پرفروش‌ترین گوشی‌های اندروید در سه ماهه اخیر مشخص شدند

اخیرا یک مرکز تحقیقاتی و سنجش داده‌های آماری به اسم Strategy Analytics تازه‌ترین آمار و ارقام فروش گوشی‌های اندرویدی بازار را در طی سه ماه اخیر اعلام کرده است که در آن پرفروش‌ترین گوشی‌های اندرویدی بازار را مشخص کرده است.

بر اساس تحقیقات و داده‌هایی که این موسسه به دست آورده است، گوشی هوشمند Galaxy A51 از شرکت سامسونگ پرفروش‌ترین گوشی اندروید در سه ماهه اخیر بوده است و همچنین یکی دیگر از گوشی‌های این شرکت که از قضا، یکی از مدل‌های آخرین گوشی‌های پرچمدار این شرکت نیز به شمار می‌رود، به اسم Samsung Galaxy S20 Plus تنها گوشی پرچمداری بوده است که موفق به قرار گرفتن در جمع ۶ گوشی پرفروش اندرویدی بازار شده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید تا با پرفروش‌ترین گوشی‌های اندرویدی بازار در سه ماهه اخیر نیز بیشتر آشنایی پیدا کنید. پس همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما همراه باشید.

در حقیقت، ماجرا از این قرار است که داده‌ها و اطلاعاتی که توسط مرکز تحقیقاتی و سنجش داده‌های آماریِ Strategy Analytics به انتشار رسیده است، نشان می‌دهند که چهار عدد از شش گوشی پرفروش اندرویدی بازار در طی سه ماهه اول سال جاری میلادی ساخت شرکت سامسونگ بوده‌اند. و دو گوشی دیگر از این جمع نیز ساخت شرکت غول پیکر چینی شیائومی بوده‌ است. در این اطلاعات عنوان شده است که گوشی هوشمند Samsung Galaxy A51 (نسخه ۴G آن) با یک اختلاف چشمگیر در جایگاه اول این چارت قرار گرفته است تا به عنوان پرفروش‌ترین گوشی اندرویدی بازار در طی سه ماهه اخیر شناخته شود. این گوشی با فروش ۶ میلیون دستگاه، ۲.۳ درصد از کل سهم بازار گوشی‌های اندرویدی که در کل سه ماهه گذشته‌ی سال میلادی سپری کرده‌ایم را به خودش اختصاص داده است. گوشی هوشمند Samsung Galaxy A51 در کل نقاط دنیا از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است اما در کشورهای اروپایی و آسیایی از محبوبیت دوچندان بیشتری برخوردار می‌باشد. در صورتی که اغلب برندهای دیگر بازار مانند هوآوی و یا شیائومی، فقط در یک یا دو کشور به بخصوص از بازار بسیار خوبی برخوردار هستند که معمولا چین و هند است. و محبوبیت آن‌ها در سایر نقاط دنیا به آن اندازه نمی‌رسد.

بر اساس این تحقیقات و اطلاعاتی که از آمار آن به دست آمده است، نزدیک‌ترین رقیبی که Samsung Galaxy A51 دارد، یک گوشی میان رده‌ی رو به پایین با قیمت بسیار پایین‌تر از آن، به اسم Xiaomi Redmi 8 می‌باشد. این گوشی ۱.۹ درصد از فروش گوشی‌های اندرویدی دنیا را به خودش اختصاص داده است. دلیل موفقیت اصلی این گوشی هم این است که این دستگاه از طرفداران بسیار زیاد و پرشماری در کشورهای هند و چین برخوردار می‌باشد و در بازار این کشورها از محبوبیت بسیار زیاد و بالایی برخوردار است. اما می‌دانیم که این برای چنین موفقیت بزرگی کافی نیست. نکته‌ای که درمورد Xiaomi Redmi 8 وجود دارد این است که محبوبیت آن در کشورهای اروپایی نیز به شدت در حال رشد و افزایش پیدا کردن است. Strategy Analytics در این زمینه توضیح داده است که نگرانی‌های مالی مردم در طی دوران قرنطینه و  پاندمی ویروس کرونا که در سراسر دنیا فراگیر شده بود، با کاهش کمک هزینه‌های مالی شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند و حامل‌های مخابراتی اذغام شده بود. در حقیقت، این موضوع دلیل اصلی این بود که در طی این مدت فروش گوشی‌های میان رده بسیار بیشتر از گوشی‌های رده‌های دیگر، مانند گوشی‌های پرچمدار بوده است. این آمار نشان می‌دهد که سراسر مردم دنیا در طی این مدت با مشکلات مالی بسیار زیادی مواجه بوده‌اند.

در حقیقت، همانطور که در ابتدای این مطلب نیز اشاره کوتاهی به این موضوع شده بود، گوشی هوشمند Samsung Galaxy S20 Plus تنها گوشی پرچمداری بوده است که در بین پرفروش‌ترین گوشی‌های اندروید قرار داشته است و جایگاه ششم را از آن خودش کرده است. این گوشی با اختصاص دادن ۱.۷ درصد از سهم بازار گوشی‌های اندرویدی به خودش، به عنوان سومین گوشی پرفروش اندرویدی شناخته شده است. با این حال، Galaxy S20 Ultra که گزارش‌های قبلی ما نشان می‌داد بهتر از چیزی که انتظار می‌رفت، عمل کرده است، در این لیست حضور ندارد و اسم آن در لیست پرفروش‌ترین گوشی‌های اندرویدی دیده نمی‌شود. سایر گوشی‌های پرفروش اندروید را نیز در جدول بالا می‌توانید مشاهده کنید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.