مشخصات نمایشگر سری Galaxy Note20 مشخص شد

بررسی تخصصی سامسونگ نوت 10 پلاس

زمانی که Ross Young، موسس و مدیر عامل مشاورین زنجیره‌ی تامین صفحه نمایش‌های شرکت سامسونگ، جزئیات و اطلاعات جدیدی درمورد مشخصات مختلف گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Fold 2 توییت نمی‌کند (وی معمولا این کار را زیاد انجام می‌دهد)، زمان خود را با فاش کردن اطلاعات و جزئیات جدید درمورد سری گوشی‌های پرچمدار بعدی شرکت سامسونگ یعنی لاین آپ Samsung Galaxy Note20 سپری می‌کند. وی اکنون اطلاعات و جزئیات جدیدی درمورد صفحه نمایشگر این سری از گوشی‌های پرچمدار شرکت سامسونگ در اختیار ما قرار داده است که در ادامه به شرح و توضیح دادن درمورد آن‌ها خواهیم پرداخت اما قبل از این که شروع به توضیح دادن در این رابطه کنیم، ابتدا از یک موضوع باید آگاهی داشته باشید که بر اساس شواهد و مدارک جدیدی که اخیرا به دست ما رسیده است، ظاهرا به نظر می‌رسد که در این سری خبری از وجود مدلی به اسم Ultra نخواهد بود و دستگاهی به اسم Samsung Galaxy Note20 Ultra وجود نخواهد داشت. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

بر اساس اطلاعات جدیدی که اخیرا درمورد سری گوشی‌های پرچمدار بعدی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy Note20 در اختیار ما قرار داده شده است، ظاهرا به نظر می‌رسد که مدل Galaxy Note20 Plus از این لاین آپ، رده بالاترین و بهترین مدل این سری خواهد بود. همانطور که می‌دانید، نسل‌های اخیر سری Galaxy Note دارای چند مدل مختلف بوده‌اند و اطمینان خاطر کامل داریم که شرکت سامسونگ، این روند را در نسل بعدی این سری نیز همچنان ادامه خواهد داد. در این رابطه، باید توضیح دهم که Galaxy Note20 Plus به عنوان رده بالاترین مدل این سری دارای یک صفحه نمایش غول پیکر به اندازه ۶.۸۷ اینچ خواهد بود که اگر تبدیل به واقعیت شود، نشان از یک افزایش قابل توجه نسبت به نسل قبلی این گوشی می‌دهد. اما گفته می‌شود که رزولوشن آن و همچنین چگالی صفحه نمایشگر آن به اندازه نسل قبل باقی خواهد ماند. یعنی صفحه نمایش Galaxy Note20 Plus دارای رزولوشن ۱۴۴۰+ خواهد بود. به جز این، نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز ظاهرا بزرگ‌ترین تغییر جدیدی خواهد بود که قرار است به این سری اضافه شود. البته برای افزایش پیدا نکردن بیش از حد مصرف باتری نیز چاره‌ای اندیشیده شده که بر اساس آن، از نرخ تازه سازی متغیر استفاده خواهد شد اما با این وجود، هنوز مشخص نیست که این روش چطور پیاده سازی خواهد شد و چقدر با حالت خودکاری که در Galaxy S20 وجود داشت، متفاوت یا یکسان خواهد بود. نرخ تازه سازی صفحه نمایش گوشی Galaxy S20 تحت شرایط معین به زیر ۶۰ هرتز نیز کاهش پیدا می‌کند تا از مصرف بیش از حد باتری جلوگیری شود.

اندازه صفحه نمایش Galaxy Note20 Plus از ۶.۸ اینچ به ۶.۸۷ اینچ افزایش پیدا خواهد کرد و روزولوشن هم به ۱۴۴۴ × ۳۰۹۶ افزایش پیدا می‌کند و چگالی آن هم به ۴۹۷ ppi خواهد رسید.

از طرفی دیگر، مدل پایه این لاین آپ به اسم Galaxy Note20 معمولی دارای یک صفحه نمایشگر ۶.۴۲ اینچی خواهد بود که باز هم کمی بزرگ‌تر از گذشته شده است اما هنوز هم رزولوشن ۱۰۸۰ پیکسل پلاس آن را حفظ خواهد کرد. در این مدل نیز یک صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی به کار برده خواهد شد. بنابراین، صفحه نمایشگر ۱۲۰ هرتز فقط در انحصار Samsung Galaxy Note20 Plus در این سری باقی نخواهد ماند و هر دو مدل این لاین آپ به این قابلیت مجهز خواهند بود. ظاهرا به نظر می‌رسد که صفحه نمایش‌های OLED این گوشی‌ها با استفاده از فناوری LTPO ساخته خواهد شد که در مقایسه با پنل‌های نمایشگر LTPS می‌توانند حدود ۵ تا ۱۵ درصد قدرت ذخیره کنند. جالب است که بدانید این فناوری برای اولین بار در ساعت هوشمند شرکت اپل به اسم Apple Watch Series 4 به کار برده شده بود اما سامسونگ هم بیکار نماند و در ساعت هوشمند خود به اسم Galaxy Watch Active2 از صفحه نمایش‌های LTPO اختصاصی خودش رونمایی کرد.

در حال حاضر منابع معتبر زیادی وجود دارند که اطلاعات جدیدی که درمورد مشخصات صفحه نمایشگر گوشی‌های سری Galaxy Note20 منتشر شده است را بازتاب داده‌اند و مجددا آن‌ها با بازنشر کرده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که احتمالا می‌توانیم به صحت آن‌ها اطمینان داشته باشیم.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.