iOS 13.6 رسما توسط اپل در دسترس قرار داده شد

iOS
iOS

با وجود این که بتای عمومی iOS 14 هنوز در روزهای اول عرضه خود به سر می‌برد، اپل امروز رسما آپدیت جدید iOS و iPadOS 13.6 را نیز برای گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آیپد خود عرضه کرده است. در ادامه با تغییرات جدید آن‌ها بیشتر آشنا خواهید شد.

با عرضه کردن این آپدیت جدید، اپل این انتخاب را در اختیار کاربران خود قرار داده است تا آپدیت جدید iOS و iPadOS 13.6 را بر روی دستگاه‌های خود دانلود کنند اما آن را نصب نکنند. و یا این که می‌توانند پس از دانلود کردن این آپدیت انتخاب کنند که گوشی آن‌ها آن را در طول شب به صورت خودکار نصب کند تا وقتی که صبح از خواب بیدار شدند، دستگاه آن‌ها به این آپدیت جدید ارتقاء پیدا کرده باشد. البته، نکته قابل توجهی که وجود دارد، این است که کاربرانی که قصد دارند دستگاه آن‌ها از ویژگی نصب آپدیت نرم افزاری خودکار بهره مند شود، باید به اندازه کافی شارژ در باتری آن باقی نگه داشته باشند و از طریق شبکه Wi-Fi نیز به اینترنت متصل باشند تا فرایند به روزرسانی با موفقیت به پایان برسد. شما می‌توانید با مراجعه به آدرس Settings > General > Software Update > Customize Automatic Updates در دستگاه خود، این ویژگی را هر طور که دوست دارید، شخصی سازی یا تغییر دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد تغییرات و ویژگی‌های جدید آپدیت iOS و iPadOS 13.6 همچنان در طی ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

این به روزرسانی دسته بندی‌های جدید در اپ سلامتی برای علائمی که در اپ‌های Cycle Tracking و ECG نمایش داده می‌شوند، اضافه خواهد کرد. همچنین این آپدیت جدید یک سری علائم جدید نیز اضافه خواهد کرد که شامل تب و لرز، گلو درد و یا سرفه زدن می‌شوند و کاربران iOS و iPadOS 13.6 را قادر می‌کند که این علائم را در یک سری از اپ‌های ترد پارتی دیگر به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، آپدیت جدید iOS 13.6 یک سری ویژگی‌های صوتی جدید نیز به اپ عضویتی Apple News+ در گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آیپد اپل اضافه خواهد کرد. همچنین آپدیت جدید اپل ویژگی CarKey را نیز برای گوشی‌های آیفون فعال خواهد کرد. این ویژگی به شما این اجازه را خواهد داد که با استفاده از گوشی خود، یک اتومبیل را کنترل کنید. صد البته، خودروی مورد نظر باید با این ویژگی سازگاری داشته باشد.

مدتی قبل اپل یک صفحه پشتیبانی جدید راه اندازی کرده است. در حال حاضر ویژگی CarKey در گوشی‌های iPhone SE (نسل دوم), iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max و همینطور iPhone XR در دسترس قرار داده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد نحوه فعال سازی و راه اندازی این ویژگی می‌توانید به صفحه پشتیبانی مورد نظر مراجعه کنید. پس از فعال سازی و راه اندازی کردن این ویژگی، می‌توانید به عنوان مثال از ویژگی Express Mode استفاده کنید تا با نزدیک کردن گوشی آیفون خود به خودرو، قفل درب آن را باز کنید. همچنین قرار دادن گوشی آیفون در نزدیکی کلید استارت خودرو، آن را روشن می‌کند. اما اگر ویژگی Express Mode را غیر فعال کنید، هر مرتبه که بخواهید از گوشی خود به عنوان کلید خودرو استفاده کنید، باید هویت خود را تایید کنید.

حتی اگر باتری گوشی آیفون شما نیاز به شارژ شدن داشته باشد، در Express Mode هنوز هم می‌تواند ویژگی CarKey را به مدت پنج ساعت اجرا کند. همچنین شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن کلید دیجیتالی خودروی خود از طریق iMessage آن را در اختیار کسی که به آن‌ها اعتماد دارید، قرار دهید. بدیهی است که شخص مورد نظر باید دارای یکی از گوشی‌های آیفون که در بالا نام برده شد، باشد. در حال حاضر اولین بتای عمومی آپدیت پیش روی Apple iOS 14 برای آن دسته از کسانی که ریسک کردن برایشان مهم نیست، قرار دارد. معمولا نسخه‌های بتا پر از باگ‌های ریز و درشت مختلفی هستند که باعث ایجاد یک تجربه آزار دهنده می‌شوند و مهم‌تر از آن، طول عمر باتری نیز ممکن است به شدت کاهش پیدا کند.

در نتیجه، احتمالا ترجیح می‌دهید که اولین نسخه بتای عمومی را بر روی گوشی اصلی خود که به صورت روزمره از آن استفاده می‌کنید، نصب نکنید. بدون شک، فریبنده بودن ویژگی‌های امسال iOS و iPadOS غیر قابل انکار هستند و باعث شده که مقاومت کردن در برابر آن‌ها تقریبا غیر ممکن باشد. اما کسانی که صبور باشند و تا زمان عرضه شدن یک نسخه پایدار و کامل صبر کنند، بهترین تجربه را از این ویژگی‌های جدید به دست خواهند آورد. اما اگر تا زمان عرضه شدن نسحه کامل نمی‌توانید صبر کنید، توصیه می‌شود که نسخه بتای iOS 14 را روی گوشی دوم خود نصب کنید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.