انتشار اندروید ۹.۰ پای برای گلکسی نوت ۹

گلکسی نوت 9

شرکت سامسونگ به تازگی در اقدامی غیرمنتظره، سیستم عامل اندروید ۹.۰ پای را برای پرچمدار سال ۲۰۱۸ یعنی گلکسی نوت۹ منتشر کرده است. سیستم عاملی که علاوه بر ویژگی های جدید خود، با رابط کاربری One UI نیز همراست. در حالی که انتظار می رفت سال ۲۰۱۸ این اندروید برای گلکسی نوت ۹ منتشر شود، اما سامسونگ تصمیم گرفت تا سال گذشته به تست سیستم عامل پرداخته تا هنگام انتشار مسئله ای گریبان گیر کاربران نشود.

البته آپدیت برای تمام کاربران منتشر نشده و تنها چندی از افراد صاحب گلکسی نوت ۹ موفق به دریافت این بروزرسان می شوند. به تازگی کاربران آلمانی گزارش دادند که آپدیت دردسترس قرار گرفته و موفق به دریافت آن شدند. گفته شده نسخه پایدار آپدیت تنها ۹۵ مگابایت حجم دارد و این در حالی است که نسخه نهایی به بیش از ۱ گیگابایت می رسد.

پرچمدار ۲۰۱۸ سامسونگ اندروید جدید دریافت کرد

سامسونگ پیشتر وعده داده بود که گلکسی نوت ۹ و سری گلکسی اس ۹ اوایل سال ۲۰۱۹ یعنی ماه ژانویه بروزرسان اندروید ۹.۰ پای را دریافت می کنند. این آپدیت همانطور که گفته شده از نسل جدید رابط کاربری این شرکت کره ای به نام One UI بهره می برد که بیشتر برای کاربری تک دست طراحی شده است.

اگرچه این رابط کاربری بیشتر برای پرچمداران نسل جدید توسعه یافت، اما مدتی بعد سامسونگ تایید کرد که در نظر دارد رابط One UI را برای پرچمداران ۲۰۱۷ یعنی گلکسی نوت ۸ و سری گلکسی اس ۸ نیز منتشر کند. به هر حال اگر شما نیز دارای گلکسی نوت ۹ هستید با مراجعه به بخش تنظیمات و بروزرسانی به سادگی قادر به دریافت آن هستید. البته می توانید به انتظار نشسته تا سامسونگ به صورت خودکار آپدیت را دردسترس شما قرار دهد.

در نهایت جهت کسب جزئیات بیشتر بهتر است منتظر پیام های سامسونگ باشید. انتظار می رود در فوریه ۲۰۱۹ نیز گلکسی نوت ۸ آپدیت مورداشاره را دریافت کند.