فیلم No Time to Die به خاطر گوشی‌های نوکیا مجددا تاخیر خورده است

No Time to Die
No Time to Die

در سال ۲۰۲۰ که پشت سر گذاشتیم، یکی از مدیران و سران ارشد شرکت نوکیا خبر از ایجاد یک همکاری جدید بین این شرکت و جدیدترین فیلم پیش روی جیمز باند به اسم No Time to Die داد تا آخرین گوشی‌های هوشمند این برند در آن زمان، در این فیلم نمایش داده شوند و حضور داشته باشند.

این یعنی ما باید شاهد حضور مدل‌های ۲۰۱۹ گوشی‌های نوکیا در این فیلم می‌بودیم اما دلیل این که تا امروز چنین اتفاقی رخ نداده، به خاطر تاخیرهای پیاپی و متعددی بوده است که این فیلم تا به حال با آن‌ها مواجه شده است که هر یک از آن‌ها هم دلایل خاص خودشان را داشته‌اند که فعلا قصد باز کردن بحث آن‌ها را نداریم. اما فیلم بعدی مامور محبوب و حرفه‌ای ۰۰۷ به اسم جیمز باند که No Time to Die نام دارد، در اصل قرار بود در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی در سالن‌های سینما به نمایش گذاشته شود. تا این که جدایی و خروج کارگردان اولیه و دستیار نویسنده این فیلم یعنی Danny Boyle از این پروژه، موجب اولین تاخیر این فیلم شد. و پس از شروع پاندمی و فراگیری ویروس کرونا در سراسر دنیا در بیش از یک سال قبل و چندین و چند بار اعمال قرنطینه‌های اجباری در سراسر دنیا، اکران این فیلم مورد انتظار را بیشتر به تاخیر انداخت و آن را به زمان نامشخص دیگری موکول کرد. پس از تمام این موضوعات، این فیلم قرار شد سرانجام در آوریل سال ۲۰۲۱ یعنی دو سال بعد از تاریخ اکران اصلی خود به نمایش گذاشته شود. تا این که این اواخر، فیلم بعدی جیمز باند به اسم No Time to Die مجددا تاخیر خورد و این بار به خاطر کار روی جزئیات فیلم به تاریخ دیگری موکول شده است. به هر حال، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از دلیل اصلی تاخیر مجدد فیلم بعدی مامور ۰۰۷ همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در مجله اینترنتی آرادمگ همراه باشید.

در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که یک گزارش جدید از رسانه The Sun به یک سری از اینسایدرهای صنعت فیلم اشاره کرده است که حداقل از برخی دلایل آخرین تاخیری که این فیلم جدیدا با آن مواجه شده است، آگاه و با خبر بوده‌اند. در واقع، اگر بخواهیم دقیق‌تر اشاره کنیم، این رسانه گزارش داده است که معاملات و قراردادهای تجاری که در این فیلم وجود داشته و از ابتدا برقرار شده بودند موجب این امر شده است. بخشی از این قراردادها در ابتدای آغاز و شروع فیلم برداری No Time to Die ضبط شده بودند که قرار بود در سال ۲۰۲۰ اکران شود. اما اکنون که اکران این فیلم حداقل تا نیمه دوم سال ۲۰۲۱ میلادی تاخیر خورده است، فناوری‌ها و محصولات تجاری که در نسخه اولیه این فیلم قرار بود حضور داشته باشند و در واقع با اکران این فیلم به سراسر دنیا معرفی شوند، تاریخ مصرف گذشته می‌شدند و این قراردادهای تجاری که قبل از شروع فیلم برداری این فیلم بسته شده بودند هم دیگر ارزش و در واقع، اعتبار خودشان را ار دست می‌دادند. یکی از اینسایدرهای صنعت فیلم اخیرا در رابطه با این موضوع یک اظهار نظر جدید کرده است که در بخش زیر می‌توانید قسمت‌هایی از آن را مشاهده کنید.

اما تا زمانی که این فیلم منتشر شود، دیگر اینطور به نظر می‌رسد که Daniel Craig و سایر بازیگران و عواملی که در این فیلم حضور دارند، چیزی را در دست خود دارند که مدت‌ها است در بازار عرضه شده و حتی دیگر قدیمی هم شده است. این واقعا دلیل ایجاد این همکاری‌های مشترک نیست[…] شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه تکنولوژی و فناوری می‌خواهند ستاره‌ها [سینما] را در اختیار داشته باشند تا تمام محصولات جدید و همچنین پیش روی آن‌ها را در اختیار بگیرند و در حین صحنه‌ها و سکانس‌های مختلف از آن‌ها استفاده کنند تا به بیشتر دیده شدن آن‌ها کمک کنند و شرکت‌ها هم بتوانند آن‌ها را به طرفداران بفروشند[…] این یعنی برخی از صحنه‌ها و سکانس‌ها باید با دقت بسیار زیاد مجددا اصلاح و ادیت شوند و به عبارت دیگر مورد یک بازنگری مجدد قرار بگیرند تا هر چیزی که وجود دارد (محصولات الکترونیک)، آپدیت و به روز شود.

اگرچه که در این متن هیچ اشاره‌ای به محصولات شرکت نوکیا به عنوان محصولاتی که باید مجددا بازنگری شوند و مدل‌های جدید آن‌ها که قرار است در این فیلم قرار داده شود آورده نشده است، اما تا جایی که اطلاع داریم، محصولات نوکیا قرار است یکی از بزرگ‌ترین برندها و نام‌های تجاری برای حضور در فیلم بعدی جیمز باند به اسم No Time to Die باشند. به عنوان مثال، گوشی موبایل هوشمند نوکیا ۸.۳ ۵G قرار بود در این فیلم حضور داشته باشد و در واقع، با دیده شدن در این فیلم به طور رسمی هم توسط HMD Global رونمایی و معرفی شود. اما این محصول به همراه یک سری از محصولات دیگر از قبیل کفش‌های آدیداس، شامپاین Bollinger و همچنین ساعت‌های Omega همه و همه اکنون تبدیل به محصولات قدیمی و تاریخ مصرف گذشته‌ای شده‌اند که در این فیلم حضور دارند و در واقع، هیچ تازگی خاصی ندارند که تماشاگران از دیدن آن‌ها هیجان زده شود و یا برایش یک محصول جدید باشند. گوشی موبایل هوشمند نوکیا ۸.۳ ۵G که قرار بود برای اولین بار در فیلم No Time to Die دیده شود، از ماه اکتبر سال میلادی گذشته (۲۰۲۰) فروش خودش را در بریتانیا، آمریکا و تعداد زیادی از کشورهای دیگر در سراسر دنیا آغاز کرده است و این یعنی همین الان هم مدت بسیار زیادی از حضور آن در بازار سپری شده و دیگر یک محصول جدید و هیجان انگیز به شمار نمی‌رود؛ حتی برای حضور در فیلم بعدی مامور ۰۰۷ یعنی جیمز باند.

احتمالا می‌توانیم متصور شویم که اسپانسرهای فیلم No Time to Die یعنی برندهایی که محصولات جدید خود را قرار بود در این فیلم بیاورند و در آن حضور داشته باشند، بیشتر ترجیح می‌دهند که محصولاتشان بر روی صفحه نمایشگرهای غول پیکر و عظیم در سینماها دیده شوند و حضور داشته باشند. در حقیقت اگر بخواهیم خیلی واضح و بی پرده صحبت کنیم، می‌توانیم بگوییم که دقیقا قراردادهایی از این دست هستند که به برندهای تجاری این قدرت را می‌دهند که فیلم‌ها را به خاطر هدف اصلی اسپانسرها به تاخیر بیاندازند. و این هدف هم چیزی نیست به جز نمایش دادن جدیدترین و آخرین محصولات آن‌ها در یک فیلم. در هر صورت، اگر بخواهیم در زمینه کاری خودمان صحبت کنیم، دوست داریم که هر چه زودتر بدانیم کدام یک از گوشی‌های هوشمند پیش روی شرکت نوکیا قرار است جای نوکیا ۸.۳ ۵G که در ابتدا قرار بود در این فیلم حضور داشته باشد را بگیرد و جایگزین شود. نوکیا ۷.۲ هم یکی دیگر از گوشی‌های این برند بود که قرار بود در فیلم بعدی جیمز باند به اسم No Time to Die حضور پیدا می‌کرد. این گوشی حتی در تریلر رسمی این فیلم هم حضور داشت، اما پس از تاخیرهای پی در پی این فیلم، HMD Global سرانجام آن را در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی راهی بازار کرد.

اما جدا از بحث مسائل تجاری و قراردادهای اسپانسرینگ، تاخیر‌های پی در پی این فیلم تا به حال واقعا به شدت طرفداران و هواداران این فرنچایز را ناراحت و حتی ناامید کرده است. No Time to Die قرار است آخرین حضور Daniel Craig در نقش جیمز باند در فیلم‌های ۰۰۷ باشد و قبل از این که طرفداران این فرنچایز بتوانند متوجه شوند که چه کسی قرار است نقش جیمز باند بعدی را بازی کند، فیلم فعلی این سری باید اول منتشر و اکران شود. در هر صورت، تنها چیزی که ما می‌دانیم این است که محصولات قرار داده شده در سرتاسر این فیلم اکنون مجددا باید به دقت روتوش شوند، سکانس‌های آن‌ها مجددا از اول ضبط شود و یا مجددا ادیت و اصلاح شوند تا محصولات جدید از برندهایی که با این فیلم قرارداد تجاری دارند، جایگزین آن‌ها شوند تا در تاریخ اکران جدید این فیلم که اکنون اکتبر سال ۲۰۲۱ اعلام شده است، قدیمی و تاریخ مصرف گذشته به نظر نرسند.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.