پرفروش‌ترین گوشی دنیا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ اعلام شد

بررسی تخصصی آیفون 11 ، ایفون 11

شرکت Omdia که در زمینه آمار، ارقام و مشاوره در زمینه محصولات الکترونیک و مدیا فعالیت گسترده‌ای دارد، در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است که گوشی هوشمند iPhone 11 به عنوان مدل پایه آخرین گوشی‌های پرچمدار شرکت اپل، پرفروش‌ترین گوشی دنیا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ بوده است.

در حقیقت، بر اساس این گزارش جدید، مدل پایه در آخرین سری از گوشی‌های هوشمند پرچمدار شرکت اپل، به خوبی این موضوع را به اثبات رسانده است که از گوشی هوشمند iPhone XR که در سال گذشته عرضه شده بود، محبوبیت بیشتری دارد. این موضوع را از فروش بیشتری که iPhone 11 به دست آورده، می‌توان متوجه شد. بر اساس آمار و ارقام رسمی، گوشی هوشمند iPhone 11 در دوره‌ی سه ماهه میان ماه‌های ژانویه تا مارس ۲۰۲۰ که سه ماهه اول سال محسوب می‌شود، ۱۹.۵ میلیون دستگاه در سراسر دنیا فروش داشته است. از طرفی دیگر، در طی دوره‌ی مشابه در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۳.۶ میلیون دستگاه از گوشی هوشمند iPhone XR به فروش رسیده بود که در آن زمان، به عنوان محبوب‌ترین گوشی موبایلی که مردم سراسر دنیا به دنبال خریدن آن بودند، شناخته شده بود اما اکنون شواهد و مدارک حاکی از این است که جای آن را iPhone 11 گرفته است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید تا کمی بیشتر به آمار و ارقام گوشی‌های شرکت اپل بپردازیم.

همانطور که احتمالا به خاطر دارید، قیمت اولیه iPhone XR که در زمان خودش پرفروش‌ترین گوشی بازار محسوب می‌شد، ۷۴۹ دلار بود که در عین حال، به عنوان یکی از گران قیمت‌ترین گوشی‌های میان رده بازار نیز شناخته می‌شد. با iPhone 11، اپل یک قدم فراتر رفت و بدون این که هیچ یک از مشخصات آن را کاهش دهد یا داونگرید کند، ۵۰ دلار از قیمت نهایی آن کاست. در حقیقت، iPhone 11 که اکنون به عنوان پرفروش‌ترین گوشی بازار در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی در سراسر دنیا شناخته شده است، نه تنها دارای قیمت کم‌تری شده بود، بلکه از یک پردازنده بهتر و بسیار سریع‌تر بهره مند بود، دارای دوربین‌های دوگانه بود و از Wi-Fi 6 می‌توانست پشتیبانی کند. بنابراین، اپل مشخصات و ویژگی‌های بیشتری را با قیمت کم‌تر در اختیار کاربران خود قرار داده بود.

اگر موقعیت دنیا در یک شرایط ایده آل و عادی قرار داشت، این که iPhone 11 موفق به کسب فروش بیشتری نسبت به iPhone XR شده، زیاد غافلگیر کننده نبود زیرا در هر صورت، XR جزو لاین آپ اصلی گوشی‌های پرچمدار این شرکت نبود و بیشتر یک مدل فرعی به شمار می‌رفت اما اکنون که در طی سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ شیوع و فراگیری ویروس کرونا تمام دنیا را به خودش مشغول کرده بود، دست پیدا کردن به چنین دستاوردی از ارزش بسیار زیادی برخوردار است و شیرینی آن را دو چندان می‌کند.

نکته قابل توجهی که وجود دارد، این است که در لیست پرفروش‌ترین گوشی های دنیا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی، نام هر دو مدل دیگر لاین آپ iPhone 11 به اسم iPhone 11 Pro و iPhone 11 Pro Max نیز وجود دارد. که به ترتیب در جایگاه هشتم و ششم قرار گرفته‌اند. علاوه بر این، iPhone XR نیز پنجمین گوشی هوشمند پرفروش دنیا در طی این مدت بوده است. نکته قابل توجه این است که پرچمدارهای قبلی گوشی‌های شرکت اپل به اسم iPhone XS و iPhone XS Max در جمع ۱۰ گوشی پرفروش سه ماهه اول در سال ۲۰۱۹ قرار نداشتند. بنابراین، تنها با همین سرنخ، می‌توانیم به این نتیجه گیری برسیم که روی هم رفته، لاین آپ جدید گوشی‌های پرچمدار شرکت اپل، حداقل تا اکنون از لاین آپ سال قبل بهتر عمل کرده‌اند. همچنین انتظار داریم که با از راه رسیدن لاین آپ آیفون ۱۲ که به فناوری اتصالات ۵G مجهز خواهند بود، این رقم بیشتر از این هم افزایش پیدا کند.

همانطور که در لیست پرفروش‌ترین گوشی های دنیا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی نیز می‌توانید مشاهده کنید، گوشی میان رده‌ی جدید شرکت سامسونگ به اسم Galaxy A51 با فروش ۶.۸ میلیون دستگاه در تعقیب iPhone 11 می‌باشد اما با توجه به وجود بیش از ۱۲ میلیون دستگاه اختلاف میان آن‌ها، هیچ امیدی نیست که سامسونگ به این زودی‌ها به فروش iPhone 11 نزدیک شود. به هر حال، باید تا پایان سال صبر کنیم و ببینیم چه دستگاهی پرفروش‌ترین گوشی دنیا در سال ۲۰۲۰ شناخته خواهد شد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.