تشخیص ریفر بودن یا نبودن گوشی آیفون از مدل آن را چطور انجام دهیم؟

تشخیص ریفر بودن یا نبودن گوشی آیفون

همیشه وقتی قصد خرید یکی از گوشی‌های هوشمند آیفون از برند اپل را داریم، علامت سوال آزار دهنده‌ای در لایه‌های مغزی ما جریان پیدا می‌کند؟ آیا این گوشی تلفن همراه آکبند بوده و یا ریفر و تعمیر شده است؟ تشخیص ریفر بودن یا نبودن گوشی آیفون چیزی است که حین خرید این گوشی ‌موبایل، مساله‌دار به نظر می‌رسد.

اما جای نگرانی نیست، راهنمایی ساده‌ای برای تشخیص تعمیری بودن یا نبودن گوشی آیفون وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

با ما همراه باشید.

تشخیص ریفر بودن یا نبودن گوشی آیفون

شما می‌توانید به راحتی با مشاهده شماره سریال دستگاه‌های تلفن همراه برند اپل، اطلاعات قطعی نسبت به آن را کشف کنید. این ترفند مدت‌هاست که وجود دارد، اما Lifehacker به تازگی دوباره به آن پرداخته است.

تشخیص ریفر بودن یا نبودن گوشی آیفون

اساسا، نخستین حرف شماره سریال گوشی تلفن اپل، به شما می‌گوید که آیا این گوشی موبایل ریفر بوده یا به طور کلی آکبند است.

برای تشخیص ریفر بودن یا نبودن گوشی آیفون خود، لازم است که از طریق تلفن همراه برند اپل که در اختیار دارید، به منوی تنظیمات Setting وارد شده و از آن جا به بخش درباره یا About بروید.

در بخش About به دنبال “Model” باشید. برای راهنمایی توجه داشته باشید که نخستین حرف از Model، باید M یا F، N یا P باشد و این حرف حاکی از آن خواهد بود که پشت داستان این گوشی اپل چه می‌گذرد؟ آیا آکبند و دستکاری نشده است و یا با یک گوشی ریفر و تعمیری روبرو هستید.

  • نشانه حرف M: معادل آن که تلفن کاملا جدید است.
  • نشانه حرف F: معادل آن که تلفن ریفر شده و تعمیری است.
  • نشانه حرف N: معادل آن که تلفن تعویضی است. این برای آن مواردی است که گوشی اپل تحویل گرفته شده، مشکلات جدی داشته و توسط فروشگاه اپل تعویض شده است.
  • نشانه حرف P: معادل آن که گوشی شخصی سازی شده است. به این شکل که شخصی پس از خرید آن، با حکاکی نام یا اعتبار خود، آن گوشی را به نوعی شخصی سازی کرده است.

تشخیص ریفر بودن یا نبودن گوشی آیفون

همان طور که مشاهده کردید به همین سادگی می‌توانید تشخیص ریفر بودن یا نبودن گوشی آیفون را انجام داده و نسبت به تعمیری بودن گوشی موبایل اپل از حالت آکبند و عادی آن، آگاهی یافته و به این شکل نسبت به خرید خود اطمینان پیدا نمایید.
متاسفانه همان طور که می‌دانید بخش زیادی از گوشی‌های اپل موجود در ایران که به فروش می‌رسند، ریفر و تعمیری هستند و این یکی از دغدغه‌های مشتریان و علاقه‌مندان به خرید گوشی‌های اپل به شمار می‌رود.

برای اطمینان از خرید گوشی اپل آکبند و غیرریفر، می‌توانید از طریق دکمه زیر اقدام نمایید:

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...