هر آن چه مایکروسافت در Build 2019 معرفی کرد

 

مایکروسافت کنفرانس سالانه ی توسعه دهندگان خود به نام Build را از ۶ تا ۸ ماه می ۲۰۱۹ در سیاتل(Seattle) و واشنگتون برگزار کرد.اگرچه امسال اعلامیه های مشتری محور زیادی ساخته نشده بود، اما اعلامیه های بسیاری وجود داشت که می توانند پایه و اساس هدفی بسیار بزرگ تر برای مایکروسافت باشند.

در این مقاله در باره برخی از این اعلان ها صحبت می کنیم:

مایکروسافت Edge

مایکروسافت Edge

مایکروسافت Edge در سال ۲۰۱۵ بعنوان جایگزینی برای Internet Explorer اعلام شد.هر چند که در آن زمان Internet Explorer بیشتر در شرکت ها و در فضای مصرف کننده مورد استفاده قرار می گرفت، اما اشاراتی مبنی بر کند بودن و عملکرد ضعیف آن وجود داشت. این موضوع با نفوذ و رشد بسیار سریع و بدون توقف گوگل کروم (Google Chrome) شروع شد. در ابتدا مایکروسافت Edge روی موتور EdgeHTML اجرا می شد. اما اخیرا یک نسخه  بتا برای مرورگر منتشر شد. این نسخه مجددا از پایه نوشته شد و روی موتور کرومیوم( Chromium) گوگل اجرا شد. به عنوان یک موتور متن باز، همکاری با مهندسین گوگل در ساخت Edgium را برای مهندسین مایکروسافت بسیار ساده تر کرد. میتوانید.

مایکروسافت Search

مایکروسافت search

مایکروسافت مدتی پیش اعلام کرد که مایکروسافت Search یک هاب واحد برای کاربر به منظور جستجو در وب و در سراسر دامنه کاری آن ها را از طریق یک جستجوی واحد تهیه کرده است. در این کنفرانس اعلام شد که  مایکروسافت search از ۲۸ می ۲۰۱۹ به جورجیا خواهد رسید. این سرویس بعنوان یک نهاد هوشمند عمل می کند که در آن کابر می تواند جستار خود را تایپ کرده و سرویس جست و جو تمامی منابع موجود در دامنه را برای یافتن اطلاعات مرتبط برای کاربر زیر و رو می کند.مثلا، اگر شخصی یک کارمند شرکت خود را جست و جو می کند، سرویس جست و جو تمام اطلاعاتی را ارائه می دهد که مشخصات آن کارمند مانند نام، اصلاعات تماس و غیره را نشان می دهد.

Blockchain

بله، مایکروسافت به تازگی به Blockchain ملحق شده است و با JP Morgan همکاری دارد. این دو شرکت تاکید بسیاری بر توسعه Quorum و نسخه سازمانی Ethereum دارند.

مایکروسافت Azure

مایکروسافت azure

مایکروسافت Azureیکی از خدماتی است که مایکروسافت به طور خستگی ناپذیر کار کرده است تا آن را بهبود دهد. آنها اخیرا اعلام کردند که حدود ۹۵ درصد از شرکت های Fortune 500 از مایکروسافت Azure در خدمات مختلف درون سازمان خود استفاده می کنند. مایکروسافت بر استفاده از حریم خصوصی و عامل هوش مصنوعی تاکید داشته است. از این رو، آنها هوش مصنوعی ۲.۰ را معرفی کرده اند. با این کار، مایکروسافت قول ایجاد چارچوب زیرساخت ها و ابزارهایی را برای توسعه دهندگان برای ایجاد یک عامل هوش مصنوعی معتبرتر داده است .

آنها همچنین در کنفرانس build سرویس Azure Speech را معرفی کردند که با یک الگوریتم تشخیص گفتار بهبود یافته همراه است.این سرویس هم اکنون می تواند لهجه های محلی را درک کند. هم چنین می تواند تبدیل گفتار به متن را بصورت بلادرنگ ارائه دهد.

DYNAMICS 365

مایکروسافت dynamic365

مایکروسافت در حال تلاش است که  توسعه دهندگان برنامه های کاربردی که قادر به استفاده از پلتفرم های Dynamics 365 و Power به بهترین نحو هستند را در جامعه خود افزایش دهد.

مایکروسافت۳۶۵

مایکروسافت 365

با قدرت مایکروسافت Graph و هوش مصنوعی، مایکروسافت ویژگی های هوشمند متعددی را به میکروسافت ۳۶۵ و Office 365  افزوده است. آنها یک ویژگی را به نام ایده ها (Ideas) برای MSWord معرفی کرده اند. <<ایده ها>> به کاربر در طراحی و ارائه اسناد ادبی و  استفاده از مایکروسافت Search کمک میکنند.

 پایانه ویندوز(Terminal)

بله، مایکروسافت یک Terminal کاملا جدید، مدرن، سریع، کارآمد، قدرتمند و کاربردی را معرفی کرده است که شامل تمام ابزار و پوسته های خط فرمان(Command-line)شامل PowerShell، Command Prompt و انواع  WSL می شود.

ELECTIONGUARD

مایکروسافت ellectionguard

ElectionGuard یک ماژول متن باز است که  عملیات رای گیری را ایمن و شفاف می سازد. مایکروسافت، مانند بسیاری از اختلافات در بسیاری از دموکراسی ها، اعلام کرده است که روند رأی گیری امن تر و شفاف تر خواهد بود. یک کاربر مسئول بررسی این موضوع خواهد بود که اتفاقاتی نظیر تقلب در رای ها و هر چیز دیگری اتفاق نیفتد.

۵ NEt.

مایکروسافت همچنین دات نت ۵ که انتشار بزرگ بعدی در خانواده دات نت خواهد بود را معرفی کرد.۵ NET. یک پلتفرم یکپارچه را به ارمغان می آورد که توسعه دهندگان می توانند با آن سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز، لینوکس، macOS، IOS، Android، tvOS، watchOS و موارد دیگر را هدف قرار دهند. این برنامه توسط ویژوال استودیو ۲۰۱۹، ویژوال استودیو برای مک و همچنین ویژوال استودیو کد(Visual Studio Code) پشتیبانی خواهد شد.

زیر سیستم ویندوز برای لینوکس ۲

زیرسیستم ویندوز برای لینوکس به نسخه ۲ ارتقا یافته است. این نسخه ویژگی های جدیدی مانند بهبود عملکرد سیستم فایل، سازگاری کامل با سیستم را فراهم می کند که پشتیبانی از Docker را نیز به همراه دارد.

در این مقاله اطلاعیه های مهم مربوط به Build 2019 را پوشش دادیم. ما را از نظرات خود در مورد این کنفرانس مطلع کنید.

فرانک محبتی
دانشجوی لیسانس نرم افزار.علاقه ی خیلی زیادی به تکنولوژی و صنعت فیلم و سریال همینطور فرهنگ و هنر ودارم:)