قیمت Google Pixel 4a به همراه مشخصات حافضه آن منتشر شد

اخیرا با از راه رسیدن رقیبان بزرگی در بازار گوشی‌های هوشمند میان رده، مانند iPhone SE ۲۰۲۰ توسط شرکت اپل، و یا تعداد زیادی از سازنده‌های دیگری که در این رده فعالیت می‌کنند، رقابت بسیار سخت و تنگاتنگ شده است اما شرکت گوگل اخیرا با منتشر کردن اطلاعات جدیدی از گوشی میان رده‌ی پیش روی خود به اسم Google Pixel 4a سعی کرده مردم کمی بیشتر به آن‌ها توجه کنند و در حقیقت، همچنان به خاطر داشته باشند که گوگل هم حرف‌هایی برای گفتن در این رده از بازار گوشی‌های هوشمند خواهد داشت. آن‌ها اخیرا با در اختیار گذاشتن مشخصات حافظه و قیمت گوشی میان رده‌ی پیش روی خود، سعی در جلب توجه مردم به سمت خود کرده‌اند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و همچنین آگاهی پیدا کردن از چند و چون این ماجرا، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

اخیرا Tim Cook، مدیر عامل شرکت اپل، اظهار کرده که باور دارد iPhone SE ۲۰۲۰ می‌تواند وفاداری طرفداران و علاقه مندان به گوشی‌های هوشمند اندرویدی را تغییر دهد تا به سمت این گوشی حرکت کنند و گوشی حال حاضر خود را با یک iPhone SE تعویض کنند. این گوشی میان رده‌ی جدید شرکت اپل با در اختیار داشتن ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی، به قیمت ۳۹۹ دلار به فروش می‌رسد. این قیمت باعث شده است تا iPhone SE ۲۰۲۰ برای عده بسیار زیادی از کسانی که تا قبل از این توانایی دسترسی پیدا کردن به گوشی‌های پرچمدار اپل را نداشتند، اکنون بتوانند یک گوشی اپل در اختیار داشته باشند. در حقیقت، اکنون به لطف این گوشی هوشمند میان رده‌ی جدید، عده بیشتری از مردم قدرت خرید یک آیفون جدید پیدا کرده‌اند. خب، با این وجود به نظر می‌رسد که گوگل هم یک حقه در آستین خود دارد. در حقیقت، این راهکار می‌تواند باعث شود تا گوشی هوشمند میان رده‌ی پیش روی این شرکت به اسم Google Pixel 4a رقابتی‌تر از iPhone SE ۲۰۲۰ باشد.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که Stephen Hall، از ۹to5google ادعا کرده است که مدل ۱۲۸ گیگابایتی گوشی هوشمند Google Pixel 4a با قیمت ۳۴۹ دلار روانه بازار خواهد شد که با وجود این که ۵۰ دلار کم‌تر از گوشی میان رده‌ی جدید شرکت اپل قیمت دارد، اما حافظه داخلی آن دو برابر بیشتر است تا فضای بیشتری در اختیار کاربران قرار داده شود. این در حالی که است که گزارش‌های قبلی که پیش از این در این رابطه به انتشار رسیده بود، اشاره کرده بودند مدل ۶۴ گیگابایتی این گوشی ۳۹۹ دلار قیمت خواهد داشت؛ یعنی دقیقا به اندازه‌ی iPhone SE 2020. در هر صورت، اگر این شایعه حقیقت داشته باشد و تبدیل به واقعیت شود، نشان می‌دهد که گوگل با عرضه شدن آیفونِ میان رده‌ی جدید، سعی کرده در قیمت این گوشی تجدید نظر کند و رقابت سختی در این رده به راه بیاندازد.

شاید ۵۰ دلار اختلاف چندان چشمگیر و زیادی میان دو گوشی به نظر نرسد اما در هر صورت، شما با پرداخت قیمت کم‌تر می‌توانید حافظه بیشتری در اختیار داشته باشید. اما از طرفی دیگر نیز قدرت این دو گوشی به هیچ وجه با هم قابل مقایسه نیست؛ که می‌تواند توجیح اختلاف ۵۰ دلاری آن‌ها باشد. به هر حال گزارش‌های جدیدی که در این رابطه به انتشار رسیده است نشان می‌دهند که فروش Google Pixel 4 بسیار بد بوده است به طوری که باعث شده گوگل یک سری تغییر و تحولات داخلی به وجود بیاورد.

اگر شایعه‌هایی که درمورد گوشی هوشمند میان رده‌ی پیش روی شرکت گوگل به اسم Google Pixel 4a وجود دارد، حقیقت داشته باشند، با وجود این که ۵۰ دلار کم‌تر از iPhone SE 2020 قیمت دارد، اما دارای نقاط قوت و برجسته زیادی است که شامل ابعاد بدنه‌ی جمع و جور، یک باتری ۳ هزار و ۸۰ میلی آمپر ساعتی، وجود درگاه ۳.۵ میلی متری هدست و همینطور نرم افزار کاملا بهینه می‌شوند. علاوه بر این، امتیازهایی که از تست‌های بنچمارک این گوشی در طی چند وقت اخیر منتشر شده است، نشان می‌دهند که عملکرد آن می‌تواند با Pixel 3XL و یا گوشی‌های اندرویدی پرچمدارِ دو سال قبل، قابل رقابت باشد. از طرفی دیگر، با توجه به این که iPhone SE 2020 دارای چیپست مشابهی با iPhone 11 است، در این زمینه بسیار بهتر عمل خواهد کرد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.