سری Galaxy S21 – تمام مشخصات کلیدی آن‌ها فاش شد

S21 Ultra
S21 Ultra

هر چه به تاریخ معرفی و رونمایی از گوشی‌های هوشمند پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ در لاین آپ Galaxy S با اسم سری S21 بیشتر نزدیک می‌شویم، اطلاعات و جزئیات بیشتر و بیشتری از آن‌ها فاش می‌شود که یک تصویر واضح‌تر و پرجزئیات‌تر از آنچه که باید از آن‌ها انتظار داشته باشیم، در اختیارمان قرار می‌دهند. بر اساس تعداد زیادی از همین شایعه‌ها که در طی چند وقت اخیز منتشر شده است، امسال باید در تاریخ ۱۴ ژانویه برابر با ۲۵ دی ماه سال جاری هجری شمسی انتظار رونمایی شدن آن‌ها را داشته باشیم. اما این چیزی است که با توجه به شایعه‌های زیادی که در طی این چند وقت اخیر منتشر شده است، تقریبا از آن اطمینان خاطر داریم اما به جز این، امروز تعداد زیادی از مشخصات و ویژگی‌های کلیدی دیگر گوشی‌های هوشمند پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ در سری Galaxy S21 5G فاش شده است که شما هم می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

آخرین اطلاعات و مشخصات فاش شده درمورد گوشی‌های پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ در سری Galaxy S21 توسط منبعی به اسم Android Police منتشر شده است. این منبع نیز مانند تمام مراجع دیگری که تا به حال در طی چند وقت اخیر به محصولات لاین آپ این سری پرداخته بودند، ادعا می‌کند که سری S21 از شرکت سامسونگ امسال نیز مانند سال قبل دارای سه مدل خواهد بود و استراتژی نام گذاری آن‌ها نیز مانند قبل خواهد بود و این یعنی در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی باید شاهد وجود گوشی‌های هوشمند پرچمدار شرکت سامسونگ با اسم Samsung Galaxy S21 و S21 Plus و S21 Ultra باشیم. بر اساس اطلاعات جدیدی که از مشخصات کلیدی این سری در اختیار ما قرار داده شده است، هر دو مدل پایه در لاین آپ پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy S21 و S21 Plus دارای صفحه نمایش‌های Full HD Plus با قابلیت پشتیبانی از نرخ به روزرسانی تصویر ۱۲۰ هرتز خواهند بود. اگرچه، قرار نیست مانند مدل Ultra این لاین آپ این ویژگی را به صورت تطبیق پذیر و پویا در اختیار کاربران خود قرار دهند. قد و قواره و اندازه صفحه نمایش هر دو مدل کوچک‌تر سری S21 نیز به اندازه مدل‌های قبلی این لاین آپ در سال ۲۰۲۰ باقی خواهد ماند و این یعنی مدل پایه این خانواده به اسم S21 5G دارای یک صفحه نمایش با اندازه ۶.۲ اینچی خواهد بود و اندازه صفحه نمایش در مدل بزرگ‌تر آن با اسم S21 Plus 5G نیز به ۶.۷ اینچ خواهد رسید. این در حالی است که از رده بالاترین مدل این خانواده با اسم احتمالی S21 Ultra 5G می‌توانیم انتظار داشته باشیم دارای یک صفحه نمایش ۶.۸ اینچی باشد. لازم به ذکر است که مدل قبلی آن در سال ۲۰۲۰ دارای یک صفحه نمایش ۶.۹ اینچی بود. این اطلاعات فاش شده جدید، یک ویژگی دیگر نیز درمورد این گوشی ذکر کرده است که نشان می‌دهد مدل Ultra در گوشی‌های هوشمند پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ از سری Galaxy S دارای یک نمایشگر LTPO با رزولوشن بالاتر خواهد بود که این منبع اشاره کرده که رزولوشن آن به ۱۴۴۰ پیکسل می‌رسد.

علاوه بر این، اطلاعات فاش شده جدید درمورد لاین آپ سری S21 تایید می‌کند که مدل Ultra در این خانواده، قابلیت پشتیبانی از قلم هوشمند S Pen نیز در اختیار خواهد داشت که در بین گوشی‌های این شرکت، تا به حال فقط مدل‌های خانواده Note آن را در اختیار داشتند. با این حال، این منبع اشاره می‌کند که این قلم، به همراه S21 Ultra عرضه نخواهد شد و در واقع، در جعبه آن وجود نخواهد داشت و علاوه بر این، جایگاهی هم وجود نخواهد داشت که این قلم مانند گوشی‌های سری Galaxy Note بتواند درون بدنه این گوشی قرار بگیرد. گفته می‌شود که شاید سامسونگ تصمیم بگیرد یک سری کیس‌های مخصوص برای این مدل عرضه کند که دارای جایگاه مخصوصی برای S Pen باشند اما هنوز مشخص نیست که چه تصمیمی برای S Pen خواهد گرفت.

شکل ظاهری و زبان طراحی گوشی‌های پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ در سری Galaxy S21 به تصاویر رندر شده‌ای که مدتی پیش از آن‌ها فاش شده بود، بسیار نزدیک و پایبند خواهند بود. این تصاویر به ما نشان داده بودند که گوشی‌های پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ در لاین آپ این سری، دارای یک بریدگی مخصوص در پنل پشتی بدنه خود به عنوان محل قرار گیری دوربین خود خواهند بود که این بریدگی تا گوشه بالای سمت چپ پنل پشتی بدنه و فریمِ کناری در لبه‌های بدنه آن‌ها امتداد پیدا خواهد کرد. اما علاوه بر این، در حال حاضر یک سری حرف و حدیث‌های دیگر نیز درمورد طراحی و شکل ظاهری این لاین آپ و ماژول دوربین آن‌ها در پنل پشتی بدنه وجود دارد که به این موضوع اشاره می‌کند که ترکیب رنگی بریدگی و ماژول دوربین آن‌ها با سایر نقاط بدنه آن‌ها متفاوت خواهد بود. و این قسمت از بدنه را به دو ترکیب رنگی تقسیم خواهد کرد. علاوه بر این، گفته شده است که Galaxy S21 دارای یک بدنه از جنس پلاستیک خواهد بود و این در حالی است که مدل Ultra دارای یک بدنه شیشه‌ای در پنل پشتی خود خواهد بود. با این حال، جنس پنل پشتی بدنه S21 Plus هنوز مشخص نشده و اطلاعاتی درمورد آن وجود ندارد.

هر سه مدل این لاین آپ از نظر پردازنده و چیپست اصلی خود، یا دارای Qualcomm Snapdragon 875 خواهند بود و یا به Exynos ۲۱۰۰ از خود شرکت سامسونگ استفاده خواهند کرد که مدل دقیق آن بستگی به منطقه عرضه آن‌ها دارد. دوربین‌های S21 معمولی و S21 Plus 5G به طور گسترده‌ای بدون تغییر نسبت به مدل‌های قبلی خود در مدل‌های ۲۰۲۰ این لاین آپ باقی خواهد و این یعنی ما باید انتظار وجود یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی آن را داشته باشیم که در کنار آن یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی دیگر نیز وجود خواهد داشت که به عنوان دوربین فوق عریض این دو عمل خواهد کرد و این در حالی است که دوربین شاخص بعدی آن‌ها نیز به احتمال زیاد یک سنسور ۶۴ مگاپیکسلی خواهد بود که به عنوان دوربین تله فوتو عمل خواهد کرد. اما از سوی دیگر، باز هم مانند تعداد زیادی از مشخصات قبلی، این S21 Ultra 5G خواهد بود که دارای یک سری تغییر و تحولات جدید بزرگ‌تر خواهد شد. بر اساس اطلاعات و مشخصاتی که در طی چند وقت اخیر از لاین آپ این سری در اختیار ما قرار داده شده و فاش شده است، سامسونگ آماده است که از یک سنسور HM3 جدید با رزولوشن ۱۰۸ مگاپیکسلی در مدل Ultra این لاین آپ استفاده کند که با وعده‌ی جذب ۱۲ درصد نور بیشتر تبلیغ و بازاریابی شده است.

بر اساس یک سری از گزارش‌های دیگر، سامسونگ امسال دو ماژول دوربین تله فوتوی ۱۰ مگاپیکسلی جدید نیز اضافه کرده است که گفته می‌شود به ترتیب می‌توانند دارای زوم اپتیکال ۳ برابری و ۱۰ برابری باشند و در مقایسه با S20 Ultra دارای پیکسل‌های ۱۳۰ درصد بزرگ‌تری خواهند بود. چهارمین ماژول دوربین باقی مانده در S21 Ultra 5G نیز دارای یک لنز ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض خواهد بود. ظرفیت باتری مدل‌های Galaxy S21 5G (با ۴ هزار میلی آمپر ساعت ظرفیت) و همینطور S21 Ultra 5G (با ۵ هزار میلی آمپر ساعت ظرفیت) باید در مقایسه با مدل‌های مشابه نسل قبلی آن‌ها در سری S20 در سال ۲۰۲۰ بدون تغییر باقی مانده باشد و این در حالی است که S21 Plus باید با در اختیار داشتن یک باتری ۴ هزار و ۸۰۰ میلی آمپر ساعتی راهی بازار شود که دقیقا ۳۰۰ میلی آمپر ساعت بیشتر از نسل قبلی این گوشی یعنی S20 Plus 5G است که در سال ۲۰۲۰ عرضه شده بود.

از نظر مشخصات نرم افزاری نیز ما باید شاهد وجود نسخه ۳.۱ رابط کاربری اختصاصی شرکت سامسونگ با اسم One UI به همراه اندروید ۱۱ در این گوشی باشیم. سری Galaxy S21 باید در رنگ‌های Phantom Violet, Phantom Gray, Phantom White, و Phantom Pink در بازار عرضه شود و مدل Plus این سری نیز احتمالا باید دارای رنگ‌های Phantom Silver, Phantom Black, و Phantom Violet باشد و مدل Ultra نیز فقط در دو رنگ عرضه خواهد شد که شامل Phantom Silver و Phantom Black خواهند شد. در حال حاضر هنوز هیچ اطلاعاتی درمورد قیمت و تاریخ عرضه دقیق و همینطور مناطق عرضه آن‌ها در دسترس قرار داده نشده است.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.