سرویس سلامت دیجیتال گوگل و کندی گوشی های پیکسل

سرویس سلامت دیجیتال گوگل

شرکت و کمپانی های بزرگ تکنولوژی، با اتفاق نظر تصمیم به راه اندازی و عرضه سرویس هایی دارند که به واسطه ی آن ها عادت های بد کاربران کنار گذاشته شود. سرویس سلامت دیجیتال گوگل یکی از همین اپلیکیشن هاست. این اپلیکیشن به کاربران کمک می کند تا میزان استفاده ی خود را کنترل کرده و کمتر به صفحه نمایش خیره شوند.

سرویس سلامت دیجیتال گوگل چیست؟

استفاده ی روزافزون کاربران از گوشی های موبایل هوشمند و اعتیاد آن ها به استفاده از فضای مجازی؛ باعث شد تا چیزی مانند خدمات دیجیتال سلامت گوگل به میان آمده و برای به حداقل رساندن زمان نگاه کردن کاربر به صفحه نمایش؛ برنامه های خاص خود را ارائه دهد.

این سرویس با اضافه شدن روی گوشی های هوشمند، میزان استفاده ی هر کاربر را اندازه گیری و رصد می کند و به وی هشدار می دهد که چطور اندازه ی نگاه کردن و تمرکز خود بر صفحه نمایش را کنترل کرده و کاهش دهد.

طبق اخبار منتشر شده این اپلیکیشن روی گوشی های گوگل گوگل پیکسل ۳ و گوگل پیکسل ۳ XL و دیگر اعضای این خانواده، باعث ایجاد کندی هایی در عملکرد اندروید شده است.

سرویس سلامت دیجیتال گوگل

اما موضوعی که باید به آن پرداخت، مسئولیت سرویس خدمات سلامت گوگل در کند شدن گوشی های هوشمند است. به این معنا که کاربران با فعال ساختن این اپلیکیشن؛ کندی های قابل توجهی را در عملکرد سیستم عامل خود تجربه می کنند.

اگر شما نیز دارای یک گوشی پیکسل هستید و با مشکلاتی در کندی تلفن همراه خود مواجه شده اید، راه حلی برای شما وجود دارد.

برخی از کاربران پیکسل ها اعلام داشته اند که با خاموش کردن سرویس سلامت دیجیتال گوگل، به طرز چشمگیری سرعت عملکرد گوشی آن ها بهبود یافته است. این کاربران عنوان ساختند که با خاموش کردن اپلیکیشن سلامت دیجیتال گوگل، نرخ فریم، مدت زمان شارژ باتری، سرعت تایپ، انتقال میان برنامه ها و … بهبود چشمگیری یافته اند. این موضوع در خصوص تلفن های Pixel 2، Pixel 3 XL، Pixel 3a، Pixel 3 و Pixel 2 XL نمود پیدا کرده است.

البته باید گفت در حالی که ایده ی خاموش کردن این اپلیکیشن به بسیاری کمک کرده است تا دوباره سرعت عمل قابل توجهی در سیستم عامل گوشی های خود داشته باشند، اما عده ای دیگر نیز آن را کاملا بی فایده و بی تاثیر خوانده اند.

سرویس سلامت دیجیتال گوگل

برای خاموش کردن این اپ به بخش تنظیمات رفته و از آن جا روی Usage Access ضربه بزنید. سپس گزینه ی Digital Wellbeing را انتخاب کرده و دکمه آن را خاموش نمایید.

در صورتی که شما نیز تجربه ی مشابهی در این خصوص دارید و فعال یا غیرفعال ساختن سرویس سلامت دیجیتال گوگل تاثیری در عملکرد گوشی موبایل هوشمندتان داشته است؛ آن را در بخش نظریات با ما در میان بگذارید.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...