سری آیفون ۱۲ در حالت دوسیمکارت، از ۵G پشتیبانی نمی‌کنند

Apple iPhone 12
Apple iPhone 12

یک لیست فاش شده در صفحه فروش وبسایت اپل (ASW) که اطلاعات پرجزئیات و کاملی از تمام محصولات کوپرتینویی‌ها فراهم کرده است، یک سری اطلاعات بسیار مهم در زمینه اتصالات شبکه ۵G در گوشی‌های سری آیفون ۱۲ اعلام کرده است که در ادامه به طور کامل به آن‌ها خواهیم پرداخت.

نکته بسیار مهمی که درمورد اتصال به شبکه ۵G در گوشی‌های سری آیفون ۱۲ مشخص شده، این است که وقتی در حالت ۵G از آن‌ها استفاده می‌کنید، قادر به برخورداری از دو سیمکارت به صورت همزمان نخواهید بود. به عبارت دیگر، محدودیتی که اپل در گوشی‌های هوشمند جدید خودش دارد، فقط به شما اجازه می‌دهد که یا از هر دو سیمکارت خود بر روی گوشی‌های این سری با سرعت ۴G LTE استفاده کنید و یا فقط از یکی از آن‌ها با سرعت ۵G بهره مند شوید. بنابراین، اگر از دو سیمکارت به طور همزمان در گوشی هوشمند جدید آیفون ۱۲ خود استفاده کنید، سرعت آن‌ها به صورت خودکار به اتصال ۴G LTE کاهش پیدا خواهد کرد. شما می‌توانید برای مشاهده کردن لیست فاش شده در صفحه فروش وبسایت اپل (ASW) که به این موضوع اشاره کرده است، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید و تصویر آن را در زیر مشاهده کنید.

این اکتشاف جدید، توسط کاربری به اسم ctthrow1 در فروم r/verizon در وبسایت Reddit به اشنراک گذاشته شده است. این کاربر، مدرک و سند FAQ که برای خرده فروشی‌ها و شرکت‌های مخابراتی در نظر گرفته شده است را در اختیار دارد و به طور واضح و روشن اظهار کرده است که:

وقتی که از دو خط در حالت دوسیمکارته استفاده می‌شود، داده‌های شبکه ۵G بر روی هیچ یک از این دو خط پشتیبانی نمی‌شود و مجددا به حالت ۴G LTE برمی‌گردد. اگر کاربران فقط از eSim استفاده ‌می‌کنند و علاوه بر این، خط آن‌ها روی یک حامل یا شرکت مخابراتی قرار داشته باشد که از اتصال ۵G‌ پشتیبانی می‌کند، می‌توانند به فناوری اتصال ۵G دسترسی پیدا کنند.

بر اساس حدس و گمانه زنی‌هایی که در این رابطه زده شده است، شرکت اپل این مشکل را از طریق آپدیت‌های نرم افزاری بعدی خود تا قبل از پایان سال جاری میلادی برطرف خواهد کرد. البته، هنوز باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا واقعا چنین اتفاقی رخ خواهد داد و اپل به دنبال برطرف کردن آن هست یا خیر.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.