نمونه عکس‌های دوربین Honor X10 در شب منتشر شد

به تازگی برند Honor که یکی از زیرشاخه‌های اصلی شرکت غول پیکر چینی هواوی در کل دنیا به شمار می‌رود، تایید کرد که گوشی هوشمند پیش روی آن‌ها به اسم Honor X10 قرار است با در اختیار داشتن یک صفحه نمایش ۹۰ هرتزی از راه برسد که نرخ حساسیت لمس آن نیز به ۱۸۰ هرتز می‌رسد. اما این تمام ماجرا نبود زیرا در همان روز که چنین خبرهای هیجان انگیزی از این گوشی به دست ما رسید، جزئیات دوربین گوشی هوشمند پیش روی Honor X10 نیز توسط برخی از منابع فعال و اینسایدرهای صنعت گوشی‌های موبایل هوشمند فاش شد که در کنار آن، یک سری اطلاعات درمورد دوربین پریسکوپی آن نیز به انتشار رسید. اما امروز ماجرا از این قرار است که تعدادی از نمونه عکس‌های دوربین گوشی هوشمند پیش روی Honor X10 به انتشار رسیده است که توسط خود این برند به اشتراک گذاشته شده‌اند. به هر حال، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این رابطه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، این تصاویر در صفحه‌ی اختصاصی برند Honor در شبکه اجتماعی چینی Weibo به انتشار رسیده است و نشان می‌دهند که دوربین این دستگاه در نور کم و یا هنگام شب از چه قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی برخوردار است و توانایی ثبت کردن چه عکس‌هایی را دارد. علاوه بر این، این پست جزئیات لوکیشن عکاسی که نمونه عکس‌های دوربین Honor X10 در آن گرفته شده‌اند را نیز اعلام کرده است که نشان می‌دهد این عکس‌ها در حوالی کوه اورست گرفته شده است. دمای محیط نیز ظاهرا منفی ۲۰ درجه سانتیگراد بوده است و لوکیشن عکاسی نیز ۵ هزار و ۲۰۰ متر بالاتر از سطح دریا بوده است. علاوه بر این، صحنه کاملا تاریک است زیرا در ساعت ۱:۵۲ دقیقه بامداد این عکس‌ها گرفته شده است. با این وجود، اگر به خاطر داشته باشید، مدتی قبل نیز یک سری تصویر دیگر منتشر شده بود که تعداد دیگری از نمونه عکس‌های دوربین گوشی هوشمند پیش روی Honor X10 بودند و آن‌ها نیز در حوالی منطقه کوه اورست گرفته شده بودند اما این بار یک تفاوت اساسی در این تصاویر وجود دارد. این نمونه عکس‌های جدید، در شب گرفته شده است در حالی که نمونه عکس‌های قبلی در نور روز گرفته شده بودند که می‌توانند یک ایده کلی بسیار خوب از دوربین این گوشی در اختیار ما قرار دهند. در هر صورت، شما می‌توانید برای دیدن نمونه عکس‌های قبلی دوربین این گوشی به آدرس زیر مراجعه کنید.

با در نظر گرفتن شرایطی که این عکس‌های جدید در آن گرفته شده‌اند، جزئیاتی که به ثبت رسیده است، کاملا غنی و کامل به نظر می‌رسند. در حقیقت، جزئیات یک محیط برفی در این تصاویر به خوبی قابل تشخیص شده است و خودشان را متمایز نشان داده‌اند. علاوه بر این، در این نمونه‌ها می‌توانیم مشاهده کنیم که قله کوهی که در دور دست قرار دارد نیز کاملا واضح و شفاف به تصویر کشیده شده است. همچنین انعکاس نور ماه در آب برکه نیز به طور کاملا واضح قابل دیده شدن است. به طور کلی، عکس‌ها کاملا طبیعی به نظر می‌رسند اما با دیدن آن‌ها احساس می‌کنیم که نور طبیعی محیط و منظره‌ی عکاسی در برخی از حالت‌ها برای به دست آوردن جزئیات کافی، چندان مناسب نیست.

با قضاوت کردن از روی این عکس‌ها (که در ابتدا فشرده سازی شده‌اند و سپس آپلود شده‌اند) سنسور ۴۰ مگاپیکسلیِ IMX600Y این گوشی در به تصویر کشیدن تمام جزئیاتی که در صحنه وجود دارد، کاملا خوب و رضایت بخش عمل کرده است. گوشی هوشمند پیش روی Honor 10X به یک فیلتر RYYB نیز مجهز می‌باشد که باعث می‌شود دوربین حساسیت بیشتری نسبت به نور داشته باشد. نکته دیگری که می‌توان متوجه شد، این است که وضعیت دوربین اصلی این گوشی بر پایه‌ی دوربین اصلی گوشی هوشمند Huawei P30 Pro ساخته شده است.

انتظار می‌رود که گوشی هوشمند پیش روی Honor X10 که اکنون نمونه عکس‌های دوربین آن به دست ما رسیده است، در تاریخ ۲۰ می برابر با ۳۰ اردیبهشت یعنی تا کم‌تر از یک هفته‌ی دیگر به طور کامل و رسمی به معرفی گذاشته شود. گفته می‌شود که این دستگاه به یک چیپست Kirin 820 مجهز خواهد بود که یک باتری ۴۳۰۰ میلی آمپری قدرت مورد نیاز آن را تامین خواهد کرد. برای دیدن نمونه عکس‌های دوربین این گوشی می‌توانید به این آدرس مراجعه کنید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.