مایکروسافت تایید کرد کاشی‌های زنده کنار گذاشته نخواهند شد

مدتی پیش شایعاتی شنیده بودیم که اعلام می‌کردند مایکروسافت از کاشی‌های زنده‌ی ویندوز ۱۰ راضی نیست و می‌خواهد آن‌ها را کنار بگذارد. اما امروز تیم طراحی ویندوز در Windows Insider Webcast شفاف سازی کردند که چنین چیزی رخ نخواهد داد و کاشی‌های زنده هنوز هم همچنان در اختیار کاربران و توسعه دهندگان در دسترس قرار خواهند داشت. با این وجود، خود مایکروسافت در حال کنار گذاشتن آن‌ها در سیستم‌های خود است و اخیرا تعداد زیادی آیکون مختلف برای اپ‌های ویندوز ۱۰ منتشر کرده است که اصلا دارای کاشی‌های زنده نمی‌باشند؛ که یک تغییر بزرگ نسبت به گذشته به شمار می‌رود. همچنان در ادامه نیز با ما همراه باشید.

علاوه بر این، تیم طراحی ویندوز یک طرح از نمونه اولیه جدیدی منتشر کرده است که از خود آیکون‌ها استفاده شده است تا ظاهر منوی استارت ویندوز ۱۰ را بهبود ببخشد. طرح نمونه اولیه‌ای که در تصویر این مطلب می‌توانید ببینید، نشان می‌دهد که اکنون ناحیه کاشی‌ها مورد استفاده قرار گرفته تا با انتخاب حالت “تاریک” یا “روشن” شما، ادغام پیدا کند. به طوری که مایکروسافت اشاره کرده است که منوی استارت شما دیگر توسط بلوک‌های رنگی که نمی‌توانید آن‌ها را تغییر دهید، کامل نخواهد شد. مایکروسافت توضیح داده است که این تجربه‌ای است که در صورتی که کاربران گزینه کاشی‌های زنده را غیر فعال کنند، به دست خواهند آورد. تصویری که در این مطلب مشاهده می‌کنید، تنها یک طرح اولیه است اما احتمالا ویندوز برای محقق کردن این امر، از این طراحی چندان دور نخواهد شد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.