به زودی شاهد معرفی Oneplus 6T McLaren Edition خواهیم بود (به روز رسانی)

شرکت Oneplus که زیرمجموعه شرکت Oppo محسوب می شود، برای شناخته تر شدن برند خود همواره در حال همکاری با شرکت های مختلف است تا ارزش برند خود را به نوعی در سرح بالاتری قرار دهد. به نظر می رسد جدیدترین تصمیم این شرکت، ارائه محصولی با همکاری McLaren، این ابر خودروساز بریتانیایی است. با آراد مگ همراه باشید.

اهالی تکنولوژی، شرکت کوچک اما قدرتمند Oneplus را به خوبی می شناسند. این شرکت با ارائه سریع ترین گوشی های هوشمند با قیمتی مقرون به صرفه در میان دستگاه های اندرویدی، به جایگاه و مقام خاصی در میان طرفداران دست پیدا کرده است.

نسخه ای جدید، همکاری جدید

این شرکت به تازگی مدل Oneplus 6T را عرضه کرده اما به نظر می رسد که به سرعت دست به کار شده تا نسخه جدیدی از این گوشی هوشمند را ارائه دهد. یکی از علاقه مندی های Oneplus، ارائه نسخه Limited Edition از گوشی هایش است. پیشتر نیز شاهد معرفی نسخه Star Wars Edition از گوشی Oneplus 5T بودیم و پس از آن نیز نسخه Avengers: Infinity War Edition از گوشی Oneplus 6 معرفی شد. از همین رو شِنزنی ها تصمیم گرفته اند با برند لوکس خودروسازی یعنی McLaren وارد همکاری شده تا به ارائه مدل خاصی از این گوشی هوشمند پرقدرت، بار دیگر خود را تیتر اصلی خبرها کنند.

به تازگی Oneplus اقدام به ساخت صفحه ای اختصاصی برای این رویداد کرده است. ابتدا Oneplus در نام URL این صفحه از نام McLaren 6T استفاده کرده بود ولی کمی بعد آن را حذف کرد. آیا این می تواند نام این گوشی هوشمند باشد؟ متاسفانه جواب این سوال فعلا مشخص نیست. هرچند به نظر می رسد بنا به رسم گذشته خود، نامی مانند Oneplus 6T McLaren Edition برای این گوشی انتخاب کند.

در اولین بخش از این صفحه، جمله Salute to Speed به چشم می خورد که به معنی “درود به سرعت” است. به نظر می رسد Oneplus درک مناسبی از سرعت گوشی هایش پیدا کرده و در بازاریابی محصولاتش از کلمه Speed استفاده زیادی می کند. برای مثال می توان به Oneplus 6T اشاره کرد که در اطلاعیه های مطبوعاتی آن از عبارت Unlock the Speed استفاده شده بود.

منتظر چه دستگاهی باشیم؟

هنوز هیچ اطلاعاتی در زمینه مشخصات سخت افزاری نسخه McLaren در دست نیست؛ اما انتظار می رود این نسخه حافظه رم بیشتری نسبت به Oneplus 6T (که دارای ۸ گیگابایت حافظه رم است) داشته باشد. پردازنده دستگاه نیز نمی تواند چیزی جز Snapdragon 845 باشد. البته به نظر می رسد Oneplus تغییراتی در سرعت کلاک پردازنده ایجاد کند تا شاهد قدرت بیشتری از جانب این پرچمدار باشیم.

موضوعی که درباره خودروهای McLaren به چشم می خورد، استفاده از رنگ نارنجیست که به نوعی امضا این شرکت محسوب می شود. از این موضوع می توان نتیجه گرفت که Oneplus 6T McLaren Edition با رنگ نارنجی عرضه خواهد شد. البته این تنها یک گمانه زنیست. هرچند وب سایت مربوطه نیز از این رنگ استفاده شده که خود می تواند گویای این موضوع باشد.

طبق گفته Oneplus، این شرکت از جدیدترین دستگاه خود با همکاری McLaren در روز ۱۱ دسامبر و در محل McLaren Technology Center رونمایی خوهد کرد. پس برای پی بردن به اینکه این دو شرکت چه چیزی برای ارائه دارند، زمان زیادی باقی نمانده است.

تکنولوژی ۵G در راه است؟

مورد جالب توجه درمورد این گوشی این است که در صفحه اختصاصی آن عبارت Race to 5G استفاده شده است. این عبارت رابطه مستقیمی با کلمه Speed دارد که هدف اصلی هردو شرکت یعنی Oneplus و McLaren است. اما شرکت چینی Oneplus پیش از این اعلام کرد که استفاده از تکنولوژی ۵G در نسل بعدی گوشی های این شرکت میسر خواهد شد و در نسل ششم چنین اتفاقی نخواهد افتاد؛ پس تکنولوژی ۵G و همکاری این دو شرکت بر روی هدف مشترکِ “سرعت” چه معنایی دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید تا روز ۱۱ دسامبر منتظر بمانیم.

به روز رسانی (۱۶/آذر/۹۷)

در آخرین اطلاعات منتشر شده، Oneplus 6T McLaren Edition از چیپ Snapdragon 845 استفاده خواهد کرد اما این بار همانند گوشی Black Shark Helo از ۱۰ گیگابایت رم بهره خواهد برد. همچنین عکس های مطبوعاتی این گوشی هوشمند نیز به بیرون درز کرده است.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید در طراحی Oneplus 6T McLaren Edition در لبه های پنل پشتی از همان رنگ نارنجی McLaren استفاده شده و لوگوی این شرکت نیز در پشت دستگاه به وضوح مشاهده می شود.

در عکس دیگر که به نوعی شبیه به پوستر گوشیست، عبارت رم ۱۰ گیگابایتی را مشاهده می کنید. موضوع جالب دیگر عبارت A day’s power in 20 minutes است که نشان از این دارد که Oneplus شارژر خود را قدرتمندتر از پیش کرده تا هرچه سریعتر گوشی خود را شارژ کنید. این موضوع با عبارت “زنده باد سرعت” نیز همخوانی دارد.

آیا پیش از این از دستگاه های Oneplus استفاده کرده اید و یا قصد خرید آن را دارید؟ نظرتان درباره کیفیت، سرعت و دوام و پشتیبانی دستگاه چیست؟

شادان غمگسار
عاشق تکنولوژی و فیلم و صدالبته بازی؛ میشه گفت یک بازی رو یا انجام نمی‌دم، یا اگه شروعش کنم باهاش زندگی میکنم...! مقداری با هنر آشنایی دارم و توی اوقات فراغتم سعی میکنم بیشتر بازی کنم =)))