طراحی Galaxy Z Flip 5G با مدل پایه آن یکسان خواهد بود

Galaxy Z Flip 5G
Galaxy Z Flip 5G

می‌توان درمورد نسخه ۵G گوشی تاشوی پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy Z Flip این طور گفت که به طور کلی، دستگاه چندان ناشناخته و مرموزی برایمان نبوده که هیچ ایده‌ای درمورد آن نداشته باشیم. این موضوع هم درمورد طراحی و هم مشخصات داخلی این گوشی صدق می‌کند.

به دنبال عرضه شدن نسخه ۴G LTE گوشی هوشمند Samsung Galaxy Z Flip در ماه فوریه‌ی گذشته، از همان زمانی که صحبت وجود نسخه ۵G آن به میان آورده شد، توقع داشتیم که چه از نظر طراحی و شکل ظاهری و چه ابزار و مشخصات داخلی، شباهت بسیار زیادی با مدل پایه خود داشته باشد. در این رابطه برای مدت زمان طولانی و زیادی تصور می‌کردیم که مشخصات و ویژگی‌های داخلی به جز بخش اتصالات و مجهز شدن به فناوری ۵G، کاملا در این گوشی بدون تغییر نسبت به مدل ۴G آن باقی بماند اما مدتی قبل یک بنچمارک اولیه از این دستگاه منتشر شد که نشان از یک پیشرفت قابل توجه و چشمگیر در پردازنده آن می‌داد. برای کسب اطلاعات بیشتر، در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

از نظر این که پس از دیدن این پیشرفت چشمگیر در مشخصات داخلی Galaxy Z Flip 5G برای دیدن تغییرات ظاهری چشمگیر در طراحی آن نیز آماده شده بودید، باید اعلام کنم که با توجه به اطلاعاتی که در طی این چند وقت اخیر در این زمینه در اختیار ما قرار داده شده است، تمام شک و شبهه‌هایی که تا به حال در این زمینه داشتیم، برطرف شده زیرا شواهد حاکی از این است که انتظار وجود تغییر ظاهری خاصی در طراحی این گوشی را نباید داشته باشیم. به طور کلی بر اساس این اطلاعات می‌توان گفت که Galaxy Z Flip 5G از نمای بیرونی، با مدل پایه خود کاملا یکسان خواهد بود. به طوری که گفته می‌شود طراحی آن‌ها غیر قابل تشخیص دادن از یکدیگر است.

با این حال، برخی از مشخصات قابل توجه این دستگاه در طراحی ظاهری آن شامل همان حفره‌ی کاملا یکسان بر روی صفحه نمایش با مدل پایه این گوشی که در وسط صفحه نمایش آن قرار دارد، می‌شود و علاوه بر آن ویژگی‌های ظاهری دیگری نظیر لبه‌ها و حاشیه‌های باریک در اطراف صفحه نمایش، دوربین‌های دوگانه پشتی و همچنین صفحه نمایش کاور بسیار کوچک در این دستگاه وجود خواهد داشت. با این وجود، همانطور که مدت کوتاهی قبل نیز شایعه‌هایی درمورد این موضوع به گوش رسیده بود، رنگ‌های بدنه نسخه ۵G گوشی Galaxy Z Flip این بار متفاوت از مدل پایه آن خواهند بود که شامل یک رنگ کاملا جدید و زیبا به اسم Mystic Bronze خواهد بود که اخیرا نیز از تمام زاویه‌ها توسط Evan Blass به نمایش گذاشته شده است و در تصویر این مطلب نیز می‌توانید آن را مشاهده کنید.

این رنگ، با یکی از رنگ‌های سری Galaxy Note20 نیز مطابقت دارد و علاوه بر این، مدتی قبل نیز دیده بودیم که ساعت هوشمند پیش روی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy Watch 3 نیز دارای چنین رنگ زیبایی خواهد بود. بنابراین، به نظر می‌رسد که رنگ برنز، امسال رنگ جدید محصولات پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ خواهد بود. اگر به خاطر داشته باشید، Galaxy Z Flip اولیه دارای رنگ‌های Mirror Black, Mirror Purple, و Mirror Gold بود که هیچ یک از آن‌ها در محصولات اخیر این شرکت مشاهده نشده بود. از طرفی دیگر، این موضوع نشان می‌دهد که سامسونگ گوشی‌های تاشوی خودش را بسیار جدی می‌گیرد و قصد دارد ویژگی‌هایی (هر چند بی ارزش در طراحی) آن‌ها به کار بگیرد که تا به حال در محصولات دیگر خود به کار نگرفته بود.

در حال حاضر با توجه به ارتقاهای چشمگیری که در نسخه ۵G گوشی Galaxy Z Flip سامسونگ ایجاد شده است، انتظار می‌رود که قیمت این دستگاه حداقل ۱۵۰۰ دلار و یا بیشتر باشد. برخی از این ارتقاهای چشمگیری که در مشخصات داخلی Galaxy Z Flip 5G ایجاد شده است، شامل استفاده از چیپست Snapdragon 865 و صد البته، وجود قابلیت پشتیبانی از فناوری اتصالات ۵G می‌شوند که همانطور که نام این دستگاه نیز نشان می‌دهد، شاخص‌ترین و قابل توجه‌ترین تغییری خواهد بود که در این دستگاه نسبت به مدل پایه آن ایجاد خواهد شد. در هر صورت، دیگر مدت زمان زیادی تا زمان ملاقات ما با این دستگاه باقی نمانده است و باید منتظر باشیم که حداکثر تا یک ماه دیگر به طور رسمی رونمایی شود و مدتی پس از آن نیز در بازار با یک قیمت بسیار زیاد در دسترس قرار داده شود. با این حال، گفته می‌شود که این دستگاه قرار نیست تا پایان سال جاری میلادی تولید انبوهِ چندان زیادی داشته باشد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.