iPhone 12 Pro و Max در ماه جولای وارد خط تولید می‌شوند

iPhone 12
iPhone 12

در طی چند ماه اخیر شرکت اپل به دلیل پاندمی ویروس کرونا که از ماه ژانویه‌ی گذشته به شدت در سراسر دنیا گسترش پیدا کرد، با نسل بعدی گوشی‌های هوشمند پرچمدار خود به اسم iPhone 12 و iPhone 12 Pro و Pro Max دچار مشکلات جدی و شدیدی شد.

اما اکنون بر اساس اطلاعات جدیدی که اخیرا در رابطه با این موضوع در اختیار ما قرار داده شده است، دو مدل از چهار مدل پیش روی سری iPhone 12 دیرتر از دو مدل دیگر عرضه خواهند شد. درواقع، اکنون موضوع از این قرار است که منبعی به اسم DigiTimes امروز در یک گزارش جدید ادعا کرده است که بر اساس برنامه ریزی‌های شرکت اپل، تولید هر دو گوشی iPhone 12 Pro با صفحه نمایش ۶.۱ اینچی و همینطور iPhone 12 Max با صفحه نمایش ۶.۱ اینچی قرار است در بین ماه‌های جولای تا آگست به طور رسمی آغاز شود. این تاریخ، یک ماه قبل از تاریخ رایج و معمولی است که شرکت اپل محصولات و گوشی‌های هوشمند جدید خودش را هر سال معرفی می‌کند و دقیقا به همین دلیل تعداد زیادی از شایعه‌هایی که در این رابطه وجود داشت را تایید می‌کند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

با این حال، انتظار نمی‌رود که iPhone 12 با صفحه نمایش ۵.۴ اینچی به همراه iPhone 12 Pro Max با صفحه نمایش ۶.۷ اینچی در تاریخی به جز تاریخ رایجِ معرفی گوشی‌های جدید شرکت اپل، معرفی شوند. تاریخ معرفی دقیق این دو هنوز توسط DigiTime اعلام نشده است اما در حال حاضر بین ماه‌های آگست تا سپتامبر محتمل‌ترین گزینه‌ی ممکن به نظر می‌رسد. با این وجود، آن دسته از کسانی که قصد خریداری کردن هر یک از مدل‌های جدید گوشی‌های پرچمدار شرکت اپل را دارند، باید مدت بیشتری از آنچه که تصور می‌کردند، منتظر باشند که احتمالا نتیجه‌ی شرایط سختی است که در طی چند وقت اخیر بر دنیا حکم فرما بوده است. با این وجود، گوشی‌های iPhone 12 Pro و iPhone 12 Max احتمالا باید تا ماه اکتبر آماده‌ی عرضه شدن باشند اما iPhone 12 و iPhone 12 Pro Max ممکن است تا ماه نوامبر هم آماده عرضه شدن نباشند.

همانطور که گوشی‌های دیگر این شرکت نیز در گذشته با تاخیر عرضه شده بودند (نمونه بارز آن‌ها iPhone X و iPhone XR است) اما ظاهرا بر اساس گزارش‌هایی که اخیرا در این زمینه به انتشار رسیده است، به نظر می‌رسد که دلیل عمده‌ی تاخیر مدل استاندارد و پایه این سری به اسم iPhone 12 و همینطور رده بالاترین مدل این لاین آپ به اسم iPhone 12 Pro Max، صفحه نمایش‌های آپدیت شده‌ی آن‌ها خواهد بود که دارای فناوری‌های جدیدی شده است. در حالی که گفته می‌شود iPhone 12 Pro و iPhone 12 Max دارای یک نوع لایه مدار متفاوت بر روی صفحه نمایش خود خواهند بود که به راحتی توسط سازنده‌های مختلف قطعات قابل تولید کردن هستند، اما iPhone 12 و iPhone 12 Pro Max که به ترتیب دارای صفحه نمایش‌های ۵.۴ و ۶.۷ اینچی خواهند بود، ظاهرا از فناوری Y-OCTA در نمایشگرهای خود استفاده خواهند کرد.

مزیت این دسته از صفحه‌های نمایشگر این است که باریک‌تر و در عین حال ارزان قیمت‌تر هستند اما بر اساس شواهد و مدارک، به نظر می‌رسد که این تغییر به طور قابل توجهی منجر به کاهش پیدا کردن سرعت خط تولید این دو گوشی شده است. با این وجود، برخی از شایعه‌ها اظهار می‌کنند که صفحه نمایش آیفون ۱۲های ۵.۴ و ۶.۷ اینچی هر دو توسط شرکت سامسونگ ساخته خواهد شد اما یکی از منابع معتبر اعتقاد دارد که صفحه نمایش OLED کوچک‌تر، قرار است توسط شرکت چینی BOE تولید شود که بر اساس گزارش‌ها یکی دیگر از روش‌هایی است که اپل به کار گرفته تا قیمت گوشی‌های هوشمند بعدی خودش را پایین بیاورد.

در هر صورت، انتظار می‌رود که پنل صفحه نمایش هر دو مدل iPhone 12 Pro و iPhone 12 Max به دلیل نمایش دادن رنگ‌های دقیق‌تر، لبه‌ها و حاشیه‌های باریک‌تر و همچنین نرخ به روز رسانی احتمالی ۱۲۰ هرتز که از فناوری ProMotion استفاده می‌کند، نسبت به معادل‌های خود در سری آیفون ۱۱ که شامل iPhone 11 و iPhone 11 Pro می‌شوند، پیشرفت و بهبودهای قابل توجهی پیدا کنند. در حال حاضر اطلاعات زیادی از هر چهار مدل بعدی گوشی‌های سری آیفون ۱۲ وجود دارد که باید ببینیم در نهایت کدام یک از آن‌ها تبدیل به واقعیت خواهند شد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.