قیمت سری iPhone 12 فاش شد؛ هنوز خبری از مدل رده بالای ۵G نیست

ما کم کم در حال جمع آوری کردن تیکه‌های پازل سری iPhone 12 و کنار هم قرار دادن آن‌ها، برای رسیدن به یک تصویر کلی از لاین آپ گوشی‌های پرچمدار بعدی شرکت اپل هستیم. تیکه جدید این پازل، قیمت این سری است.

در طی چند وقت اخیر، حرف و حدیث‌ها و شایعه‌های زیادی درمورد این سری وجود داشته و ما هم تا جایی که ممکن بوده آن‌ها را برای شما پوشش داده‌ایم که از این دست می‌توان به چیزهایی مثل طراحی و شماتیک نهایی این سری به همراه یک سری از مشخصات فنی آن‌ها اشاره کرد. خب، در حقیقت اکنون هم ماجرا از این قرار است که ما موفق به دستیابی به اولین سرنخ‌ها از قیمت گوشی‌های پرچمدار بعدی شرکت اپل به اسم لاین آپ iPhone 12 شده‌ایم. شما هم می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما همراه باشید و به دنبال کردن ما تا لحظه آخر ادامه دهید تا در جریان این امر قرار بگیرید.

بیایید در ابتدا با مدل‌های رده بالاتر این سری کار خود را شروع کنیم. بر اساس آخرین شایعه‌هایی که درمورد قیمت سری لاین آپ آیفون ۱۲ در اختیار ما قرار داده شده است، گوشی هوشمند پیش روی iPhone 12 Pro با اندازه صفحه نمایش ۶.۱ اینچ با قیمت ۹۹۹ دلار در جهان به فروش خواهد رسید. این در حالی است که نسخه جدید iPhone 11 Pro Max با یک صفحه نمایش غول پیکر ۶.۷ اینچی از شما هزار و ۹۹ دلار درخواست خواهد کرد که دقیقا به اندازه قیمتی است که در حال حاضر برای این رده در نظر گرفته شده است و به فروش می‌رسد.

با این وجود، نکته قابل توجهی که در این شایعه‌ی جدید وجود دارد، این است که برای نسخه بعدی گوشی iPhone 11 دو مدل جدید در نظر گرفته است. به عبارتی دیگر، بر اساس این شایعه، مدل معمولی سری لاین آپ iPhone 12 دارای دو مدل (از نظر اندازه صفحه نمایش) خواهد بود که یک مدل کوچک‌تر با سایز نمایشگر ۵.۴ اینچ از آن تولید خواهد شد و اندازه صفحه نمایش مدل بزرگ‌ترِ آن نیز ۶.۱ اینچ خواهد بود که به ترتیب، ۶۴۹ و ۷۴۹ دلار قیمت خواهند داشت. البته این نکته نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که بدانید هر دوی این مدل‌ها قابلیت پشتیبانی کردن از فناوری ارتباطات ۵G خواهند داشت و علاوه بر این، به صفحه نمایش‌هایی از نوع AMOLED نیز مجهز خواهند بود. وجود دوربین‌های دو گانه در پنل پشتی بدنه آن‌ها نیز جزو لیست مشخصات جدیدی است که درمورد دو مدلِ iPhone 12 ذکر شده است.

البته که احتمال زیادی وجود دارد که تا قبل از عرضه شدن مدل‌های مختلف این سری، قیمتی که اکنون برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، تغییر پیدا کند زیرا هنوز چند ماه تا عرضه آن‌ها فاصله باقی مانده است و هنوز امکان دارد تغییرات جدید زیادی در آن‌ها ایجاد شود. اما اگر قیمت نهایی آن‌ها همین که ذکر شده، تا زمان عرضه آن‌ها نیز باقی بماند، نسبت به این که این گوشی‌ها تحت برند و اسم گوشی‌های هوشمند پرچمدار جدید اپل عرضه خواهند شد، ما شاهد قیمت‌های کاملا مناسب و رضایت بخشی در آن‌ها هستیم. مخصوصا این که در طی سال جاری شاهد این بودیم که گوشی‌های پرچمدار جدید اندرویدی که دارای قابلیت پشتیبانی از فناوری ارتباطات ۵G بودند، دچار افزایش قیمت شدید و زیادی شدند، اما در حال حاضر این طور به نظر می‌رسد که ظاهرا اپل قرار نیست هزینه اضافی بیشتری برای این ویژگی از مشتریان خود دریافت کند.

علاوه بر این‌ها، منابعی که ما در اختیار داریم این نکته را نیز یک بار دیگر به ما خاطر نشان کردند که با وجود این که اکنون قیمت (احتمالی) سری iPhone 12 مشخص شده است، اما ما باید منتظر باشیم تا این گوشی‌ها کمی‌ دیرتر از بازه همیشگی معرفی گوشی‌های پرچمدار جدید اپل معرفی شوند (که احتمالا اشاره به همان یک ماه تاخیری دارد که در مطالب قبلی خود نیز به آن‌ها اشاره کرده بودیم‌) و دلیل اصلی آن نیز شیوع ویروس کرونا است. به همین علت نیز ممکن است در بازه زمانی نامعلومی در بین ماه ‌های اکتبر تا نوامبر ۲۰۲۰ شاهد از راه رسیدن سری iPhone 12 باشیم.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.