گشت و گذارِی در فروشگاه جدید و باشکوه لندن مایکروسافت

فروشگاه جدید لندن مایکروسافت باشکوه، بزرگ با تم بریتانیایی

شرکت مایکروسافت بیش از ۸۰ فروشگاه در سراسر جهان دارد اما هیچ یک شبیه فروشگاه جدید لندن این کمپانی نیستند. به گفته ستیا نادلا مدیرعامل فعلی مایکروسافت، باید آن را بهترین فروشگاه این شرکت دانست. این فروشگاه در مجموع سه طبقه است و در هر طبقه می‌توانیم با تمامی محصولات مایکروسافت تجربه کاربری داشته باشید.

از دستگاه‌های سری سرفیس گرفته تا هولولنز، کنسول ایکس باکس وان و برخی دیگر. ما توانستیم سری به فروشگاه جدید لندن مایکروسافت بزنیم و گزارشی از آن تهیه کنیم که در این مطلب می‌توانید آشنایی بیشتری با آن پیدا کنید. در فروشگاه جدید لندن مایکروسافت می‌توانید با انبوهی از محصولات مایکروسافت رو به رو شده و لذت ببرید. بخصوص اگر از شیفتگان این شرکت ردموندی هستید و بدون شک جذاب خواهد بود.

پس از آن که اعلام شد بزودی باید فروشگاه جدیدی را در لندن مشاهده کنیم، تصور می‌شد مایکروسافت یک فروشگاه معمولی در نظر گیرد. نکته جالب توجه این  فروشگاه محافظت شدن آن توسط بنیاد Heritage در انگلستان است. نکته جالب این ساختمان پیاده سازی فروشگاه در یک ساختمان مربوط به سال ۱۹۲۰ است و این یعنی شرکت مایکروسافت ساختمان جدیدی برای فروشگاه تازه خود در نظر نگرفته اما سبک معماری فانتزی و جدید آن نظر هر فردی را به خود جلب می‌کند.

سیمون فرانسیس یکی از مدیران مایکروسافت در گفتگو با وب سایت The Verge توضیح داده:

ما قصد داشتیم فروشگاه جدید خود را در ساختمانی پیاده سازیم که قدیمی است و به حفظ میراث گذشته بپردازیم.

مایکروسافت طراحی منحصربفردی را در این ساختمان اعمال کرده که می‌تواند برای مشتریان جذاب باشد. پنجره و سقف زیبا که فوق العاده به نظر رسیده و قطعا می‌تواند برای شما جذاب باشد. این ساختمان در دهه ۱۹۲۰ یعنی سال ۱۹۲۷ ساخته شد که بیش از یک قرن عمر آن می‌گذرد و این بسیار خاص است که در ساختمانی قدیمی فروشگاهی مدرن ساخته شود.

فروشگاه بزرگ مایکروسافت در چهارراه آکسفورد لندن

فروشگاهی که هنگام ورود به آن تصور نمی‌کنید روی یک ساختمان قدیمی ۱۰۰ ساله قرار گرفته است. کمتر فروشگاهی را شاهد هستیم که با بنایی تاریخی به شکل مدرن تغییر پیدا کند اما مایکروسافت در این فروشگاه چنین چیزی را عملی کرده تا همگان را شگفت زده کند. گفتنیست که ساختمان موردبحث ساخت آن به جنگ جهانی باز می‌گردد، در دوره‌ای که پر از آشوب بوده و ساختمان کمی توانسته از آن زمان سالم باقی بماند. این ساختمان نیز یکی از نجات یافتگان جنگ جهانی بوده و حال به یک فروشگاه مدرن تبدیل شد.

شرکت ردموندی برای آن که بتواند این فروشگاه سه طبقه قدیمی را به ساختمانی مدرن تبدیل کند بیش از ۲ سال روی آن زمان گذاشته است. ساختمانی که در چهار راه آکسفورد لندن واقع شده و مشتریان برای مراجعه به آن باید این آدرس را در نظر گیرند. در طبقه نخست یا هم کف شاهد دیوارنمایشگرهای بزرگ ۴K هستیم که محصولات مایکروسافت را نمایش داده و خیره کننده به نظر می‌رسند. بیشتر تصاویر روی آن مربوط به سرفیس و بازی ماینکرفت می‌شوند که قطعا برای علاقمندان جذاب است.

همچنین انبوهی از دیوایس‌ها دردسترس قرار دارد تا مشتریان بتوانند از نزدیک آنها را بررسی کنند. علاوه بر دیوایس سرفیس، محصولات واقعیت مجازی مایکروسافت هم به چشم می‌خورد. در همین طبقه یک دستگاه خودرو اسپرت مک لارن سنا هم که برای بازی Forza Motorsport 7 شبیه سازی شده نیز به چشم می‌خورد. اتومبیلی هیجان‌انگیز که به مشتریان این فروشگاه اجازه خواهد داد با قرار گرفتن درون آن تجربه واقعی یک بازی بی‌نظیر ریسینگ را داشته باشند. کسانی که در این بخش با مک لارن تجربه بازی داشتند، از تجربه هیجان انگیز آن گفته و این خودرو را در نوع خود برجسته می‌دانستند.

هنگامی که به طبقه دوم می‌روید با پشتیبانی مایکروسافت یا همان بخش Answer Desk رو به رو خواهید شد. در این طبقه بخش ایکس باکس و در کنار آن بخش تجربه لپ‌تاپ‌های ریزر، اچ پی و ایسوس همراه با محصولات سرفیس مایکروسافت به چشم می‌خورد. در این قسمت شاهد لپ تاپ هوآوی نخواهید بود زیرا به دلیل تحریم‌های اعمال شده مایکروسافت، این برند حذف شده است.

گستره عظیمی از محصولات مایکروسافت

یکی از بخش‌های جالب طبقه دوم، قسمت طراحی کاور سرفیس است. به صورتی که بازدیدکنندگان با مراجعه به آن می‌توانند جهت طراحی وارد عمل شده و خلاقیت هنری خود را نشان دهند. البته طرح‌های پیش فرض هم در این قسمت وجود دارد که با فرهنگ بریتانیایی بیشتر عجین است. البته چندان طراحی کاور سرفیس دشوار نیست و تنها باید خلاقیت خود را نشان دهید. یکی از قسمت‌های جالب دیگر وجود جعبه پست قرمز که از نمادهای لندن است، می‌باشد. در این طبقه بازیکنان نیز می‌توانند نسخه آموزشی ماینکرفت را تجربه کرده و سایر محصولات آموزشی مایکروسافت هم چنین است. در این طبقه مایکروسافت چند دیوایس سرفیس هاب ۲ هم تعبیه کرده که بازدیدکنندگان بتوانند از نزدیک این سیستم کامپیوتری ویژه را تجربه کنند.

البته بی شک باید قسمت بازی طبقه دوم فروشگاه جدید لندن را بی نظیر دانست. این قسمت بیش از ۱۵ دستگاه کنسول ایکس باکس وان را دربرگرفته و صندلی ویژه بازی با تم سبز رنگ هم در آن به چشم می‌خورد. هدست‌های گیمینگ Turtle Beach و صندلی‌های ویژه بازی  Predator Thronos نیز به چشم می‌خورد.

بازدیدکنندگان از تجربه این بخش رضایت کامل داشته و آن را هیجان انگیز دانستند. بخشی که نظر هر گیمری را به خود جلب می‌کند و باید آن را ویژه هم دانست. با سیستم‌های حرفه‌ای تعبیه شده، تجربه بازی‌ها بدون شک می‌تواند رضایت مخاطب را جلب کند. نکته جالب این بخش وجود کنترلر ویژه معلولان است که Xbox Adaptive Controller نام دارد تا هر فردی در این فروشگاه تجربه لذت بخش خود را داشته و تنها افراد خاصی از آن بازدید نکنند. گذشته از آن بازی‌های مختلفی هم وجود دارد که از جمله باید به فورتنایت اشاره کرد.

بازسازی ساختمانی ۱۰۰ ساله

در طبقه سوم برخلاف دو طبقه دیگر که بیشتر ساختار فروشگاهی داشته، با ساختار سازمانی و اداری رو به رو هستید. فضایی که چندین مبلمان قرار داده شده تا بازدیدکنندگان در آن به گفتگو با یکدیگر بپردازند. در حقیقت مایکروسافت این طبقه را برای مشتریان بزرگ تجاری خود در نظر گرفته تا با مراجعه به آن قراردادهایی را بین هم  منعقد کرده و دست به معاملات بزرگ زنند. در واقع ردموندی‌ها طبقه سوم برای برای فروش محصولات تک در نظر نگرفته و تصمیم داشتند تا مشتریان بزرگ را در این طبقه پذیرایی کنند.

این طبقه چندان به فروشگاه شباهت ندارد و تصور خواهید کرد وارد یک اداره یا سازمان شرکتی شدید. این طبقه همچنین می‌تواند میزبان خوبی برای رویدادهای مایکروسافت باشد. حتی در اواخر این هفته مایکروسافت می‌خواهد به برگزاری رویداد Xbox بپردازد تا اولین برنامه خود را در این طبقه اجرا کند. طبقه سوم جدای از آن که برای مشتریان برنامه خوبی دارد، مشتریان معمولی نیز می‌توانند حضور پیدا کرده و به تست محصولات مایکروسافت بپردازند. در نهایت کالا موردنظر خود را از میان محصولات شرکت ردموندی انتخاب کنند.

یکی از مدیران مایکروسافت در لندن پیرامون فروشگاه جدید اظهار داشت که مایکروسافت مدت‌ها بود به فکر ایجاد فروشگاهی منحصربفرد در شهر لندن بود. شهری که افراد مختلفی در آن حضور داشته و می‌توان برای هر فردی محصول خاص ارائه داد. همچنین با موقعیت بزرگی که لندن دارد، بدون شک می‌تواند فروشگاه را بیشتر مورد توجه قرار دهد.

نکته جالب فروشگاه مایکروسافت، فاصله کم آن با فروشگاه اخیرا بازسازی شده اپل در خیابان رجنت لندن است. از آنجایی که اپل و مایکروسافت همیشه سعی دارند در بهترین نقاط شهر به ایجاد فروشگاه بپردازند، موجب می‌شود تا گاهی فروشگاه‌های این دو کمپانی نزدیک یکدیگر باشد. یکی از مدیران مایکروسافت درباره فروشگاه جدید اظهار داشت که، این شرکت نمی‌خواهد تنها با هدف ارائه محصولی از ایکس باکس یا سرفیس فروشگاهی راه اندازی کند، بلکه هدف اصلی ارائه هر نوع خدماتی در عرصه فناوری بوده و نمی‌خواهد محدود به یک زمینه خاص باشد.

مایکروسافت باتوجه به موقعیت عالی چهارراه آکسفورد که هفتگی ۴ میلیون نفر در آن رفت و آمد می‌کنند، فروشگاهی تاسیس کرد که بدون شک بازخورد بزرگ خواهد داشت و می‌تواند بازدهی بالایی در بحث فروش و ارائه خدمات داشته باشد. از آنجایی که بازسازی صورت گرفته فروشگاه برای زمانی طولانی مدت است، پروژه بازسازی آن موقتی محسوب نمی‌شود.

مدیر مورد اشاره مایکروسافت در لندن افزود که این فروشگاه بالاترین سطح کلاس کاری بوده و یک شرکت چون مایکروسافت برای ارائه به مشتریان همیشگی آن را ایجاد کرده است. مایکروسافت چندان به تاسیس فروشگاه‌های متعدد در سطح اروپا برنامه‌ای ندارد و فروشگاه لندن نیز باتوجه به موقعیت مهم این شهر در نظر گرفته شد. بنابراین مشخص نیست در آینده چه فروشگاه‌هایی توسط شرکت ردموندی تاسیس خواهد شد و برنامه آنها برای فروش سنتی چیست. باتوجه به اینکه این نوع فروش به مرور زمان در حال کم رنگ شدن است.