اپل تعداد زیادی از مدل‌های جدید iPhone 12 را تایید کرد

iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro Max

در طی چند وقت اخیر حرف و حدیث‌های زیادی درمورد مدل‌های جدید iPhone 12 وجود داشته است و بر اساس شایعه‌های اخیر، می‌دانیم که اپل در حال حاضر حداقل چهار مدل آیفون ۱۲ جدید در نظر دارد تا در پاییز امسال راهی بازار کند.

با این وجود، خود اپل هنوز هیچ واکنشی نسبت به مشخصات مدل‌های جدید iPhone 12 نشان نداده است و حتی نمی‌دانیم که شایعه‌ی احتمال مجهز بودن آن‌ها به فناوری اتصالات ۵G و در اختیار داشتن مودم ۵G در آیفون ۱۲ های جدید اپل، سرانجام قرار است تبدیل به واقعیت شود یا خیر. علاوه بر این، هنوز درمورد تفاوت‌های هر نسخه با نسخه‌های دیگر و یا نسخه حامل‌های مخابراتی مختلف که برای مناطق مختلفی از دنیا در نظر گرفته شده‌اند، اطلاعات خاصی در دست نیست. اما نیمه‌ی پر لیوان این است که اخیرا اپل مدل‌های جدید زیادی از آیفون ۱۲ های بعدی خودش را تایید کرده است که شامل تعداد زیادی مدل مختلف می‌شوند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

احتمالا، دلیل زیاد بودن مدل‌های جدید iPhone 12 که اخیرا توسط خود اپل تایید و اعلام شده است، وجود اندازه‌های مختلفی از این دستگاه است که هر یک از آن‌ها دارای صفحه نمایش‌های مختلفی هستند. به عبارت دیگر، زیاد بودن مدل‌های جدید، اشاره به وجود اندازه‌های مختلف برای این لاین آپ دارد. در حال حاضر، شایعه‌ها حاکی از این هستند که در کنار iPhone SE ۲۰۲۰ که مدتی قبل، در بهار امسال راهی بازار شده است، اپل در سال ۲۰۲۰ یک مدل ۶.۱ اینچی دیگر نیز خواهد داشت که یکی از اعضای خانواده سری لاین آپ iPhone 12 به شمار می‌رود که دارای یک صفحه نمایش با رزولوشن پایین و دو دوربین خواهد بود و احتمالا iPhone 12 Plus نام خواهد داشت.

علاوه بر این، گفته می‌شود که اپل یک مدل کوچک‌تر از این لاین آپ نیز امسال در نظر دارد که دارای یک صفحه نمایش ۵.۴ اینچی خواهد بود که باز هم دارای دو دوربین است. و در نهایت، دو مدلِ باقی مانده از این چهار مدل آیفون ۱۲ جدید، یکی دارای یک صفحه نمایش ۶.۱ اینچی خواهد بود و دیگری نیز یک صفحه نمایش ۶.۷ اینچی در اختیار خواهد داشت که هر دو دارای پنل‌های نمایشگر OLED و سه دوربین در پنل پشتی خود خواهند بود که احتمالا به ترتیب، iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max نام خواهند داشت.

اما موضوعی که اکنون وجود دارد، این است که مشخص نیست این چند مدل مختلف، به نسخه‌های ۴G و ۵G تقسیم بندی شوند و یا مدل‌های مختلفی هستند که برای حامل‌های مخابراتی مختلف در نظر گرفته شده است. این موضوع هنوز مشخص نیست و باید بیشتر منتظر باشیم و ببینیم چه خواهد شد. اما اپل اخیرا ۹ مدل آیفون ۱۲ جدید را تایید کرده است. بله، کاملا درست خواندید. در حال حاضر اپل ۹ مدل مختلف آیفون ۱۲ برای عرضه کردن در نظر گرفته است که مدتی است در مرکز داده‌های EEC در حال کسب کردن مجوزهای لازم و مورد نیاز خود هستند. در حقیقت، اخیرا یکی از منابع معتبر ما به اسم My Smart Price این مدل‌های جدید از لاین آپ سری iPhone 12 را با کدهای A2172, A2176, A2341, A2342, A2399, A2403, A2407, A2408, و همینطور A2411 ثبت کرده است.

در حال حاضر، این کدها به مدل‌های ۲۰۲۰ آیفون تعلق دارند که اپل قصد دارد امسال از آن‌ها رونمایی کند. انتظار داریم که کدهای A2172 و A2176 آیفون ۱۲ با نمایشگر ۵.۴ اینچی به همراه iPhone 12 Plus با نمایشگر ۶.۱ اینچی باشند. این در حالی است که انتظار می‌رود سایر کدها به احتمال زیاد نسخه‌های Pro این لاین آپ باشند که به دسته بندی‌های مختلفی می‌توانند تقسیم بندی شوند و ممکن است نشان دهنده‌ی حافظه‌های مختلف، نسخه‌های مختلف برای حامل‌های مخابراتی مختلف و یا هر دسته بندی دیگری که اپل برای لاین آپ گوشی‌های هوشمند پرچمدار بعدی خود در نظر گرفته است، نقسیم شوند. در هر صورت، نکته‌ی قابل توجه این است که در حال حاضر تعداد زیادی مدل مختلف از سری آیفون ۱۲ توسط اپل لیست شده است. امیدوار هستیم که مدل ۵.۴ اینچی این سری، در نهایت برای آن دسته از افراد علاقه مند به مدل‌های نوستالژیک طراحی و ساخته شده باشد که هنوز هم آیفون‌های کوچکی را که دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بزرگ بودند، به خوبی به خاطر می‌آورند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.