محدوده عرضه Huawei Mate 40 تعیین شده است

Huawei Mate 30 Pro

تحریم‌های دولت آمریکا که از سال ۲۰۱۹ تا به حال برعلیه شرکت غول پیکر چینی هوآوی اعمال شده است، از نظر نرم افزاری تاثیر به شدت منفی و بزرگی بر روی آخرین گوشی‌های پرچمدار این شرکت به اسم سری Huawei Mate 30 و همینطور Huawei P40 داشته است. به طوری که به شدت بر روی فروش آن‌ها تاثیر منفی داشت و به شدت آن را کاهش داد. ماه گذشته، این تحریم‌ها به مدت یک سال دیگر تمدید شد و این بار علاوه بر تحریم بودن اپ‌ها و خدمات گوگل بر روی محصولات و گوشی‌های هوشمند هوآوی، موج جدید تحریم‌ها توسط دولت آمریکا بر علیه هوآوی اعمال شد که بر روی تامین قطعات و به طور ویژه، چیپست‌هایی که قرار است در تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند این شرکت کار گذاشته شوند، تمرکز داشتند. با این وجود، برنامه‌ها و نقشه‌های هوآوی برای حرکت کردن به سمت جلو و پیشرفت‌های بیشتر، هنوز متوقف نشده است زیرا اخیرا محدوده عرضه پرچمدارهای بعدی این شرکت به اسم Huawei Mate 40 مشخص شده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در طی ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، موضوع از این قرار است که اخیرا یکی از منابع ما در شبکه اجتماعی Weibo که سابقه خوبی در فاش کردن اطلاعات گوشی‌های هوشمند پیش رو قبل از رونمایی رسمی آن‌ها دارد، این ادعا را مطرح کرده است که هوآوی با وجود تمام تحریم‌های جدید و قدیمی که دولت آمریکا برعلیه آن‌ها اعمال کرده است، هنوز هم قصد دارد پرچمدارهای بعدی خود با اسم Huawei Mate 40 را عرضه کند و در حال حاضر، سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ را برای این کار در نظر گرفته است. با این حال، انتظار می‌رود که رویداد معرفی و رونمایی از آن‌ها در ماه اکتبر سال جاری میلادی برگزار شود که البته، تاریخ دقیق آن هنوز مشخص نیست.

محدوده عرضه Huawei Mate 40 فاصله چشمگیر و قابل توجهی با محدوده عرضه Mate 30 دارد. اگر به خاطر داشته باشید، ماه سپتامبر سال گذشته میلادی بود که هوآوی از Mate 30 رونمایی کرد. اما با این وجود، محدوده عرضه Huawei Mate 40 با سری قبلی این لاین آپ تقریبا مطابقت دارد. تاخیر قابل توجهی که در معرفی پرچمدارهای بعدی شرکت هوآوی به وجود آمده است، به احتمال بسیار زیاد رابطه‌ی چندان زیادی با تحریم قطعات این شرکت ندارد و ظاهرا بیشتر به شیوع ویروس کرونا ارتباط دارد. با وجود این که آمار و ارقامی که از گزارش مالی اخیر این شرکت منتشر شده است، نشان می‌دهد که روی هم رفته، هوآوی صدمه‌ی زیادی از این موضوع نخورده است اما یک سری از مشکلات جزئی، مانند تاخیر در رونمایی از سری Mate 40 به دلیل دوران قرنطینه در کشور چین، اجتناب ناپذیر است. اما خب، کم‌ترین آسیبی است که ممکن بود، بر آن‌ها وارد شده است.

نکته قابل توجه دیگری که درمورد پرچمدارهای بعدی شرکت هوآوی وجود دارد، این است که این شرکت قصد دارد تنها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ میلادی که محدوده عرضه Huawei Mate 40 هم هست، ۸ میلیون دستگاه از این سری به فروش برساند. در حقیقت، ماجرا از این قرار است که منبعی که اطلاعات اخیر را درمورد محدوده عرضه این سری در اختیار ما قرار داده است، باور دارد که این شرکت غول پیکر چینی به دنبال این است که تا پایان سال جاری میلادی، ۸ میلیون نسخه از این سری که احتمالا شامل مدل‌های Huawei Mate 40 و Mate 40 Pro می‌شوند، به فروش برساند. با این وجود، انتظار داریم که به دلیل ادامه پیدا کردن تحریم‌های دولت آمریکا بر علیه این شرکت که امکان استفاده کردن از اپ‌ها و خدمات گوگل را در تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند هوآوی به شدت محدود کرده است، بخش عمده‌ی این ۸ میلیون دستگاه در خود چین به فروش برسند.

همانطور که در جریان هستید، پس از اعمال تحریم‌های دولت آمریکا برعلیه این شرکت، فروش محصولات آن‌ها در بازارهای غربی و حتی بخش زیادی از آسیا، به شدت لطمه خورده است و در حال حاضر بخش اعظم فروش این شرکت، در خود چین اتفاق می‌افتد. این شرکت برای مقابله با این مشکلات، همچنان به گسترش و بهبود دادن اکوسیستم منحصر به فرد خود پیرامون AppGallery و اپ‌های فرست پارتی خود ادامه می‌دهد اما برای این که به گستردگی Google Play برسد، راه بسیار دور و درازی در پیش دارد که قطعا دست نیافتنی نیست.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.