تاریخ عرضه سری Galaxy Note20 احتمالا تغییر کرده است

Galaxy Note 20
Galaxy Note 20

در حال حاضر عده زیادی از مردم دنیا باور دارند که تعداد زیادی از گوشی‌های لاین آپ Galaxy شرکت سامسونگ از جمله سری Galaxy Note20, Galaxy Fold 2 به همراه Galaxy Z Flip 5G در طی رویداد آنلاین Unpacked در تاریخ ۵ آگست برابر با ۱۵ مرداد ماه امسال توسط این شرکت رونمایی خواهند شد. اما اکنون ظاهرا به نظر می‌رسد که سری Galaxy Note20 از این جمع جدا شده است و ممکن است تاریخ عرضه آن تغییر پیدا کرده باشد. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

قبل از این که شروع به صحبت کردن درمورد تاریخ عرضه جدیدی که درمورد سری Galaxy Note20 سامسونگ گفته شده کنیم، در عین حال نیز دوست داریم توجه شما را به یکی از توییت‌های جدیدی که توسط Max Weinbach، یکی از معتبرترین اینسایدرهای صنعت گوشی‌های موبایل هوشمند، منتشر شده است جلب کنیم. وی مدتی قبل اظهار کرده بود که شرکت سامسونگ ممکن است برای چیزی در تاریخ ۲۷ جولای برابر با ۶ مرداد ماه برنامه ریزی کرده باشد. با وجود این که Max Weinbach در برابر منتشر کردن جزئیات دقیق در این رابطه کاملا احتیاط می‌کرد، در حال حاضر شک داریم که سامسونگ قصد داشته باشد گوشی‌های پیش روی خود را زودتر از چیزی که انتظار داریم، راهی بازار کند. خود Weinbach در این رابطه چنین توضیح داده است که:

فکر می‌کنم ارتباطی با Fortnite و Summer of Galaxy وجود داشته باشد اما هنوز در این رابطه اطمینان خاطر کامل ندارم. من فقط در فریمور Galaxy Watch 3 و تعداد کمی از جاهای دیگر، یک تاریخ دیده‌ام.

در حال حاضر گفته می‌شود که پس از مشخص شدن تاریخ عرضه سری Galaxy Note20 امکان پیش خرید آن در همان روزی که رونمایی و معرفی می‌شود، فراهم خواهد شد. اما اکنون ماجرا از این قرار است که بر اساس آخرین اطلاعاتی که توسط ET News (از طریق Sam Mobile) در اختیار ما قرار داده شده است، این سری در تاریخ ۲۱ آگست برابر با ۳۱ مرداد ماه سال جاری شمسی راهی بازار خواهد شد. همچنین درمورد دو گوشی رده بالای دیگری که شرکت سامسونگ در راه دارد، یعنی Galaxy Fold 2 و همینطور Galaxy Z Flip 5G، گفته می‌شود که هر دوی آن‌ها پس از تاریخ عرضه سری Galaxy Note20 عرضه خواهند شد. با توجه به این موضوع، بر اساس تازه‌ترین اطلاعاتی که در اختیار ما قرار داده شده است، سری Galaxy Note 20 زودتر از دو گوشی تاشوی پیش روی شرکت سامسونگ راهی بازار خواهد شد.

ظاهرا به نظر می‌رسد که دلیل دیرتر عرضه شدن گوشی‌های تاشوی پیش روی شرکت سامسونگ از سری Galaxy Note 20 مشکلاتی است که در پروسه توسعه و ساخت شیشه‌های Ultra Thin آن‌ها به وجود آمده است. علاوه بر این، بر اساس یکی از گزارش‌هایی که مدتی پیش منتشر شده بود، خط تولید Galaxy Fold 2 نیز تحت تاثیر مشکلات ناشی از پاندمی ویروس کرونا قرار گرفته که به مدت چند ماه به طول انجامید. بنابراین، در هر صورت به نظر نمی‌رسد که Galaxy Fold 2 زودتر از ماه سپتامبر راهی بازار شود. در واقع اگر بخواهم دقیق‌تر صحبت کنم، شواهد حاکی از این است که موجودی هر دو گوشی تاشوی پیش روی شرکت سامسونگ احتمالا تا پایان سال جاری میلادی محدود باقی خواهد ماند.

علاوه بر این، یکی از اینسایدرهای معتبر و قابل اطمینان شرکت سامسونگ به اسم Ice Universe اخیرا اشاره کرده است که قیمت سری Galaxy Note 20 احتمالا از ۹۹۹ دلار آغاز خواهد شد و مدل رده بالاتر این لاین آپ به اسم Galaxy Note 20 Ultra/Plus نیز ۱۲۹۹ دلار قیمت خواهد داشت. از سوی دیگر، گوشی هوشمند Galaxy Fold 2 که تا مدتی پیش گفته می‌شد ۱۰۰ دلار از Galaxy Fold ارزان قیمت‌تر خواهد بود (که ۱۹۸۰ دلار قیمت داشت)، ظاهرا ۲۲۶۶ دلار قیمت خواهد داشت. اگر قیمت گوشی‌های پرچمدار پیش روی شرکت سامسونگ بیش از حد برایتان زیاد به نظر می‌رسند، جالب است که بدانید یک سری گزارش‌های دیگر وجود دارد که نشان می‌دهد قیمت آن‌ها حتی از این هم بیشتر خواهد بود.

در هر صورت، چه قیمت گوشی‌های پیش روی شرکت سامسونگ همین باشد و چه بیشتر از این چیزها باشد، گوشی‌هایی مانند Galaxy Fold 2 و Note 20 Ultra که قیمت آن‌ها سر به فلک کشیده است، ممکن است با عدم استقبال مردم مواجه شوند. زیرا گزارش‌هایی که در طی چند وقت اخیر از گوشه و کنار دنیا جمع آوری شده است، نشان می‌دهند که عده بسیار زیادی از مردم در سراسر دنیا به دلیل مشکلات مالی که به واسطه شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن کسب و کارشان برایشان به وجود آمده است، در حال کم کردن بخش زیادی از هزینه‌های جاری خود هستند و ممکن است قدرت خرید چنین گوشی‌های گران قیمتی را نداشته باشند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.