اولین مشخصات سری Galaxy S30 فاش شد

Galaxy S30
Galaxy S30

شرکت سامسونگ هنوز سری Galaxy Note20 که شامل مدل پایه و Galaxy Note20 Ultra می‌شوند را حتی معرفی هم نکرده است اما در طی روزهای اخیر، تقریبا تمام مشخصات آن‌ها فاش شده است. با توجه به این موضوع، توجه کاربرانِ کنجکاو کم کم در حال جلب شدن به سمت لاین آپ پرچمدارهای بعدی این شرکت، پس از Galaxy Note20 می‌باشد و امروز نیز Sam Mobile اولین مشخصات سری Galaxy S30 (که شاید هم S21 نام داشته باشند) فاش کرده است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این زمینه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

با توجه به این که پشتیبانی از فناوری اتصالات ۵G روز به روز در حال گسترش است و این فناوری، آینده شبکه‌های اتصال را تشکیل می‌دهد، بدیهی است پس از سری Galaxy S20 در سال ۲۰۲۰، اولین و پیش پا افتاده‌ترین مشخصات پرچمدارهای بعدی شرکت سامسونگ نیز قابلیت پشتیبانی از فناوری اتصالات نسل پنجم باشد. اگر نگاهی به گذشته داشته باشیم، مشاهده می‌کنیم که سامسونگ در بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴، هر سال فقط یک مدل از گوشی‌های پرچمدار سری S خود راهی بازار می‌کرد. آن‌ها این استراتژی را در سال ۲۰۱۵ با معرفی کردن سه مدل از لاین آپ Galaxy S6 تغییر دادند و سپس یک بار دیگر استراتژی خود را تغییر دادند و تصمیم گرفتند در سال‌های ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ با معرفی کردن دو مدل گوشی پرچمدار جدید در هر نسل، یک قدم رو به عقب بردارند.

اما سامسونگ در سال گذشته با عرضه کردن لاین آپ Galaxy S10 کاری کرد که هیچ وقت انجام نداده بود. آن‌ها چهار مدل گوشی پرچمدار معرفی کردند که در تاریخچه فعالیت آن‌ها سابقه نداشت. این چهار مدل شامل Galaxy S10e, S10 Plus, S10 5G و مدل پایه این سری می‌شدند. اما در سال ۲۰۲۰ آن‌ها یک بار دیگر سه مدل عرضه کردند. اما مشخصات اولیه از پرچمدار بعدی این لاین آپ در سال آینده نشان می‌دهند که سامسونگ قصد دارد یک بار دیگر ۳ مدل از سری Galaxy S30 (یا همان S21) راهی بازار کند. در حال حاضر این سه دستگاه با کدهای SM-G991, SM-G996, و SM-G998 شناخته می‌شوند. اما نام رسمی آن‌ها که قرار است در بازار شناخته شوند، هنوز مشخص نیست. فعلا برخی آن‌ها را سری Galaxy S30 صدا می‌کنند و برخی دیگر، S21 که احتمالا ترتیب نام گذاری آن‌ها نیز مانند سال ۲۰۲۰ شامل یک مدل پایه، یک مدل پلاس و یک مدل اولترا خواهد بود.

همه‌ی این مدل‌ها که در حال حاضر در دست توسعه قرار دارند، به صورت پیشفرض قابلیت پشتیبانی از فناوری اتصالات نسل پنجم موسوم به ۵G دارند. Sam Mobile باور دارد که مدل‌های LTE نیز در برخی از کشورهای دنیا در دسترس قرار خواهند گرفت اما برای اثبات این ادعا، هنوز هیچ مدرک قابل اعتمادی وجود ندارد. علاوه بر این، شواهدی که از اولین مشخصات به دست آمده، حاکی از این است که برخلاف سری Galaxy Note20 که حافظه مدل پایه آن‌ها ۲۵۶ گیگابایت در نظر گرفته شده است، مدل پایه سری Galaxy S30 به صورت پیش فرض ۱۲۸ گیگابایت حافظه ذخیره سازی داخلی در اختیار خواهند داشت. خوشبختانه اطمینان داده شده که نسخه ۲۵۶ گیگابایتی از هر یک از آن‌ها نیز در حال حاضر در دست توسعه قرار دارد.

معمولا سامسونگ نسخه ۵۱۲ گیگابایتی گوشی‌های پرچمدار خود را به عنوان گران قیمت‌ترین پرچمدار خود به کاربران خاص پیشنهاد می‌دهد و Galaxy S30 نیز قطعا از این قائده مستثنی نخواهد بود. البته، تا زمانی که این مطلب در حال تهیه شدن است، هنوز هیچ مدرکی که حاکی از این موضوع باشد، وجود ندارد. این موضوع درمورد نسخه ۱ ترابایتی آن‌ها نیز صدق می‌کند. سامسونگ در پرچمدارهای سال ۲۰۲۰ خود نسخه‌ای که دارای چنین حافظه چشم گیری باشد را عرضه نکرد اما اگر درخواست کافی برای بازگشت چنین نسخه‌ای وجود داشته باشد، ممکن است سال آینده این کار را انجام دهد. اما در حال حاضر هیچ نشانه‌ای از وجود نسخه ۱ ترابایتی از سری S21 وجود ندارد.

وظیفه فراهم کردن قدرت در سری Galaxy S21 ممکن است برعهده چیپست‌های پیش روی Qualcomm Snapdragon 875 و Exynos 1000 باشد که هنوز هیچ یک از آن‌ها تولید نشده است. در سال‌های گذشته، سامسونگ نسخه Snapdragon این سری را در آمریکا عرضه کرده است و نسخه Exynos را نیز برای مردم اروپا در نظر گرفته است اما ممکن است امسال همه دارای یک نسخه یکسان باشند. اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، احتمال استفاده کردن از نسخه Exynos در سراسر دنیا بسیار بیشتر از SD است زیرا قیمت چیپست‌های Snapdragon به شدت رو به افزایش است و از سوی دیگر، سامسونگ نیز به دنبال کاهش دادن قیمت گوشی‌های خود است. اکنون که بحث مالی به میان آمد، بد نیست به این نکته نیز اشاره شود که گفته می‌شود سامسونگ برای کاهش دادن قیمت پرچمدارهای پیش روی خود، به دنبال این است که شارژر را از جعبه گوشی‌های خود حذف کند (مانند کاری که اپل قصد دارد در سری آیفون ۱۲ انجام دهد). البته، این تصمیم ممکن است فقط در برخی از مناطق اجرا شود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.