اسم iPhone 12 mini یک بار دیگر مشاهده شد

iPhone 12
iPhone 12

ظاهرا به نظر می‌رسد که برچسب کیس‌های سیلیکونی که برای سری آیفون ۱۲ از شرکت اپل در نظر گرفته شده‌اند، حاوی اطلاعات مهمی هستند. آن‌ها یکی از شایعه‌های اخیر درمورد نوآوری جدیدی که شرکت اپل امسال برای این لاین آپ در نظر گرفته است را مجددا تایید می‌کنند.

بر اساس شایعه‌هایی که درمورد لاین آپ سری آیفون ۱۲ از شرکت اپل وجود دارد، این شرکت در تاریخ ۱۲ اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی برابر با ۲۱ مهر ماه سال جاری شمسی از چهار گوشی هوشمند خود در این لاین آپ رونمایی خواهد کرد که شایعه‌ها حاکی از این هستند در سه مدل از نظر اندازه صفحه نمایش عرضه خواهند شد و شامل یک مدل ۵.۴ اینچی، ۲ مدل ۶.۱ اینچی و همچنین یک مدل ۶.۷ اینچی خواهند شد. اگر این ادعا حقیقت داشته باشد، این اولین باری خواهد بود که اپل در یک سال چهار گوشی هوشمند جدید به طور همزمان معرفی و عرضه می‌کند. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

الگو و طرح اولیه که در ابتدا برای نام گذاری این چهار مدل شایعه شده بود، کاملا گیج کننده و عجیب بود. بر اساس این گزارش‌ها، در ابتدا انتظار داشتیم که این چهار مدل iPhone 12 با نمایشگر ۵.۴ اینچی، iPhone 12 Pro با نمایشگر ۶.۱ اینچی، iPhone 12 Max با یک نمایشگر ۶.۱ اینچی دیگر و در نهایت iPhone 12 Pro Max با نمایشگر ۶.۷ اینچی باشند. اما گزارش جدیدی که مدتی پیش منتشر شده بود، برای اولین بار خبر از در راه بودن دستگاهی به اسم iPhone 12 mini داد که اکنون به عنوان جدی‌ترین گزینه برای نام گذاری مدل ۵.۴ اینچی در این لاین آپ مطرح شده است که گفته می‌شود همان مدل ۴G LTE است که شایعه وجود آن مدت زیادی است که مطرح شده است.

به احتمال قطع به یقین، هر چهار مدل این لاین آپ به یک چیپست Apple A14 Bionic مجهز خواهند بود که اپل مدتی پیش در طی رویداد Time Flies خود به طور کامل آن را معرفی کرد و همچنین تبلت iPad Air 4 را به عنوان اولین دستگاه مجهز به این چیپست معرفی کرد. علاوه بر این، یکی دیگر از ویژگی‌های شاخص و برجسته مدل‌های چهارگانه گوشی‌های شرکت اپل در سال ۲۰۲۰ پنل‌های صفحه نمایش OLED آن‌ها است. آن‌ها امسال قابلیت پشتیبانی از فناوری اتصالات ۵G نیز به دست خواهند آورد (البته احتمالا به جز iPhone 12 mini که دارای اتصال ۴G LTE خواهد بود).

در هر حال، همانطور که اشاره شد بر اساس یکی از گزارش‌هایی که اخیرا درمورد گوشی‌های سری آیفون ۱۲ منتشر شده است، کوچک‌ترین مدل این لاین آپ که تا به حال آن را فقط iPhone 12 خالی صدا می‌کردیم، احتمالا با اسم iPhone 12 mini شناخته خواهد شد که با توجه به اندازه آن، منطقی هم به نظر می‌رسد. پس از مطرح شدن این فرضیه، دستگاهی که تا به حال با اسم iPhone 12 Max شناخته می‌شد دیگر فقط با اسم ساده‌ی iPhone 12 شناخته خواهد شد تا الگوی نام گذاری دو مدل باقی مانده‌ی دیگر نیز مانند سال گذشته باقی بماند تا دیگر گیج کننده هم نباشد. در هر صورت، این دو مدل احتمالا دارای یک سیستم دوربین دوگانه در پنل پشتی بدنه خود خواهند بود. اما از سوی دیگر، گفته می‌شود که این، مدل‌های Pro سری iPhone 12 هستند که با اضافه کردن یک سنسور سه بعدی LiDAR به دوربین‌های سه گانه مجهز خواهند شد.

برچسب‌های کیس‌های سیلیکونی برای سری آیفون ۱۲ که اکنون مشاهده شده است، اکنون به این گزارش‌های اخیر درمورد الگوی نام گذاری آن‌ها اعتبار بخشیده است. و این موضوع به معنی این است که مدل ۵.۴ اینچی در سری آیفون ۱۲ به احتمال زیاد در نهایت همان iPhone 12 mini نام خواهد داشت که اگر واقعا تبدیل به واقعیت شود، اولین باری خواهد بود که اپل چنین کاری می‌کند. ظاهرا به نظر می‌رسد که کیس‌های سیلیکونی سری آیفون ۱۲ اپل که به رنگ مشکی هستند، توسط یکی از تامین کنندگان زنجیره خط تولید محصولات این شرکت ساخته شده است که در کشور ایرلند واقع شده است. به جز اندازه صفحه نمایش، ظاهرا سایر مشخصات iPhone 12 معمولی و مدل mini این سری با یکدیگر برابر و یکسان است. بنابراین، ما زیاد متعجب نیستیم که چرا شرکت اپل در نهایت به اسم iPhone 12 mini برای مدل معمولی و کوچک‌ترین مدل این سری متوسل شده است.

در طی سال‌های اخیر اندازه گوشی‌های هوشمند پرچمدار به طور پیوسته افزایش پیدا کرده است. به طوری که امروزه دیگر تعداد زیادی گوشی پرمیوم و رده بالا برای آن دسته از کسانی که یک گوشی جمع و جور و کوچک می‌خواهند، باقی نمانده است. یکی از نظر سنجی‌های اخیر از کاربران گوشی‌های آیفون اپل نشان می‌دهد که زبان طراحی iPhone 4 مانندِ گوشی‌های پیش روی این شرکت در لبه‌های بدنه سری آیفون ۱۲ می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین پیشرفت‌های آنان نیز باشد. این امر پتانسیل مدل ۵.۴ اینچی این سری برای دستیابی به موفقیت‌های بزرگ را نیز به شدت افزایش داده است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.