قیمت سری Galaxy S21 برای فروش در اروپا فاش شد

Galaxy S21
Galaxy S21

مدتی پیش یعنی دقیقا در اوایل ماه جاری میلادی قیمت احتمالی گوشی‌های پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ در سری Galaxy S21 در کشور هند فاش شده بود و قیمت هر سه عضو این خانواده را اعلام می‌کرد. اما این اتفاق اکنون برای کشورهای اروپایی هم رخ داده است.

اگر بخواهیم دقیق‌تر اعلام کنیم، می‌توانیم بگوییم که قیمت گوشی‌های پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ در لاین آپ سری Galaxy S21 در کشور هند که اوایل ماه گذشته میلادی منتشر و فاش شده بود، از این موضوع حکایت داشت که قیمت آن‌ها تغییر چندان زیادی در مقایسه با نسل فعلی لاین آپ این سری یعنی خانواده Samsung Galaxy S20 که در حال حاضر در بازار در دسترس قرار دارند، نخواهد داشت و در همان حوالی خواهد بود. به هر حال، اطلاعات جدیدی که درمورد قیمت سری Galaxy S21 در کشورهای اروپایی منتشر و فاش شده است، نشان می‌دهند که قیمت اعضای این خانواده در این مناطق کاملا با گذشته و نسل قبلی لاین آپ این سری متفاوت خواهد بود. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از قیمت سری Galaxy S21 در کشورهای اروپایی که اطلاعات مربوط به آن اخیرا فاش شده و در اختیار ما نیز قرار داده شده است، همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در مجله اینترنتی آرادمگ همراه باشید.

خبر خوبی که در رابطه با این موضوع برایتان داریم، این است که مدل پایه لاین آپ این سری به همراه مدل میانه آن‌ها که به ترتیب، Samsung Galaxy S21 5G و همینطور S21 Plus 5G نام دارند، کم‌تر از مدل و نسل قبلی آن‌ها در سال گذشته و در سری Galaxy S20 خواهد بود. اما خبر بد این است که رده بالاترین مدل لاین آپ این سری به اسم Samsung Galaxy S21 Ultra 5G دارای قیمت بالاتر و بیشتری از نسل قبلی خود در سری S20 خواهد بود.

اگر بخواهیم دقیق‌تر توضیح دهیم، می‌توانیم بگوییم که قیمت Samsung Galaxy S21 5G از ۸۴۹ یورو برای کانفیگ و حافظه پایه آن آغاز خواهد شد. کاربران احتمالی و علاق مندان به مدل میانه این سری نیز برای در اختیار داشتن Samsung Galaxy S21 Plus 5G حداقل باید به اندازه ۱۰۴۹ یورو هزینه کنند و این در حالی است که خریداری کردن رده بالاترین مدل به اسم Samsung Galaxy S21 Ultra 5G در لاین آپ سری گوشی‌های پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ نیز حداقل ۱۳۴۹ یورو برای کاربران هزینه خواهد داشت. این توضیح را نیز باید اضافه کنیم و خاطر نشان کنیم که این قیمت‌ها، برای کانفیگ و مدل پایه آن‌ها است که از ۱۲۸ گیگابایت فضای ذخیره سازی داخلی بهره مند می‌باشند. اگر بخواهیم یک مقایسه کوتاه و مختصر انجام دهیم، مشاهده خواهیم کرد که نسل قبلی لاین آپ این سری به اسم Galaxy S20 به ترتیب با قیمت ۹۹۹ یورو، ۱۰۹۹ یورو و همینطور ۱۲۹۹ یورو در این مناطق عرضه شده بودند و در اختیار کاربران احتمالی و علاقه مندان به خود قرار داده شده بودند.

اما علاوه بر مشخص شدن قیمت مدل و کانفیگ پایه اعضای خانواده گوشی‌های پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ در لاین آپ سری Galaxy S21 جزئیات و اطلاعات مورد نیاز درمورد مدل‌ها و کانفیگ‌های دیگر آن ‌ها که دارای حافظه داخلی بیشتری هستند نیز اکنون مشخص شده است. در رابطه با این موضوع باید بگوییم که شما می‌توانید با پرداخت کردن ۵۰ یورو بیشتر، حافظه مدل پایه و میانه لاین آپ این سری را دو برابر ارتقاء دهید تا فضای بسیار بیشتری برای ذخیره سازی در اختیار داشته باشید اما برای در اختیار داشتن حافظه بیشتر در رده بالاترین مدل این سری باید نسخه ۵۱۲ گیگابایتی Samsung Galaxy S21 Ultra 5G را تهیه کنید که باعث می‌شود قیمت آن سر به فلک بکشد و ۱۵۲۹ یورو هزینه داشته باشد.

در صورتی که این گزارش درست و دقیق از آب در بیاید، می‌توانیم به این نتیجه گیری برسیم و مشکوک شویم که به احتمال زیاد اطلاعاتی که مدتی پیش در رابطه با قیمت اعضای این خانواده در کشور هند فاش شده بود، دقیق نبودند. زیرا قیمت یک محصول مشابه، به ندرت چنین اختلاف چشمگیر و زیادی در بازارهای مختلف سراسر دنیا پیدا خواهد کرد و در صورتی با چنین وضعیتی رو به رو خواهیم شد که تغییرات چشمگیر و ناگهانی در نرخ مالیات و یا نوسانات شدید ارزی ایجاد شود که فعلا هیچ یک از این‌ها در کشور هند رخ نداده است. در هر صورت، ما قبل از این که مطمئن شویم که کدام یک از این دو درست و قابل اطمینان هستند، منتظر سرنخ‌ های بیشتری در رابطه با این امر هستیم.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.