رونمایی مایکروسافت از نسل جدید هدست هولولنز

هولولنز

نمایشگاه MWC 2019 در اواخر برگزاری خود قرار داشته و بیشتر شرکت ها از محصولات خود رونمایی کردند. اما یکی از دیوایس هایی که در این رویداد بزرگ معرفی شد، هدست هولولنز ۲ بود. اولین نسل هدست هولولنز مایکروسافت در سال ۲۰۱۶ معرفی شد و به عنوان یک هدست واقعیت ترکیبی به حساب می آمد. Alex Kipman مدیر بخش هوش مصنوعی و واقعیت ترکیبی مایکروسافت خبر از انقلابی در طراحی و ویژگی های نسل جدید هولولنز داده است.

شرکت ردموندی ساختار صفحه نمایش هدست جدید را بهبود بخشید. با سیستم نمایش بهبودیافته اشیاء هولوگرافی ساختاری واقعی و پروضوح تر دارند. با کمک از سنسور عمق هوایی، مایکروسافت در نهایت دستکاری مستقیم به اشیاء دیجیتال را فراهم آورده است.  به گفته ردموندی ها HoloLens 2 با حرکات دست و انگشت سازگاری دارد و به افراد اجازه می دهد تا در دنیای واقعی به لمس اشیاء دیجیتالی بپردازند. کاری که تنها در فیلم های علمی تخیلی می توانستیم انجام دهیم. برای مثال با هدست هولولنز شما می توانید یک جسم دیجیتالی مانند پیانو را در وسط اتاق قرار داده و شروع به نواختن آن کنید.

هولولنز

هولولنز جدید مایکروسافت بهبودیافته تر از قبل

به جز حرکات فیزیکی، HoloLens 2 از دستورات صوتی هم پشتیبانی می کند. Julia Schwarz یکی از مهندسان ارشد مایکروسافت به خوبی نشان داد که در مرورگرها چگونه می توان با دستور صوتی به جستجو اینترنتی پرداخت. HoloLens 2 همچنین به سنسورهای ردیابی چشم مجهز است که موجب به وجود آمدن هولوگرافیکی جالب توجه می شود. این یعنی شما در مرورگر می توانید با چشم خود جستجویی داشته باشید. مایکروسافت به استفاده از مواد اولیه فیبرکربنی پرداخته تا افراد در کاربری طولانی احساسی خوب را درک کنند. مایکروسافت همچنین اپ های Dynamic 365 Guides, Dynamic 365 Layout را در دسترس قرار می دهد.

قابلیت اتصال به وای فای و عمر باتری ۳ ساعته دیگر ویژگی هولولنز ۲ است. با قیمت ۳۵۰۰ دلاری و طراحی بهبودیافته، محصول مایکروسافت برای پیش خرید دردسترس است.