مشخصات اولیه Moto G Power ۲۰۲۱ و G Play ۲۰۲۱ فاش شد

moto
moto

فقط چند روز از آغاز سال جدید میلادی سپری شده است اما در همین مدت زمان کوتاه، تعداد زیادی خبر جدید از گوشی‌های هوشمند پیش روی شرکت‌های مختلف فعال در این صنعت منتشر شده است. یکی از جدیدترین آن‌ها، درمورد مشخصات اولیه Moto G Power ۲۰۲۱ و G Play ۲۰۲۱ صحبت می‌کند.

با توجه به این موضوع، می‌توانیم اطمینان داشته باشیم شرکت موتورولا تعداد زیادی گوشی هوشمند جدید در لاین آپ سری محصولات Moto G خودش در راه دارد که به زودی در اوایل سال جاری میلادی از راه خواهند رسید. اما بهتر است مشخصات اولیه فاش شده از این دو گوشی هوشمند جدید از شرکت موتورولا را در ابتدا با نگاهی به Moto G Power ۲۰۲۱ آغاز کنیم. زیرا نیاز به کمی توضیحات بیشتری نسبت به G Play ۲۰۲۱ دارد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از چند و چون این ماجرا به طور دقیق و همچنین مشخصات اولیه این دو گوشی موبایل هوشمند پیش روی شرکت موتورولا به اسم Moto G Power ۲۰۲۱ به همراه Moto G Play ۲۰۲۱ و همینطور دیدن تعدادی از تصاویر آن‌ها، همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در مجله اینترنتی آرادمگ همراه باشید.

Motorola Moto G Power ۲۰۲۱
تصویر واقعی فاش شده از گوشی هوشمند Motorola Moto G Power ۲۰۲۱

در رابطه با این موضوع باید توضیح دهیم که گوشی موبایل هوشمند میان رده پیش روی شرکت موتورولا به اسم Moto G Power ۲۰۲۱ در واقع، قرار است یک مدل جدید از یکی دیگر از گوشی‌های این شرکت به اسم Moto G10 Play باشد که در ماه نوامبر سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) یک سری از اطلاعات و مشخصات اولیه آن منتشر و فاش شده بود. تفاوتی که وجود دارد، این است که این دستگاه اکنون برای عرضه در بازار کشور آمریکا در نظر گرفته شده است و در حال حاضر هم با شماره مدل و کد XT-2117 شناخته می‌شود. به طور کلی، این گوشی موبایل هوشمند میان رده پیش روی شرکت موتورولا یعنی Moto G Power ۲۰۲۱ که اکنون یک سری اطلاعات و جزئیات جدید از مشخصات اولیه آن در اختیار ما قرار داده شده است، می‌تواند به عنوان مدل lite گوشی هوشمند Moto G9 Power به شمار بیاید که در ماه نوامبری که پشت سر گذاشتیم، به طور رسمی رونمایی و معرفی شده بود. این دستگاه از همان پردازنده‌ای که در این مدل به کار برده شده بود، یعنی Snapdragon ۶۶۲ استفاده خواهد کرد، اما با این تفاوت که حافظه RAM کم‌تری در اختیار خواهد داشت. اگر بخواهیم به طور دقیق اشاره کنیم، مشخصات اولیه فاش شده از Moto G Power ۲۰۲۱ به این موضوع اشاره می‌کنند که این دستگاه در دو مدل و کانفیگ مختلف در بازار عرضه خواهد شد که یکی از آن‌ها دارای ۳ گیگابایت حافظه رم به همراه ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی خواهد بود و مدل دیگر آن هم ۴ گیگابایت حافظه رم به همراه ۶۴ گیگابایت فضای ذخیره سازی داخلی در اختیار کاربران خود قرار خواهد داد.

Motorola Moto G Play ۲۰۲۱
Motorola Moto G Play ۲۰۲۱

علاوه بر این، مشخصات اولیه دیگری که از Moto G Power ۲۰۲۱ منتشر و فاش شده است، به این موضوع اشاره می‌کنند که دوربین اصلی این مدل هم از ۶۴ مگاپیکسل به ۴۸ مگاپیکسل کاهش پیدا خواهد کرد. اما رزولوشن دوربین سلفی این مدل روی همان ۸ مگاپیکسل باقی خواهد ماند. دو دوربین ۲ مگاپیکسلی دیگری که در پنل پشتی بدنه هستند نیز بدون تغییر نسبت به گذشته باقی خواهند ماند. اما یکی از ویژگی‌ها و مشخصات مهم‌تری که قرار است در این مدل وجود داشته باشد، یک باتری ۴ هزار و ۸۵۰ میلی آمپر ساعتی است که برای دستگاهی که قرار است اسم Power را با خودش یدک بکشد، مایه ناامیدی است و کافی به نظر نمی‌رسد. اگر بخواهیم یک مقایسه کوتاه داشته باشیم، می‌توانیم بگوییم که نسل قبلی این گوشی در سال گذشته یعنی گوشی موبایل هوشمند میان رده Moto G9 Power از شرکت موتورولا در زیر بدنه خود یک باتری عظیم الجثه با ظرفیت ۶ هزار میلی آمپر ساعت در اختیار داشت. گوشی موبایل هوشمند میان رده پیش روی شرکت موتورولا به اسم Moto G Power ۲۰۲۱ به احتمال بسیار زیاد باید به زودی راهی بازار شود و برای فروش در دسترس قرار داده شود. مشخصات اولیه فاش شده از این دستگاه نشان می‌دهند که موتورولا قصد دارد این گوشی را در سه رنگبندی مختلف راهی بازار کند که شامل آبی، خاکستری و نقره‌ای خواهند شد.

Motorola Moto G Play ۲۰۲۱
Motorola Moto G Play ۲۰۲۱

اما پس از آن، Moto G Play ۲۰۲۱ هم هست که اخیرا تعداد زیادی از مشخصات اولیه و همچنین تصاویر آن منتشر و فاش شده است. این گوشی هوشمند میان رده پیش رو از شرکت موتورولا قرار است یک نسخه جدید از گوشی هوشمند Moto E7 Play باشد که اکنون، مشخصات آن کمی داونگرید شده است. چیپست و پردازنده اصلی به کار رفته در هر دو مدل با یکدیگر یکسان و مشابه خواهد بود. این یعنی یک Snapdragon ۴۶۰ وظیفه فراهم کردن قدرت Moto G Play ۲۰۲۱ را نیز برعهده خواهد گرفت. اما تفاوت بزرگی که این بار قرار است وجود داشته باشد، این است که فقط ۳ گیگابایت حافظه رم به همراه ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی در این گوشی جدید وجود خواهد داشت. یک باتری ۵ هزار میلی آمپر ساعتی هم وظیفه فراهم کردن انرژی و نیروی مورد نیاز این گوشی را برعهده خواهد گرفت که ظرفیت آن مشابه و یکسان با نسل قبل باقی مانده است.

البته، تغییر بزرگی که ایجاد شده، این است که به جای یک سنسور ۱۳ مگاپیکسلی ساده و معمولی در راس دوربین‌های نسل قبلی این گوشی در پنل پشتی بدنه آن، موتورولا از یک سنسور ۴۸ مگاپیکسلی در Moto G Play ۲۰۲۱ استفاده خواهد کرد. اما سنسور دوربین سلفی آن، از ۸ مگاپیکسل که در نسل قبلی این گوشی وجود داشت، به ۵ مگاپیکسل کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین سنسور ۲ مگاپیکسلی موجود در سنسور تشخیص عمق میدان دید نسل قبلی این گوشی هم اکنون جای خودش را به یک دوربین اختصاصی برای عکاسی در حالت ماکرو خواهد داد. البته، در صورتی که وجود این دوربین برای کسی اهمیت داشته باشد. Moto G Play ۲۰۲۱ در حال حاضر دارای شماره مدل XT-2093 است و با اسم رمزی Guam هم شناخته می‌شود.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.