تصویر Galaxy Note20 5G در تمام زاویه‌ها منتشر شد

Galaxy Note20 5G
Galaxy Note20 5G

در طی چند هفته‌ی اخیر، تاج پادشاهیِ بعدی شرکت سامسونگ به درستی توجه عده زیادی از مردم را به سمت خودش جلب کرده است. اکنون چند تصویر جدید از این تاج گران قیمت به اسم Galaxy Note20 5G منتشر شده است که تمام زاویه‌های آن را به تصویر می‌کشند.

یکی از نکته‌های مهمی که درمورد پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ باید در نظر داشته باشید و هر از چند گاهی نیز آن را مرور کنید، این است که هیولای این سری به اسم Galaxy Note20 Ultra قرار نیست به تنهایی در تاریخ ۵ آگست برابر با ۱۵ مرداد ماه سال جاری شمسی طی برگزاری رویداد Unpacked حضور داشته باشد و به تنهایی بار سنگین این همه توجه را به دوش بکشد. با آرادمگ همراه باشید.

در واقع، در کنار مدل ۶.۴ اینچی از این سری که با نام Galaxy Note20 5G شناخته می‌شود، نه فقط یکی، بلکه دو مدل گوشی تاشوی متفاوت نیز علاوه بر برادر بزرگ‌تر آن قرار است در این رویداد حضور داشته باشند. بنابراین، در این رویداد فقط ۴ گوشی رده بالای پرچمدار حضور خواهند داشت اما گفته می‌شود که دو مدل از تبلت‌های پرچمدار این شرکت به همراه ساعت هوشمند رده بالای آن‌ها نیز قرار است در این رویداد حضور داشته باشند که می‌تواند این رویداد را به یکی از مهم‌ترین رویدادهای چند سال اخیر شرکت سامسونگ تبدیل کند. اما برادر کوچک‌تر در سری Galaxy Note20 امروز کاملا تنها است. زیرا شواهد حاکی از این هستند که یکی از بزرگ‌ترین اینسایدرهای صنعت گوشی‌های موبایل هوشمند به اسم Evan Blass طراحی درخشانِ غیر قابل انکار این دستگاه ۶.۴ اینچی (شاید هم بیشتر) را در تمام زاویه‌ها با کیفیت کاملا قابل قبول در اختیار ما قرار داده است که بهترین و پرجزئیات‌ترین تصاویری هستند که تا به حال از این دستگاه در اختیار ما قرار داده شده است.

اولین نکته‌ای که پس از دیدن تصویر های جدید Galaxy Note20 5G به چشم می‌آید، وجود یک صفحه نمایش تخت و یکپارچه است که در وسط قسمت بالایی آن یک حفره دایره شکل وجود دارد که دوربین سلفی این دستگاه در آن کار گذاشته شده است. این زبان طراحی، علاوه بر نشان دادن این که با مدل پایه از سری Galaxy Note20 سر و کار داریم، نشان می‌دهد که این دستگاه هنوز هم اصول اولیه و پایه طراحی و شکل ظاهری که در چندین نسل قبل از آن وجود داشته است را نیز همچنان حفظ کرده است. البته، عده زیادی از گزارش‌هایی که از ماه می تا به حال و در طی این مدت درمورد این دستگاه منتشر شده است نیز نشان داده بودند که انتظار دیدن چیزی غیر از این را هم در مدل پایه این سری نباید داشته باشیم.

بدون شک، در اختیار داشتن یک صفحه تخت به خودیِ خود چیز بدی نیست. و با کمک وجود حاشیه‌های باریک در اطراف صفحه نمایش، از نظر زمخت بودن، اگر بهتر از Galaxy Note 10 در سال گذشته نباشد، حداقل در یک حد هستند. ما هنوز هم Galaxy Note20 5G را حداقل در نگاه اول، می‌توانیم به عنوان یک دستگاه رده بالای پرمیوم به حساب بیاوریم. زیرا بر اساس تصویر های جدیدی که اکنون از آن منتشر شده است، از نظر طراحی و شکل ظاهری، هیچ چیزی از دستگاه‌های پرمیوم کم ندارد. اما اگر فکر می‌کنید طراحی آن از نظر رده بالا بودن به پای برادر بزرگ‌تر آن یعنی Galaxy Note20 Ultra می‌تواند برسد، باید اشاره کنم که این طور نیست. اما دوربین سلفی پانچ هول قطعا یک ویژگی شاخص برای آن است و علاوه بر این، ما اطمینان خاطر کامل داریم که عده بسیار زیادی از مردم وجود دارند که از ابعاد جمع و جور مدل پایه این سری با صفحه نمایش ۶.۴ اینچی آن کاملا راضی خواهند بود.

البته، از برخی از جنبه‌های دیگر، مانند مشخصات صفحه نمایش نمی‌توانیم بگوییم که Galaxy Note20 5G هنوز هم به اندازه برادر بزرگ‌تر خود به اسم Ultra راضی کننده است. یک صفحه نمایش ۶۰ هرتز با رزولوشن ۱۰۸۰ × ۲۳۴۵ پیکسل، حداقل مشخصاتی هستند که دستگاهی در این رده باید در اختیار داشته باشد. با وجود این که در نگاه اول به این تصویر های جدید، جایگاه دوربین‌های Note20 5G کاملا شبیه به مدل Ultra به نظر می‌رسند، اما با توجه به ابعاد کوچک‌تری که در مدل پایه این سری وجود دارد، جایگاه دوربین‌های آن نیز نسبتا کوچک‌تر از برادر بزرگ‌تر آن است. اکنون فقط حدود دو هفته دیگر تا زمان ملاقات و کسب اطلاعات دقیق درمورد هر دو مدل این سری باقی مانده است. باید منتظر باشیم و ببینیم سامسونگ چه چیزی برایمان آماده کرده است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.