سری Galaxy S21 ممکن است دارای دوربین سلفی مخفی باشند

در حال حاضر، یکی از بلند پروازانه‌ترین ایده‌هایی که درمورد گوشی‌های پرچمدار آینده وجود دارد، این است که به دوربین‌های سلفی مخفی که زیر صفحه نمایش آن‌ها کار گذاشته شده است، مجهز خواهند بود. ظاهرا گوشی‌های پرچمدار بعدی سامسونگ به اسم سری Galaxy S21 پیشگام خواهند شد.

همانطور که در جریان هستید، در حال حاضر سازنده‌های گوشی‌های هوشمند به دنبال راه‌های مختلفی هستند که صفحه نمایش محصولات خود را کاملا یکپارچه کنند و برای این کار از شیوه‌های بسیار متنوعی استفاده می‌کنند که شامل دوربین‌های سلفی پاپ آپ (مانند Xiaomi Mi 9T)، دوربین‌های چرخان (مانند Samsung Galaxy A80) و یا حفره‌های دایره شکل و کپسولی شکل (به ترتیب، مانند Samsung Galaxy Note 10 و Huawei P40 Pro) می‌شوند. اما استفاده کردن از دوربین‌های سلفی مخفی که زیر نمایشگر کار گذاشته شده باشند، یکی از بهترین ایده‌ها برای استفاده کردن از کل فضای صفحه نمایش، بدون هیچ ناچ و بریدگی مزاحمت آمیزی، به شمار می‌رود که اگر تبدیل به واقعیت شود، زبانِ طراحی یکپارچه و تمام صفحه در گوشی‌های هوشمند را وارد یک مرحله کاملا جدید خواهد کرد. در هر صورت، شایعه‌ها در حال حاضر حاکی از این هستند که سری Galaxy S21 (شاید هم Galaxy S30 نام داشته باشند) اولین پیشگام‌های استفاده از این فناوریِ بلند پروازانه به شمار می‌روند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

اگر به خاطر داشته باشید، شیائومی اولین شرکتی بود که یک نمونه اولیه ارائه کرد که برای اثبات ایده‌ی دوربین سلفی مخفی، که زیر صفحه نمایش کار گذاشته شده باشد، ساخته شده بود. تا بدین ترتیب، نیاز برای ناچ و یا حفره‌های صفحه نمایش را به طور کامل از بین ببرد. با این حال بر اساس اظهارات جانشین مدیر عامل این شرکت در آن زمان، صفحه نمایش‌های گوشی‌های پرچمدار حال حاضر بازار که دارای رزولوشن‌های بسیار بالایی هستند، پیاده سازی کردن و اجرای این ایده‌ی بلند پروازانه را به یک مسئله‌ی بسیار چالش برانگیز تبدیل کرده است زیرا آن‌ها جلوی مقدار قابل توجه و بسیار زیادی از نور را می‌گیرند. اما بر اساس شواهد و مدارک، ظاهرا به نظر می‌رسد که سازندگان و فعالین صنعت صفحه‌های نمایشگر به سختی در حال تلاش برای پیدا کردن راه حلی هستند تا این ایده‌ی شگفت انگیز را تبدیل به واقعیت کنند. به طوری که در چنان مدت کوتاهی آماده باشد که سری Galaxy S21 بتوانند از این فناوری بهره مند شوند.

نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد، این است که تا به حال هر دو شرکت شیائومی و هوآوی که هر دو جزو بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در صنعت گوشی‌های هوشمند موبایل به شمار می‌روند، راه حل‌های جدیدی را برای دوربین‌های سلفی مخفی در زیر صفحه نمایش، به صورت پتنت و طرح‌های اولیه مطرح کرده‌اند و سامسونگ نیز اخیرا همین کار را انجام داده است که منجر به گمانه زنی‌های بیشتری شده که شاید قصد استفاده کردن از این فناوری را در سری Galaxy S21 دارد. اما در حقیقت، جزئیات این ماجرا کمی بیشتر از این است.

همانطور که Visionox اخیرا اعلام کرده است که اولین خط تولید انبوه دوربین‌های سلفی مخفی در زیر صفحه نمایش به اسم InV See در حال آغاز شدن است، یکی از معروف‌ترین اینسایدرهای صنعت گوشی‌های موبایل اعلام کرده است که اولین گوشی هوشمندی که دارای یک دوربین سلفی مخفی در زیر صفحه نمایش خود خواهد بود، به زودی معرفی خواهد شد. این موضوع حتی به اندازه‌ای به واقعیت نزدیک شده است که اخیرا یک پتنت جدید از شرکت سامسونگ به دست آمده است که نشان می‌دهد این شرکت به طور جدی در حال فکر کردن بر روی این ایده است تا آن را عملی کند. زیرا این پتنت یک گوشی سامسونگ را نشان می‌دهد که به یک دوربین مخفی در زیر صفحه نمایش خود مجهز شده است. ظاهرا این پتنت در ماه آوریل گذشته به وجود آمده است.

در هر صورت، استفاده کردنِ سامسونگ از یک دوربین مخفی در ابتدا برای Samsung Galaxy Fold 2 مطرح شده بود اما اکنون درمورد سری Galaxy S21 (یا هر اسم دیگری که قرار است داشته باشد) مطرح شده است. اما به هر حال، نکته‌ی غیر قابل انکار و بسیار مهمی که وجود دارد، این است که دوربین‌های سلفی مخفی ممکن است بسیار زودتر از چیزی که تصور می‌کنیم، تبدیل به واقعیت شوند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.