تاریخ عرضه Google Pixel 4a احتمالا مشخص شده است

گوشی هوشمند مورد انتظار Google Pixel 4a در ابتدا قرار بود در رویداد Google I/O در اوایل ماه می میلادی توسط شرکت گوگل به طور رسمی به معرفی گذاشته شود اما این رویداد در ابتدا قرار بود به خاطر شیوع ویروس کرونا به تاخیر انداخته شود تا این که در نهایت به خاطر فراگیر شدن پاندمی آن در سراسر دنیا، به طور کامل لغو شد. اگرچه این گوشی هوشمند هنوز هم در برنامه‌های این شرکت قرار دارد و معرفی آن به طور کامل کنسل نشده است، اما با تاخیرهای طولانی مدتی که مواجه شد، کارش کمی سخت شده است. اما اخیرا یک سری شواهد و مدارک جدید در اختیار ما قرار داده شده است که تاریخ عرضه احتمالی آن را نشان می‌دهند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که یکی از کاربران یوتیوب به اسم Jon Prosser در صفحه‌ی Front Page Tech اعلام کرده است که تاریخ عرضه و رونمایی از گوشی هوشمند پیش روی Google Pixel 4a با دو ماه تاخیر از تاریخ معرفی اولیه خود، در حال حاضر برای برگزار شدن در تاریخ دوشنبه ۱۳ جولای برابر با ۲۳ تیر ماه سال جاری شمسی برنامه ریزی شده است. متاسفانه در حال حاضر هنوز هیچ جزئیات تکمیلی بیشتری در رابطه با این موضوع در اختیار ما قرار داده نشده است که بدانیم این رویداد قرار است به چه شکلی برگزار شود اما به احتمال زیاد در طی یک کنفرانس خبری و یا یک رویداد آنلاینِ غیر حضوری و بدون حضور فیزیکی خبرنگاران و مردم به معرفی گذاشته خواهد شد.

این گوشی هوشمند که می‌تواند فقط ۳۴۹ دلار در ایالات متحده قیمت داشته باشد، ممکن است مدت کوتاهی پس از معرفی شدن در قفسه و ویترین فروشگاه‌ها برای خریداری کردن در دسترس قرار داده شود. علاوه بر این، Jon Prosser که اقدام به اعلام این موضوع کرده است، اشاره کرده که این گوشی ممکن است همین اکنون هم آماده عرضه شدن باشد اما با این وجود، اعلام کرده که تصمیم نهایی درمورد بازه زمانی عرضه شدن آن هنوز باید توسط سازندگان این گوشی گرفته شود. با توجه به این موضوع، ظاهرا به نظر می‌رسد که گوگل هم هنوز درمورد تاریخ عرضه این گوشی تردید دارد و تصمیم نهایی خود را با بررسی دقیق وضعیت بازار خواهد گرفت. در هر صورت، هر زمانی که Google Pixel 4a در دسترس قرار داده شود، کاربران قادر هستند آن را در دو رنگ مختلف خریداری کنند که شامل Just Black و Barely Blue که ظاهرا جایگزین رنگ Clearly White شده است، خواهند بود.

علیرغم این که هر از چند گاهی حرف و حدیث‌هایی از گوشه و کنار شنیده می‌شود که ادعا می‌کنند گوگل قصد دارد دو مدل از این گوشی عرضه کند، اما تقریبا اطمینان خاطر داریم که قرار نیست دستگاهی به اسم Google Pixel 4a XL وجود داشته باشد تا Pixel 4a در کل دنیا فقط دارای یک اسم و مدل باشد. بر اساس گزارش‌هایی که درمورد مشخصات احتمالی این گوشی به دست ما رسیده است، ظاهرا این گوشی دارای یک صفحه نمایش ۵.۸ اینچی OLED با حاشیه‌های کاملا باریک خواهد بود که در گوشه بالای سمت راست صفحه نمایش آن یک حفره وجود دارد که محل قرار گیری دوربین سلفی این گوشی است. این زبان طراحی تا به حال در هیچ یک از گوشی‌های این لاین آپ به کار برده نشده بود.

تصاویر این گوشی نیز نشان می‌دهند که در پنل پشتی بدنه آن هم یک جایگاه مربع شکل وجود خواهد داشت اما فقط دارای یک سنسور برای عکاسی خواهد بود که با توجه به این که گوشی‌های میان رده امروزی از چهار یا حتی پنج دوربین استفاده می‌کنند، در ابتدا کمی برایمان غیر منتظره بود. ظاهرا در این جایگاه یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی برای عکاسی کردن به کار برده خواهد شد که در کنار آن یک فلش LED هم وجود دارد. گفته می‌شود یک چیپست Snapdragon 730 وظیفه فراهم کردن قدرت مورد نیاز Google Pixel 4a را برعهده خواهد داشت که در طی چند ماه اخیر در گوشی‌های زیادی از جمله Poco X2 و یا Samsung Galaxy A71 نیز به کار برده شده است. به هر حال دو ماه دیگر در تاریخ عرضه این گوشی از این موضوع آگاهی کامل پیدا خواهیم کرد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.