درس‌هایی از IBM برای گوگل، آمازون و فیس بوک

IBM، گوگل، فیس بوک، آمازون و … که امروزه به عنوان بزرگترین شرکت های فن‌آوری شناخته می‌شوند. اما این شرکت ها تا چه زمانی باقی خواهند ماند؟ آیا می‌توانند با حفظ پویایی خود، تکنولوژی های جدید را به ارمغان بیاورند؟ آیا شرکت Apple در طول دوران کاری خود، از گذشته تا به امروز، تکنولوژی جدیدی را معرفی کرده است؟ و یا هنوز همان شرکتی است که از روز نخست شروع به تولید کامپیوترهای شخصی کرده است؟ این کار زمانی موثر است که شرکت‌ها برای دهه‌ها یا حتی بیش از یک قرن دوام بیاورند – و به خصوص هنگامی که در صنعتی هستند که مدام در حال تغییر است مانند تکنولوژی کامپیوتر.

IBM، که ریشه‌های آن بیانگر قدمت آن از دهه ۱۸۸۰ است، از سه شرکت کوچک، امروزه به یک شرکت فن‌آوری اطلاعات چند میلیارد دلاری تبدیل شده است. فراز و نشیب‌های آن در طول مسیر به ارائه برخی بینش‌ها درباره صنعت فن‌آوری جهان می‌پردازد و ممکن است شامل درس‌هایی آموزنده برای غول‌های دیجیتال امروزی مانند گوگل، آمازون و فیس بوک باشد که همه آن‌ها از IBM بسیار کوچک‌تر و تازه کارتر هستند. در ادامه با آراد مگ همراه باشید.

IBM

جیمز دبلیو. کورتادا در کتاب جدید خود به نام، “آی بی ام: ظهور، سقوط و رونق تصویری جهانی” به بررسی تاریخچه احداث این شرکت و فروش تجهیزات پردازش داده‌ها و نرم‌افزارها پرداخته است. او به عنوان کارمند سابق IBM و هم چنین یک مورخ، مهم‌ترین درسی که در این راستا یاد گرفت این بود که بسیاری از مردم تغییرات فزاینده در فن‌آوری را با ویژگی‌های اساسی‌تر اشتباه می‌گیرند که در واقع این تغییرات مسیر سرنوشت یک شرکت را شکل می‌دهند.

تفاوت بین محصولات فردی – مدل‌های متوالی کامپیوترهای شخصی و یا ماشین های تایپ – و تکنولوژی‌های اساسی که آن‌ها را به کار می‌اندازد وجود دارد. بیش از ۱۳۰ سال است که IBM به خوبی بیش از ۳۶۰۰ محصول سخت‌افزاری و تقریبا مشابه همین مقدار از نرم‌افزارها را تولیدکرد. اما همه این موارد و خدمات صرفا براساس تعداد معدودی از پیشرفت‌های تکنولوژیکی واقعی صورت گرفت، از قبیل تغییر از ماشین‌های مکانیکی گرفته تا آن‌هایی که متکی به تراشه‌های کامپیوتری و نرم‌افزاری بودند و بعدها به شبکه‌هایی مثل اینترنت تبدیل شدند. انتقال بین این پیشرفت‌ها بسیار آرام‌تر از جریان های ثابت محصولات جدید بود.

این انتقالات از مکانیکی به دیجیتال و هم اکنون به شبکه منعکس کننده و نشان ‌دهنده از توانایی های رو به رشد برای جمع‌آوری و استفاده سریع از اطلاعات با مقادیر بیشتر صورت می‌گیرند. IBM، از طریق دست کاری داده‌های آماری و با استفاده از فن‌آوری‌هایی که بتواند خود را به آنچه که مردم می‌خواهند و علاقمند هستند، آموزش دهد و در این مسیر حرکت می‌کند.

تمرکزی که می‌تواند منطبق شود

بین سال‌های ۱۹۱۴ تا ۱۹۱۸، مدیریت IBM تصمیم گرفت که این شرکت در بخش پردازش داده‌ها به کسب و کار خود ادامه دهد. در شرایط مدرن و امروزی، آن کسب‌ و کار به “داده‌های بزرگ” و تجزیه و تحلیل تبدیل شده‌اند. اما هنوز جمع‌آوری و سازماندهی اطلاعات و انجام محاسبات و حصول نتایج روی این داده‌ها ادامه دارد.

از اوایل دهه ۱۹۲۰، IBM رویکردی منظم را برای توسعه محصولات و تحقیق اتخاذ کرده و بر توسعه فن‌آوری‌های زیربنایی برای محصولات پردازش داده‌های خود تمرکز کرده ‌است. به نظر می‌رسید که هیچ چیز از روی تصادف در IBM انجام‌ نشده است.

در نیم قرن اول، پلتفرم اصلی فن‌آوری IBM که از آن محصولات بسیاری ظهور کردند، شامل پانچ کارت، ماشین حساب الکتریکی، تفکیک کننده کارت، کارت خوان و کارت های معروف IBM. در نیم قرن دوم، پلتفرم اصلی فن‌آوری، کامپیوتر بود، از جمله پردازنده‌های مرکزی، مینی کامپیوترها، کامپیوترهای خانگی و لپ تاپ‌ها. در ۳۰ سال اخیر، فروش کامپیوتر به طور چشم گیری در سهم درآمد کل شرکت کاهش داشته است، چرا که امروزه، IBM به ارائه خدمات مبتنی بر اینترنت، از جمله نرم‌افزار و مشاوره فنی و مدیریتی می‌پردازد.

ظهور هر تکنولوژی جدید در طول دوران سبب کاهش پیش‌ نیاز آن تکنولوژی خواهد شد

آی بی ام ابتدا شروع به فروش کامپیوتر در دهه ۱۹۵۰ کرد، اما فروش تجهیزاتی چون ماشین حساب الکتریکی را ادامه داد که هنوز از پانچ کارت تا اوایل دهه ۱۹۶۰ استفاده می‌کردند. تا اوایل دهه ۱۹۹۰، بیش از ۹۰ درصد درآمد IBM از فروش رایانه‌ها به دست آمده بود، هر چند که معرفی خدمات جدید مانند مدیریت و مشاوره فرآیند، مدیریت فن‌آوری اطلاعات و فروش نرم‌افزار هم در این مهم دخیل بودند.

تا پایان سال ۲۰۱۸، IBM اعلام کرد که ۵۰ درصد از این کسب و کار در حال حاضر از خدمات و نرم‌افزار حاصل می‌شود، که بیشتر آن‌ها در دهه قبل معرفی شده بودند.

رسانه‌های خبری – و حتی کارکنان آی بی ام – ممکن است این موضوع را دریافته باشند که (آی بی ام) به سرعت و به طور مدام در حال ایجاد تحول در خود است. در حقیقت این شرکت برای رشد اولیه بذر را کاشته بود و به دقت از فن‌آوری‌های جدید مراقبت می‌کرد تا زمانی که آن‌ها به بار نشستند و نتیجه دادند – خوشبختانه، در همان زمان که سیستم‌های قبلی (تکنولوژی دیگر شرکت ها) به زندگی مفید خود پایان می‌دادند این اتفاق افتاد.

این رویکرد یک استراتژیک غیر معمول نیست – اپل برای بیش از ۴۰ سال است که کامپیوترهای شخصی را به بازار ارائه می‌کند. البته، مدیریت آن بیشتر در مورد نقش خود در کار و تجارت گوشی‌های هوشمند صحبت می‌کند که البته هم اکنون شروع به روندی نزولی در تجارت خود کرده ‌است. اپل ممکن است به زودی نیاز پیدا کند – یا شاید قبلا روی آن کار کرده باشد – تا روی یک تکنولوژیکی جدید برای ادامه بقای خود تمرکز کند.

آینده غول‌ها

مایکروسافت، مانند اپل، فقط از فروش نرم‌افزارهای کامپیوتری و سیستم‌ عامل ها، تکامل ‌یافته است. مایکروسافت پروژه‌های مبتنی بر اینترنت مانند موتور جستجوی بینگ و ذخیره ‌سازی ابری OneDrive و نیز ارائه خدمات کامپیوتری مبتنی بر Cloud را برای کسب و کارهای جدید آغاز کرد.

شرکت‌هایی که از طریق اینترنت شروع به کار کرده‌اند ممکن است با تغییرات مشابهی روبرو شوند. آمازون، گوگل و فیس بوک بارها ادعا می‌کنند که خودشان را متحول کرده‌اند، اما هنوز به طور کامل کسب‌ و کار اصلی خود را ترک نکرده اند.

آمازون هنوز بیشترین پول خود را از طریق فروش آنلاین به دست می‌آرود، هر چند بخش خدمات Cloud در اینترنت به سرعت در حال افزایش است. آمازون همچنین در طیف گسترده‌ای از کسب‌ و کارها که ممکن هستند در آینده رشد کنند، مانند مراقبت بهداشتی و محتواهای سرگرم کننده، سرمایه ‌گذاری کرده ‌است.

گوگل و فیس بوک هنوز بیشتر پولشان را از فروش اطلاعات درباره نحوه رفتار کاربران با تبلیغ کنندگان و گروه‌هایی که می‌خواهند مردم را به یک نقطه‌ نظر خاص جذب کنند، به دست می‌آورند. هر دو در حال بررسی راه‌های دیگری هستند، مانند خودروهای بدون نیاز به راننده ی گوگل و یا تجربیات فیس بوک با واقعیت های مجازی.

اما هر سه غول اینترنت، سرمایه و انرژی خود را صرف یافتن راه‌های جدیدی می‌کنند تا بتوانند بر روی مقادیر بیشتری از اطلاعاتی که در مورد فعالیت‌ها و علایق مشتریان خود ذخیره می‌کنند، سرمایه‌گذاری کنند – درست مانند چند دهه قبل که آی بی ام، راه‌های جدیدی را برای استفاده از تجهیزات و کامپیوترها پیدا کرد. اگر آن‌ها در دهه‌های گذشته به سر برند یا در قرن‌های آینده باشند، شرکت‌ها باید بدانند که به کاوش نیاز دارند، تجربه و نوآوری نیاز خواهند داشت تا راه‌های جدیدی را به عنوان مزایای تغییر فن‌آوری بیابند و در اختیار همگان قرار دهند.

 

شهین غمگسار
مترجم هستم. با واژه‌ها سروکار دارم. و گاهی می نویسم.