اولین تصاویر Galaxy Fold 2 احتمالا فاش شده است

اکنون که قدم به قدم در حال نزدیک شدن به تاریخ احتمالی رونمایی یکی از بزرگ‌ترین گوشی‌های هوشمند شایعه شده‌ی امسال شرکت سامسونگ به اسم Galaxy Fold 2 هستیم، اولین تصاویر آن در اختیار ما قرار داده شده است که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.

در حقیقت از الان به بعد، باید منتظر باشیم که تصاویری که از این گوشی فاش می‌شوند، کم کم شروع به منتشر شدن کنند. در هر صورت، همانطور که قطعا در جریان هستید، گوشی تاشوی بعدی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy Fold 2 هنوز به طور رسمی مشاهده نشده است و در حال حاضر، باید با تصاویر رندر شده‌ی غیر رسمی که احتمالا در طی این مدت از آن منتشر می‌شود، با ظاهر و طراحی آن آشنایی پیدا کنیم. اکنون هم اولین تصاویری که از این دستگاه منتشر شده است، برای اولین بار توسط Sammobile مشاهده شده و توسط یکی از کاربران شبکه اجتماعی توییتر منتشر شده است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید تا به طور کامل از چند و چون این ماجرا اطلاع پیدا کنید.

نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که اولین تصاویر گوشی هوشمند Galaxy Fold 2 که اکنون منتشر شده است، فقط شکل صفحه نمایش بیرونی و پنل پشتی بدنه‌ی این دستگاه را نمایش می‌دهند و چندان هم پرجزئیات نیستند که ما بتوانیم تمام اجزای بدنه‌ی آن را مشاهده کنیم. اگر به خاطر داشته باشید، نسخه اولیه این دستگاه که Galaxy Fold نام داشت، در پنل پشتی بدنه خود دارای سه دوربین بود که به صورت عمودی قرار گرفته بودند. انتظار داریم که مدل بعدی آن هم دارای سه دوربین باشد؛ البته با سنسورهایی که دارای رزولوشن بالاتری باشند. احتمال دارد که این گوشی دارای یک سنسور ToF هم باشد و همانطور که در اولین تصاویر آن نیز می‌توانیم مشاهده کنیم، احتمالا مانند ماژول دوربین‌های سری Galaxy S20، در یک جایگاه مستطیل شکل قرار خواهند گرفت.

اندازه‌ی صفحه نمایش بیرونی مدل اول این گوشی ۴.۶ اینچ بود که اطراف آن را لبه‌ها و حاشیه‌های کاملا ضخیم و بزرگی فرا گرفته بود. اما امسال بر اساس حرف و حدیث‌هایی که در رابطه با این موضوع وجود دارد، انتظار می‌رود که صفحه نمایش بیرونی مدل جدید این گوشی ۶.۲۳ اینچ اندازه داشته باشد. در اولین تصاویر Galaxy Fold 2 می‌توانیم مشاهده کنیم که این گوشی ظاهر کاملا زیبایی دارد. به طوری که لبه‌ها و حاشیه‌های نمایشگر به اندازه کافی باریک هستند و در وسط صفحه نمایش هم یک حفره دایره شکل مشاهده می‌شود که محل قرار گیری دوربین سلفی آن است. با این حال، بر اساس پتنت‌هایی که تا به حال از این دستگاه طراحی شده است، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که حاشیه‌های صفحه نمایش به طور کامل از بین رفته باشند. همچنین ایفوگرافیک جدیدی که روز گذشته از این گوشی منتشر شده بود نیز همین امر را نشان می‌داد.

با این وجود، نکته‌ی گیج کننده‌ای که درمورد اینفوگرافیکِ روز گذشته وجود داشت، این بود که دستگاهی را نشان می‌داد که هم دارای حاشیه‌های ضخیم و زیادی بود و هم دارای یک حفره کپسولی شکل بر روی صفحه نمایش خود بود که منطقی به نظر نمی‌رسد. در هر صورت، شایعه‌ها حاکی از این است که برخلاف صفحه نمایش اصلی که گفته می‌شود دارای نرخ به روزرسانی تصویر ۱۲۰ هرتز می‌باشد، صفحه نمایش بیرونی این دستگاه احتمالا دارای نرخ به روزرسانی ۶۰ هرتزی خواهد بود.

همچنین بر اساس یک گزارش جدید که همین اواخر منتشر شده است، حتی صفحه نمایش UTG (یا همان Ultra Thin Glass) که گفته می‌شود قرار است از Galaxy Z Flip به Fold 2 راه پیدا کند، به اندازه کافی تنومند و محکم نیست که بتوان با یک قلم هوشمند با آن کار کرد. بنابراین، بر اساس گزارش‌های اخیر، سامسونگ تصمیم گرفته که فکر استفاده کردن از قلم هوشمند S Pen در Galaxy Fold 2 را از سر خود بیرون کند. همین موضوع به تنهایی می‌تواند باعث ایجاد شک و شبهه‌های زیادی برای عده‌ای از مردم شود و آن‌ها را از خریدن این گوشی منصرف کند زیرا در ابتدا قرار بود چنین ویژگی در این گوشی وجود داشته باشد اما اکنون گفته می‌شود که خبری از آن نیست. در هر صورت، انتظار داریم که به جز دوربین‌های بهتر و یک صفحه نمایش بزرگ‌تر، Galaxy Fold 2 باتری بزرگ‌تری هم نسبت به مدل اولیه خود در اختیار داشته باشد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.