گوشی LG با نمایشگر رول شونده، احتمالا در ماه مارس عرضه خواهد شد

LG
LG

بخش عمده‌ی تمرکز اصلی شرکت LG در بخش موبایل این شرکت در آغاز سال آینده میلادی، بر روی دو پروژه بزرگ معطوف خواهد شد. این دو پروژه بزرگ، در حال حاضر با اسم رمز Rainbow و B Project شناخته می‌شوند.

در حال حاضر انتظار می‌رود که پروژه Rainbow در شرکت LG مربوط به یک گوشی پرچمدار کلاسیک شود که احتمالا می‌تواند یک دنباله جدید در لاین آپ گوشی‌های سری V این شرکت باشد. اما پروژه B پیچیدگی بسیار بیشتری خواهد داشت و دارای یک صفحه نمایش رول شونده خواهد بود. در واقع، این پروژه خودش یکی از بخش‌ها و قسمت‌های Explorer Project از شرکت LG به شمار می‌رود که ما تا به حال شاهد عرضه شدن گوشی غیر متعارف و عجیب Wing 5G به عنوان یکی از اعضای آن بوده‌ایم. علاوه بر این، در حال حاضر حدس و گمانه زنی‌ها از این موضوع حکایت دارند که B Project نیز مانند Wing 5G دارای یک طراحی غیر متعارف جدید دیگر خواهد بود. بخشی از صفحه نمایش B Project قابلیت رول شدن خواهد داشت تا باعث ایجاد فشردگی شود اما در حین استفاده کاربران از این گوشی، از حالت رول شدگی خارج خواهد شد و باز می‌شود تا اندازه و فضای بیشتری از صفحه نمایش در اختیار کاربران آن قرار داده شود. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و B Project که احتمالا به عنوان یک گوشی عجیب دیگر از شرکت LG شناخته خواهد شد، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

جالب است که شرکت LG در طول تیزری که برای معرفی Wing 5G منتشر کرده بود نیز به این پروژه اشاره کوتاهی کرده بود. در واقع، این شرکت در انتهای تیزر معرفی Wing، گوشی غیر متعارف بعدی خود را کمی نشان داده بود که البته، اطلاعات چندان واضح و روشنی از این گوشی به ما نمی‌داد. بر اساس اطلاعاتی که تا به حال از پروژه‌های پیش روی شرکت LG منتشر شده است، پروژه Rainbow در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ میلادی از راه خواهد رسید و به دنبال آن نیز B Project با یک اختلاف زمانی اندک در ماه مارس در اختیار مردم قرار داده خواهد شد. بر اساس یکی از منابع نزدیک به شرکت LG در کره جنوبی که با اسم The Elec فعالیت می‌کند، از این شرکت انتظار می‌رود که امسال چیزی حدود ۲۶ میلیون دستگاه گوشی موبایل هوشمند راهی بازار کند و علاوه بر این، گفته می‌شود که برای سال آینده نیز هدف بزرگ‌تری را مد نظر گرفته‌اند و قصد دارند فروش گوشی‌های هوشمند خود را به نزدیکی ۳۰ میلیون دستگاه برسانند.

نکته قابل توجه دیگری که گزارش The Elec به آن اشاره کرده، این است که شرکت LG قصد دارد حتی از این هم لاین آپ بیشتری از گوشی‌های هوشمند خود را به ODMها واگذار کند (منظور، Original Design Manufacturer است که یک شرکت است که به عنوان همکار، وظیفه ساخت و تولید محصولات یک شرکت را برعهده می‌گیرد). جالب است که بدانید در سال ۲۰۱۸، تنها ۱۰ درصد و یا کمی بیشتر از گوشی‌های هوشمند شرکت LG در خارج از این شرکت و توسط ODMها تولید و توسعه پیدا کرده بودند. این در حالی است که سهم ODMها در سال ۲۰۱۹ به ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد و انتظار می‌رود که امسال نیز باید سهم آن‌ها به ۶۰ درصد افزایش پیدا کند. سال آینده نیز انتظار می‌رود که این مقدار به ۷۰ درصد افزایش پیدا کند. ظاهرا به نظر می‌رسد که نقشه‌ها و برنامه‌های اصلی شرکت LG در ابتدا این بوده است که فقط گوشی‌های هوشمند پایین رده‌ی مقرون به صرفه و همینطور میان رده‌های این شرکت توسط ODMها تولید شوند. با این وجود، بر اساس گزارش‌هایی که پس از گذشت مدتی از فعالیت شرکت LG در این زمینه منتشر شد، مشخص شده است که حتی تولید و توسعه گوشی‌های هوشمند پرمیوم و رده بالای این شرکت نیز به پارتنرهای این شرکت واگذار شده است که از این دست می‌توان به گوشی هوشمند پیش روی LG Velvet ۲ اشاره کرد که هنوز قرار است در آینده راهی بازار شود. مدل‌های پیش روی بعدی برای تعداد دیگری از گوشی‌های این شرکت از قبیل LG Q92 به همراه LG Stylo نیز قرار است توسط ODMها تولید و ساخته شوند. مدل‌هایی که امسال از این دو گوشی عرضه شد، توسط خود LG تولید شده بودند.

انجام دادن همه‌ی این کارها در آینده می‌تواند منجر به این شود که شرکت LG بخش عمده تمرکز خود را بر روی گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های دیگری قرار دهد که از نظر استراتژیک می‌توانند از اهمیت زیادی برای این شرکت برخوردار باشند. منظورمان دقیقا پروژه Rainbow و همچنین مدل‌های پیش روی جدید در پروژه Explorer است. در ادامه می‌توانید متن بیانیه‌ای که این شرکت در یک کنفرانس خبری در ماه سپتامبر گذشته در رابطه با این موضوع منتشر کرده بود را مشاهده کنید:

پروژه Explorer منحصرا فقط به قابلیت‌های استفاده جدید تمرکز خواهد کرد که با طراحی‌های نوآورانه و خلاقانه جدیدی را کشف خواهند کرد. در حالی که Universal Line جدید از شرکت LG، شامل لاین آپ قدرتمند و مجهزی از تعداد زیادی دستگاه قابل رقابت خواهد بود که به طور عمده فقط بر روی سبک زندگی کاربران تمرکز خواهند کرد که نمونه بارز آن نیز LG Velvet است.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.