طراحی iPhone 12 Pro Max در تصاویر جدید آن مشخص شد

iPhone 12
iPhone 12

همه‌ی ما می‌دانیم که شرکت اپل نیز مثل هر سازنده دیگری در این روزها، در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات زیادی در برابر ویروس کرونا است اما هنوز هم معرفی گوشی پرچمدار بعدی خود را فراموش نکرده است. تصاویر رندر شده جدیدی که از iPhone 12 Pro Max فاش شده است، طراحی و شکل ظاهری این گوشی را به ما نمایش می‌دهد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این رابطه، و همچنین دیدن این تصاویر مفهومی جدید، همچنان در ادامه این مطلب نیز به همراهی کردن آرادمگ ادامه دهید.

با وجود این که شرکت اپل قرار است در ماه سپتامبر پیش رو از لاین آپ iPhoneهای پرچمدار جدید خود (که در حال حاضر ما آن‌ها را با اسم لاین آپ iPhone 12 می‌شناسیم) رونمایی کند، اما ظاهرا بر اساس شواهد و مدارک جدیدی که در اختیار ما قرار داده شده است، این شرکت کهنه کار در زمینه توسعه و ساخت گوشی‌های هوشمند و سایر محصولات دیجیتالی با کیفیت، به نظر می‌رسد که کار طراحی سری گوشی‌های پرچمدار بعدی خودش را اکنون به پایان رسانده است؛ یا حداقل تا به پایان رساندن آن‌ها فاصله بسیار کمی دارد. خوشبختانه اکنون تعدادی از اینسایدرهای صنعت گوشی‌های هوشمند موفق به دسترسی پیدا کردن به تصاویر رندر شده‌ای شده‌اند که به احتمال بسیار زیاد (با توجه به دوربین‌های سه گانه‌ای که شبیه به iPhone 11 Pro Max هستند) به iPhone 12 Pro Max (یا هر اسم دیگری که قرار است رده بالاترین گوشی پرچمدار بعدی شرکت اپل داشته باشد) تعلق دارند.

تصاویر رندر شده‌ جدیدی که طراحی iPhone 12 Pro Max را نمایش می‌دهند، نشان می‌دهند که تغییرات زیادی در ظاهر و طراحی این گوشی مورد انتظار نسبت به نسل قبلی آن که در حال حاضر در بازار در دسترس قرار دارد، ایجاد شده است. البته این موضوع نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که بدانید طراحی که از این گوشی در این تصاویر مشاهده می‌کنید، حدود ۷۰ درصد طرح نهایی آن است و هنوز تکمیل نشده. به همین علت نیز ممکن است هنوز تغییر و تحولات زیادی در آن ایجاد شود؛ مخصوصات درمورد جایگاه دوربین‌ها در پنل پشتی و همینطور ناچ عریض و مزاحمت آمیز صفحه نمایش. به هر حال، به نظر می‌رسد که سایر جزئیاتی که در طراحی این گوشی می‌بینیم، دقیق هستند چرا که شباهت بسیار زیادی به تمام شایعه‌ها و حرف و حدیث‌هایی که در طی این چند وقت از گوشه و کنار درمورد آن منتشر شده بود، دارند. شایعه‌های اخیر عنوان کرده بودند که طراحی نسل بعدی آیفون‌ها شباهت زیادی به iPad Proهای جدید پیدا خواهند کرد و دارای لبه‌های کاملا صاف خواهند بود. البته بیشتر ما را یاد طراحی iPhone 5s و دوران آن می‌اندازد.

علیرغم این که در این تصاویر زیاد مشخص نیست، اما گفته می‌شود که حاشیه‌های صفحه نمایش بسیار باریک‌تر از اکنون خواهند شد و هنوز می‌توانند حدود ۰.۹ اینچ باریک‌تر شوند و همچنین ناچ نمایشگر هم در صورتی که نهایی شود و در نسل بعدی آیفون‌های پرچمدار وجود داشته باشد، بسیار کوچک‌تر و جمع و جورتر از نسل کنونی این سری از گوشی‌ها خواهند بود. انجام دادن همه‌ی این کارها در نهایت منجر می‌شود که به یک صفحه نمایش بزرگ‌تر دسترس داشته باشیم که اندازه آن می‌تواند تا ۶.۷ اینچ نیز افزایش پیدا کند اما ممکن است بدنه هم بلندتر و پهن‌تر شود.

در حال حاضر جایگاه دوربین‌های پنل پشتی این گوشی هنوز مربع شکل فرض می‌شود اما iPhone 12 Pro Max می‌تواند دارای یک سنسور LiDar جدید هم باشد اما جایگاه آن هنوز ممکن است دچار تغییر شود و طراحی متفاوتی داشته باشد زیرا همانطور که پیش از این نیز اشاره کوتاهی کرده بودم، جایگاه دوربین یکی از بخش‌های این گوشی است که طراحی آن هنوز نهایی نشده و ممکن است دچار تغییرات بیشتری شود.

و در نهایت، یکی دیگر از تغییرات ظاهری که ممکن است در طراحی iPhone 12 Pro Max وجود داشته باشد، شکل اسپیکرهای مشبک این گوشی است که میزان بلند صدای خود اسپیکرها نیز ممکن است ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش پیدا کند. این مطلب امروز، یک لیک بزرگ و کامل به شمار می‌رود و همچنین با توجه به این که منابع CAD، خودشان نیز اظهار کرده‌اند که طراحی این گوشی هنوز نهایی نشده و ممکن است دچار یک سری تغییرات جزئی شود، بنابراین می‌توان انتظار داشت که این تصاویر، اولین تصاویر رسمی باشند که ما از سری بعدی گوشی‌های پرچمدار اپل مشاهده می‌کنیم زیرا صادقانه هستند. با این وجود، احتمال ایجاد یک سری تغییرات جزئی تا قبل از عرضه آن‌ها نیز همچنان وجود دارد. پس هنوز هم بهترین کار، صبر کردن است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.