تصویر Galaxy Z Fold ۳ برای اولین بار منتشر شد

Galaxy Z Fold ۳
Galaxy Z Fold ۳

قبل از این که به اولین تصویر منتشر شده از Galaxy Z Fold ۳ بپردازیم، باید توضیح دهیم که این تصویر هنوز رسمی نیست و حتی یک تصویر زنده هم نیست که آن را در حال فعالیت نشان دهد. بلکه، یک این تصویر رندر شده، بر اساس اطلاعاتی که تا به حال از این دستگاه منتشر شده، طراحی شده است.

با وجود این که اولین تصویر Galaxy Z Fold ۳ هنوز به طور رسمی تایید نشده، اما به احتمال زیاد می‌توانیم آن را نزدیک‌ترین نمونه به واقعیت که تا به حال از این گوشی شگفت انگیز طراحی شده، به شمار بیاوریم. این تصویر توسط شخصی به اسم Ben Geskin طراحی شده است که به خاطر کارهای بسیار باکیفیت و سطح بالای خود در این زمینه‌ها و طراحی کانسپت‌ها شناخته می‌شود و ظاهرا به نظر می‌رسد که این طراحی از شکل ظاهری گوشی تاشوی Samsung Galaxy Z Fold ۳ را نیز بر اساس اغلبِ اطلاعات فاش شده‌ای که ما تا به حال از این دستگاه به دست آورده‌ایم، پیاده سازی و اجرا کرده است. در هر صورت، شما می‌توانید اولین تصویر باکیفیت و واضح از طراحی و شکل ظاهری Samsung Galaxy Z Fold ۳ را اکنون در این مطلب مشاهده کنید و برای به دست آوردن اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در مجله اینترنتی آرادمگ همراه باشید.

بدون هیچ ترتیب خاصی، دوست داریم به شرح ویژگی‌ها و مشخصات برجسته و شاخصی که در این تصویر به چشم می‌خورد، بپردازیم و درمورد آن‌ها صحبت کنیم. بدون شک، یکی از اولین فاکتورهایی که در اینجا کاملا به طور واضح به چشم می‌خورد، طراحیِ متمایز و خاص جایگاه و ماژول دوربین‌های این دستگاه در پنل پشتی بدنه آن هستند که کاملا مشخص است از زبان طراحی آخرین گوشی پرچمدار شرکت سامسونگ به اسم Galaxy S21 Ultra 5G الهام گرفته شده و حتی عینا در اینجا هم پیاده شده است. البته، از سوی دیگر موضوع دیگری که وجود دارد، این است که این درواقع یک حدس بوده که از اول هم می‌توانستیم بزنیم. چرا که سامسونگ سابقه بسیار طولانی و خوبی در انتقال تجربیات و حالت‌های کلی طراحی گوشی‌های جدید خود در سایر محصولاتِ پس از آن دارد و همیشه دیدیم که علاقه دارد تا این طراحی را در تعداد بیشتری از اعضای خانواده خود که در آینده عرضه می‌کند هم پیاده کند. در طی چند سال اخیر این موضوع و انتقال تجربه طراحی در محصولات مختلف شرکت سامسونگ در بین اعضای خانواده‌های پرچمدار این شرکت یعنی سری S و Note بیشتر از همه دیده شده است. با این وجود، ما نمی‌توانیم با اطمینان و اعتماد به نفس کامل بگوییم که خودِ جایگاه ماژول دوربین‌های Galaxy Z Fold ۳ و همچنین محل قرار گیری آن، در این دستگاه در بهترین جایگاهی قرار دارند که می‌توانستند باشند. زیرا چیزی که ما در Galaxy S21 Ultra دیدیم، این بود که به واسطه قطر زیاد بدنه مخصوصا در لبه بالای آن که به واسطه طراحی خاص ماژول دوربین‌های آن به وجود آمده بود، قطر آن افزایش پیدا کرده بود و هنوز نمی‌توانیم پیش بینی کنیم که این چالش در طراحی Z Fold ۳ چطور خواهد بود و آیا سامسونگ موفق می‌شود از پس آن بر بیاید یا نه.

در حقیقت، به دلیل محدودیت‌های فضا و چالش‌های حالت و فرم کلی که دیده شده بود، به احتمال زیاد می‌توانیم انتظار وجود یک داونگریدِ هر چند جزئی و ناچیز در ستاپ و مشخصات دوربین‌های اصلی این دستگاه نسبت به پرچمدار فعلی شرکت سامسونگ داشته باشیم. و اما اکنون که از محدودیت فضا صحبت کردیم، بد نیست به این موضوع هم اشاره کنیم که اکنون برای مدت تقریبا زیادی است که حرف و حدیث‌هایی مبنی بر احتمال وجود قابلیت پشتیبانی از قلم هوشمند S Pen در Galaxy Z Fold ۳ به گوشمان رسیده است و یک سری نشانه هم در این زمینه منتشر شده که احتمال محقق شدن این امر را کمی بیشتر هم کرده. اگرچه که اغلب ما با شنیدن چنین چیزی، این تصور در ذهنمان شکل می‌گیرد که باید منتظر یک قلم هوشمند باشیم که درون بدنه دستگاه قرار می‌گیرد، اما اکنون که سامسونگ پرچمدار جدید خود به اسم S21 Ultra را راهی بازار کرده است و پشتیبانی از قلم هوشمند را کاملا برخلاف تصور ما به این گوشی اضافه کرد که یک حالت کاملا اختیاری داشته باشد، عده بسیار زیادی از مردم از همین الان شروع به حدس و گمانه زنی کرده‌اند که شاید این غول کره‌ای دنیای فناوری به جای آن، دوباره همین مسیر را در پیش بگیرد. این طور که به نظر می‌رسد، Ben Gesking هم دقیقا همینطور فکر می‌کند زیرا قلم هوشمند S Pen که در اولین تصویر Galaxy Z Fold ۳ به تصویر کشیده شده، قطر کاملا قابل توجه و زیادی دارد که بتواند درون بدنه این گوشی جای بگیرد.

البته، یک بار دیگر هم باید خاطر نشان کنیم که این فقط یک چشم انداز هنری و تصویر انتزاعی از گوشی تاشوی بعدی سامسونگ است که بر اساس اطلاعاتی که تا به حال از طراحی آن فاش شده، طراحی شده است. اکنون که صحبت از اطلاعات فاش شده از Galaxy Z Fold ۳ شد، بد نیست به این موضوع هم اشاره کنیم که یکی از آخرین و جدیدترین شایعه‌هایی که در ارتباط با این مدل شنیدیم، ادعا می‌کرد که این دستگاه دارای صفحه کوچک‌تری در مقایسه با نسخه قبلی خود خواهد بود. اگر بخواهیم دقیق‌تر اشاره کنیم، این شایعه می‌گفت Z Fold ۳ یک صفحه نمایش داخلی ۷.۵۵ اینچی در اختیار خواهد داشت (مدل قبلی آن ۷.۵۹ اینچ بود) و اندازه صفحه نمایش بیرونی آن هم به ۶.۲۱ اینچ خواهد رسید (در مدل قبلی آن ۶.۲۳ اینچ بود). اما از سوی دیگر، گویا این از خود گذشتگی، به طور کاملا ناگزیری پیاده سازی شده است تا قلم هوشمند S Pen این بار دیگر بتواند درون بدنه خود گوشی قرار بگیرد. بنابراین، این هم هنوز یک احتمال است که ممکن است تبدیل به واقعیت شود.

به غیر از قلم S Pen، یکی دیگر از ویژگی‌های احتمالا قابل انتظار در Galaxy Z Fold ۳ وجود یک دوربین سلفی مخفی در زیر صفحه نمایش آن است. اگرچه که درمورد این یکی سخت است که چیزی را حدس بزنیم، اما ظاهرا این ویژگی هم یکی از چیزهایی بوده که Ben Gesking در تصویر طراحی خود از این دستگاه در نظر داشته و آن را پیاده کرده است. زیرا پانچ هول خاصی در زیر صفحه نمایش آن دیده نمی‌شود. اگر بتوانیم این تصویر رندر شده‌ی خوشبینانه را باور کنیم و آن را نهایی بدانیم، احتمالا تا ماه ژوئن موفق به ملاقات رسمی با این دستگاه خواهیم شد؛ آن هم با قیمت نزدیک و قابل قیاس با نسل کنونی این مدل یعنی Samsung Galaxy Z Fold ۲.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.