درز تصویری از HoloLens 2 مایکروسافت

شرکت مایکروسافت در سال های قبل از هدست واقعیت ترکیبی خود به نام HoloLens رونمایی کرد و چند سالی بود که نسخه بروزرسانی شده ای برای آن در نظر گرفته نشد. اما پیشتر با ارسال دعوتنامه ای توسط ردموندی ها، باید شاهد رونمایی نسل جدید HoloLens به نام HoloLens 2 باشیم که با مشخصاتی بزرگ معرفی خواهد شد و یک نمونه برجسته است.

نسل جدید HoloLens v2 به تازگی در تصاویری آشکار شده و این طور پیداست مایکروسافت تغییراتی روی طراحی این هدست خود اعمال کرده است. تصاویر نشان می دهند هدست از شیشه کمتری برخوردار بوده و به جای آن سنسورهایی تعبیه شده تا نحوه ردیابی به خوبی انجام گیرد و افراد نیز شاهد عملکردی بهتر در این هدست نسبت به نسل های پیشین باشند.

HoloLens 2 با چنین طراحی از راه می رسد

HoloLens v2 دارای یک واحد پردازش هولوگرافی با قابلیت های هوش مصنوعی بیشتر است و این پردازش به وسیله یک دروبین عمیق کینکت صورت می گیرد. مایکروسافت پیشتر اعلام کرده بود که می خواهد با بهینه سازی سنسورهای این هدست آن را به مدلی ارزان تر و کاربردی تبدیل سازد.

گفته می شود هولولنز ۲ به پردازنده Snapdragon XR1 یا اسنپدراگون ۸۵۰ کوالکام که در ژوئن سال ۲۰۱۹ معرفی شد، مجهز است. شرکت ردموندی روز ۲۴ فوریه قصد دارد با برگزاری کنفرانسی به معرفی جدیدترین نسل هدست واقعیت مجازی خود بپردازد.

پیش بینی می شود هولولنز ۲ با قیمتی بیش از ۲۰۰۰ دلار عرضه شود و در حال حاضر این شرکت ردموندی آماده است تا به معرفی هدست منحصربفرد و نسل جدید خود بپردازد. تاکنون شایعات بسیاری پیرامون هولولنز ۲ منتشر نشد و گزارش های انتشاری نیز به موارد جزئی پرداخته و اطلاعات دقیقی ارائه نمی دادند. از این رو باید تا کنفرانس mwc 2019 مایکروسافت جهت رونمایی از هدست جدید خود منتظر ماند و نمی توان به هر گزارشی اکتفا کرده و آن را درست پنداشت.