تست باتری LG Velvet به طور رسمی انجام شد

LG Velvet

گوشی هوشمند جدید LG Velvet مسیر تازه‌ای برای این شرکت به وجود آورد که در آن جدای از نام‌های پیچیده‌ای که این شرکت در گذشته برای گوشی‌های پرچمدار خودش انتخاب می‌کرد، LG Velvet به عنوان یک گوشی کاملا مدرن با ظاهری جذاب از راه رسید. از طرفی دیگر، این گوشی تنها با ۰.۳۱ اینچ یا ۷.۹ میلی متر ضخامت، یکی از باریک‌ترین گوشی‌های موبایل هوشمندی است که ما تا به حال در سال ۲۰۲۰ استفاده کرده‌ایم. اما آیا با وجود این همه ویژگی جذاب و هیجان انگیز در این گوشی، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که عملکرد LG در طول عمر باتری آن نیز به اندازه ظاهر و طراحی آن قابل قبول به انجام رسیده باشد؟ در این مطلب با آرادمگ همراه باشید تا با تست باتری این گوشی، به پاسخ این سوال دست پیدا کنیم.

ما در سه دسته بندی مختلف طول عمر باتری گوشی LG Velvet را تست کردیم. در ابتدا، ما آن را تحت استفاده‌ی عادی و روزمره‌ای که اکثر مردم از گوشی‌های هوشمند خود استفاده می‌کنند، تست کردیم. سپس تست کردیم که ببینیم عملکرد باتری این گوشی در هنگام پخش ویدئو از شبکه YouTube با اتصال Wi-Fi چگونه خواهد بود. و در نهایت، در تست باتری در هنگام انجام دادن بازی‌های سه بعدی، پردازنده گرافیکی این گوشی را نیز درگیر کردیم. بنابراین، مهم‌ترین سوالی که قصد داریم اکنون به پیدا کردن پاسخ آن بپردازیم، این است که گوشی هوشمند جدید LG Velvet و باتری ۴۳۰۰ میلی آمپری که داخل آن وجود دارد، در این تست‌ها چطور عمل کرده‌اند؟

برای اینکه به نتایج بهتر و دقیق‌تری دست پیدا کنیم، طول عمر باتری LG Velvet را در این تست با سایر گوشی‌های هوشمند دیگر در رنج قیمت ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار مقایسه کردیم که به طور خلاصه، می‌توان گفت Velvet در این کلاس عملکرد خوبی از خودش به نمایش گذاشت. این گوشی میان رده‌ی رو به بالا، با کسب کردن امتیاز خوبی که به مدت ۱۱ ساعت و ۷ دقیقه به دست آورد، بزرگان و گوشی‌های پرچمداری مانند Samsung Galaxy S10 Plus را در تست روزمره کنار گذاشت. اما با این وجود، در این تست نتوانست به خوبی OnePlus 8 که کمی بیشتر از ۱۲ ساعت دوام آورده بود، عمل کند. البته، در این تست از iPhone 11 اپل نیز امتیاز کم‌تری به دست آورد. باید توجه داشته باشید که امتیاز گوشی جدید LG هنوز هم بسیار خوب است که نشان می‌دهد اگر از این گوشی استفاده سنگین و زیادی نداشته باشید، طول عمر باتری بسیار خوبی در اختیار شما قرار می‌دهد.

به سراغ پخش کردن ویدئو از YouTube می‌رویم. در این تست LG Velvet توانست ۸ ساعت و ۳۵ دقیقه دوام بیاورد که مقدار قابل احترامی است اما باز هم بهترین طول عمری که تا به حال در گوشی‌های هوشمند وجود داشته، نیست. با این حال، یکی از دستاوردهای این گوشی در این قسمت، کنار زدن iPhone 11 اپل است. اما همانطور که احتمالا به خاطر دارید، سابقه‌ی گوشی‌های آیفون در پخش زنده ویدئوهای یوتیوب، تا به حال به هیچ وجه درخشان نبوده است. در این بخش اختلاف Velvet با S10 Plus سامسونگ ناچیز (در حد ۳۰ دقیقه) بود اما با OnePlus 8 اختلاف بسیار چشمگیری داشت و تقریبا یک ساعت از آن کم‌تر دوام آورد.

تست نهایی ما از باتری در هنگام انجام بازی‌های سه بعدی بود. در این تست ، باتری LG Velvet بهتر از تمام رقیبان دیگری که از آن‌ها نام برده شد، عمل کرد و توانست نزدیک به ۱۰ ساعت دوام بیاورد که نشان می‌دهد یکی از بهترین گزینه‌ها برای گیمرها به شمار می‌رود. به طور کلی، تست‌های ما نشان داد که این گوشی طول عمر باتری بسیار خوب و رضایت بخشی دارد اما با این حال، هنوز نمی‌توان آن را بهترین گوشی حال حاضر بازار در بین گوشی‌های ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار به شمار آورد. این گوشی برای گیمرها گزینه بسیار خوبی است زیرا در حین اجرای بازی‌های سه بعدی، گرمای ایجاد شده از دور تند سخت افزار را به خوبی مدیریت می‌کند اما در استفاده‌ی روزمره نمی‌توان آن را بهترین گوشی حال حاضر بازار در این رنج قیمت شناسایی کرد. در هنگام پخش ویدئو نیز همینطور است و عملکرد Velvet را فقط “خوب” می‌توان توصیف کرد.

البته، هنوز برای انتخاب بهترین گوشی سال ۲۰۲۰ از نظر طول عمر باتری، بسیار زود است. زیرا هنوز چند ماه تا پایان امسال باقی مانده و قطعا هنوز گوشی‌های زیادی وجود دارد که باید عرضه شوند و قطعا در بین آن‌ها تعدادی وجود دارد که در این رنج قیمت، دارای طول عمر باتری بهتری از Velvet و یا سایر گوشی‌های این رنج باشد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.