Pixel 5 وجود دارد، در صفحه نمایش آن‌ها است. جایی که ظاهرا به نظر می‌رسد Pixel 5 از یک صفحه نمایش ۶ اینچی کوچک با یک پنل OLED و نرخ به روزرسانی تصویر ۹۰ هرتز استفاده کرده است و این در حالی است که گفته می‌شود ۴a 5G با مقدار کمی افزایش اندازه‌ی آن، از یک صفحه نمایش ۶.۲ اینچی با نرخ به روزرسانی استاندارد یعنی ۶۰ هرتز استفاده خواهد کرد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.