گوشی Black Shark جدید در Google Play Console مشاهده شد

black shark
black shark

اخیرا یک گوشی هوشمند جدید از لاین آپ Black Shark که توسط شیائومی ساخته می‌شود، با کد kaiser و شماره مدل KSR-A0 در پلتفرم Google Play Console مشاهده شده است. این اتفاق حدود یک هفته قبل رخ داده و دستگاه یاد شده، دارای یک صفحه نمایش Full HD Plus بوده است.

علاوه بر مشخص شدن رزولوشن Full HD Plus در صفحه نمایش گوشی جدید Black Shark ، مشخص شده که این دستگاه ۸ گیگابایت حافظه RAM نیز در اختیار داشته است. این دستگاه به احتمال زیاد گوشی پیش روی Black Shark ۴ است که در حین این که ما منتظر اعلام تاریخ رونمایی و عرضه رسمی آن در بازار هستیم، یک گوشی جدید دیگر هم از لاین آپ Black Shark در Google Play Console مشاهده شده است که دارای شماره مدل تخصیص یافته‌ی PRS-A0 بوده است و کد یا اسم رمزی آن هم penrose انتخاب شده. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر از این دو گوشی گیمینگ پیش روی شرکت شیائومی و همچنین آگاهی پیدا کردن از مشخصات و ویژگی‌هایی که تا به حال از آن‌ها مشخص شده است، همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در مجله اینترنتی آرادمگ همراه باشید.

در حال حاضر شنیده‌ها حاکی از این هستند که شماره مدل PRS-A0 متعلق به Black Shark ۴ Pro است. این دستگاه در پلتفرم Google Play Console دارای اندروید ۱۱ بوده است و ۱۲ گیگابایت حافظه RAM در زیر بدنه خود به همراه یک صفحه نمایش Full HD Plus هم در اختیار داشته. حرف و حدیث‌هایی که درمورد آن وجود دارد، اشاره می‌کنند که چیپست و پردازنده داخلی این گوشی که در زیر بدنه آن قرار دارد و وظیفه فراهم کردن قدرت مورد نیاز کاربران آن را برعهده دارد، یک SM8250 خواهد بود که همان چیپست Snapdragon ۸۶۵ از شرکت Qualcomm است. اما به احتمال زیاد، یک اشتباه رخ داده. زیرا گوشی گیمینگ پیش روی Black Shark ۴ که به احتمال زیاد دارای یک چیپست Qualcomm Snapdragon ۸۸۸ در زیر بدنه خود خواهد بود، در لیست پلتفرم Google Play Console، به همراه یک چیپست Snapdragon ۸۳۵ به ثبت رسیده بود. پس، احتمالا اشتباهی رخ داده. زیرا شیائومی هم علاقه‌ای به استفاده از چیپست‌های قدیمی در گوشی‌های خود، آن هم چنین گوشی گیمینگ مهم و بزرگی، ندارد. در واقع، شیائومی همیشه در گوشی‌های پرچمدار و مخصوصا گوشی‌های گیمینگ خود، از آخرین و جدیدترین چیپست‌های Qualcomm Snapdragon که در زمان عرضه این گوشی‌ها موجود بوده، استفاده کرده است.

نکته قابل توجهی که وجود دارد، این است که لیست Google Play Console شامل یک تصویر از شماره مدل PRS-A0 هم بوده. چیز خاصی از این تصویر قابل دیدن نیست، اما حداقل به ما نشان می‌دهد که این گوشی هوشمند دارای یک حفره پانچ هول مرکزی در وسط صفحه نمایش خود خواهد بود که دوربین سلفی این گوشی درون آن قرار داده خواهد شد. هنوز جزئیات و مشخصات این دوربین سلفی در اختیار ما قرار نگرفته و ما هنوز هیچ چیز خاصی درمورد آن نمی‌دانیم. اما تصویر منتشر شده از گوشی Black Shark ۴ نشان می‌دهد که یک سری دگمه‌های فیزیکی در لبه‌های سمت راست و چپ بدنه آن هم وجود دارد. دگمه سمت چپ این گوشی که در تصویر منتشر شده از آن هم کمی قابل مشاهده است، احتمالا می‌تواند دگمه کنترل صدای این گوشی باشد و دگمه‌های سمت چپ این گوشی در لبه کناری بدنه آن هم احتمالا دگمه‌های Trigger برای استفاده در حین بازی هستند.

با این حال، در حال حاضر هنوز کاملا به طور واضح و روشن مشخص نشده که آیا PRS-A0 در واقع همان Black Shark ۴ Pro است و یا این که یک مدل دیگر از نسخه پایه این گوشی خواهد بود. چرا که دارای یک صفحه نمایش Full HD Plus است که مغایر و مخالف Black Shark ۳ Pro می‌باشد که دارای رزولوشن QHD Plus در پنل صفحه نمایش خود بود.

متاسفانه، در حال حاضر اطلاعات و دانش ما از مشخصات دقیق و جزئیات PRS-A0 هنوز بسیار کم است. اما حداقل می‌دانیم که KSR-A0 که قطعا همان گوشی Black Shark ۴ خواهد بود، دارای صفحه نمایشی به اندازه ۶.۶۷ اینچ خواهد بود، یک باتری ۴ هزار و ۵۰۰ میلی آمپری هم در زیر بدنه خود در اختیار خواهد داشت و در آخر هم، قابلیت پشتیبانی از شارژ سریع با سرعت شگفت انگیزی به اندازه ۱۲۰ وات خواهد داشت.

امیدواریم که در طی روزها و هفته‌های آینده که در پیش داریم، اطلاعات و جزئیات بیشتری از مشخصات و ویژگی‌های هر دو گوشی گیمینگ پیش روی شیائومی به دست بیاوریم. در هر صورت، شما می‌توانید در هر لحظه برای کسب آخرین اطلاعات موجود از آن‌ها با ما همراه باشید.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.