کیس Galaxy Note20 Plus نشان از صفحه‌ی خمیده دارند

به تازگی برخی از فروشندگان در Alibaba کیس ‌های گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Note20 Plus را که هنوز حتی به طور رسمی معرفی هم نشده است، موجود کرده‌اند.

نکته قابل توجهی که وجود دارد، این است که در پی این موضوع، آن‌ها برخی از تصاویر رندر شده‌ی جدیدی از این گوشی به همراه مدل معمولی آن به اسم Samsung Galaxy Note20 را منتشر کرده‌اند که بر اساس شماتیک‌های ناقصی که تا به حال از این گوشی به انتشار رسیده است، به تصویر کشیده شده‌اند. بر اساس این شماتیک‌های ناقص، طراحی و شکل ظاهری پنل صفحه نمایش این دو گوشی هوشمند پرچمدار شرکت سامسونگ هنوز مشخص نشده است (زیرا تصاویری هم که از این قسمت از این دو گوشی تا به حال منتشر شده است نیز ایده خاصی درمورد طراحی پنل نمایشگر به ما نداده‌اند). اما پنل پشتی و لبه‌های کناری آن‌ها احتمالا دقیق هستند (زیرا فقط پنل پشتی و لبه‌های کناری توسط کیس پوشش داده می‌شوند). در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و مشاهده کردن تصاویر رندر شده‌ی بیشتر، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

اکنون که صحبت از لبه‌های کناری به میان آمد، موضوع قابل توجهی که در این تصاویر وجود دارد، خمیده بودن صفحه نمایش Galaxy Note20 Plus است. در تصاویری که از کیس‌های این گوشی در اختیار ما قرار داده شده است، می‌توان مشاهده کرد که لبه‌های راست و چپ این کیس کمی به سمت بیرون تمایل پیدا کرده‌اند و بقیه‌ی قسمت‌ها هم برای دسترسی آسان‌تر به صفحه نمایش، باز گذاشته شده است. با این وجود، لبه‌های بالا و پایین صاف هستند تا گوشی کاملا محکم درون کیس قرار بگیرد و در عین حال از لیز خوردن آن در دست هم جلوگیری کند. با این وجود، چیزی که مشهود است، نشان می‌دهد که سامسونگ بیش از حد هم لبه‌های این گوشی را خمیده طراحی نکرده و هنوز هم فضای کافی برای دیدن حاشیه در اطراف نمایشگر وجود دارد.

با توجه به این که شرکت سامسونگ در گذشته هم سابقه خوبی در ساختن گوشی‌هایی با صفحه نمایش خمیده داشته است، اصلا بعید نیست که در پرچمدار بعدی خود هم یک بار دیگر به سراغ این زبان طراحی رفته باشد. اما بد نیست نگاهی هم به تصاویر رندر شده‌ای که از کیس مدل معمولی این گوشی به اسم Galaxy Note20 منتشر شده، بیاندازیم. لبه‌ها و اطراف کیس این گوشی کاملا به سمت بالا کشیده شده است که نشان می‌دهد این گوشی بر خلاف مدل Galaxy Note20 Plus دارای یک صفحه نمایش کاملا تخت خواهد بود. باید در نظر داشته باشید که این کیس با تصاویر دیگری که در طی این چند وقت از این گوشی منتشر شده است، مطابقت دارد. این زبان طراحی می‌تواند یک شیوه‌ی جدید در استراتژی‌های اخیر شرکت سامسونگ باشد که قصد دارد با پیاده سازی کردن آن در گوشی‌های رده بالای پرچمدار خود، آن‌‌ها را کاملا متمایز کند.

آخرین بار در ساخت Galaxy S8 بود که سامسونگ از چنین زبان طراحی در گوشی‌های پرچمدار خودش استفاده کرده بود و خوشحالیم که دوباره به آن برگشته. زیرا یکی از زیباترین زبان‌های طراحی است که تا به حال در گوشی‌های هوشمند به کار برده شده است. نکته قابل توجه دیگری که در کیس های Galaxy Note20 Plus و مدل معمولی آن وجود دارد، این است که در پایین آن سه جایگاه مهم وجود دارد. یکی از آن‌ها جایگاهی برای اتصال درگاه USB C این گوشی است، یکی از آن‌ها برای اسپیکر مشبک آن است و در نهایت یکی دیگر از آن‌ها هم محلی برای خارج کردن قلم هوشمند S Pen است که امضای سری نوت می‌باشد (به علاوه یک حفره‌ی ریز برای میکروفون). لبه‌ی بالایی این کیس هم فقط یک حفره‌ی ریز برای میکروفون ثانویه این گوشی دارد.

Galaxy Note 20 Plus بالا
Galaxy Note 20 پایین

شاید مهم‌ترین بخش این کیس‌ها حفره‌ی بزرگی باشد که در پشت آن برای دوربین‌های این دو گوشی در نظر گرفته شده است که حالت مستطیل شکل دارد. در هر صورت، احتمال این که این تصاویر نهایی نباشند، زیاد است و بهترین کاری که در حال حاضر می‌توان کرد این است که منتظر باشیم و ببینیم در نهایت خودِ این دو گوشی چه شکلی خواهند داشت. برای کسب آخرین جزئیات در این رابطه، همچنان در طی روزها و هفته‌های آینده نیز با ما همراه باشید تا به محض این که اطلاعات بیشتری به دست آوردیم، شما را در جریان فرار دهیم.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.