تصاویر جدید iPhone 12 Pro Max منتشر شدند

iPhone 12
iPhone 12

انتظار می‌رود که آیفون‌های ۲۰۲۰ شرکت اپل، امسال تغییرات ظاهری نسبتا زیادی ایجاد کنند که یکی از آن‌ها می‌تواند فریم کناری آن‌ها باشد که ظاهرا قرار است کاملا مسطح باشند. تصاویر جدید iPhone 12 Pro Max ایده بهتری از این تغییرات جدید در اختیار ما قرار می‌دهند.

علاوه بر مسطح شدن لبه‌های فریم آیفون‌های ۲۰۲۰ انتظار داریم که امسال Cupertino از صفحه نمایش‌های OLED به جای LCD در آن‌ها استفاده کند. انتظار می‌رود که ابعداد صفحه نمایش لاین آپ iPhone 12 همان ۵.۸ اینچ، ۶.۰۶ اینچ و ۶.۴ اینچ باقی بماند اما بر اساس حرف و حدیث‌هایی که وجود دارد، گفته می‌شود که یک iPhone 12 با صفحه نمایش ۵.۴ اینچی هم امسال وجود خواهد داشت که شمار آن‌ها را در مجموع به چهار عدد می‌تواند برساند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات جدید درمورد این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

یکی از نکته‌های برجسته و قابل توجهی که درمورد مدل‌های iPhone 12 که قرار است امسال راهی بازار شوند وجود دارد، این است که گفته می‌شود اپل قرار است تغییرات ظاهری بیشتری نسبت به لاین آپ قبلی این سری در آن‌ها ایجاد کند. برخی از شایعه‌ها اظهار کرده بودند که این موضوع می‌تواند به معنی کوچک‌تر شدن ناچ عریضی باشد که در بالای صفحه نمایش سری iPhone 11 وجود دارد. اما بر اساس تصاویر جدیدی که امروز از iPhone 12 Pro Max در اختیار ما قرار داده شده است، ظاهرا به نظر می‌رسد که اندازه‌ی آن تغییر خاصی نسبت به سری قبلی آیفون‌ها پیدا نخواهد کرد. حداقل، تصاویر که این طور نشان می‌دهند.

اگر به خاطر داشته باشید، شرکت اپل در ابتدا برای تولید کردن ماژول‌های سنسور Face ID که برای اولین بار در iPhone X به جای سنسور Touch ID از آن استفاده کرده بود، دچار یک سری مشکلات داخلی شده بود. با توجه به این که این سنسور نیاز به دقت بسیار زیادی در برخی از قسمت‌های خود داشت، سازندگان را دچار مشکل کرده بود. اما اکنون اپل از تمام این مشکلات با موفقیت عبور کرده است و آن‌ها را پشت سر گذاشته به طوری که در حال حاضر یک سری گزارش‌ها وجود دارد که نشان می‌دهند آن‌ها روز به روز در حال ارتقاء دادن دقت و امنیت این سنسور هستند تا در لاین آپ آیفون‌های بعدی خود که iPhone 12 نام دارند، از این پیشرفت‌ها بهره مند شوند.

بدون شک یکی از موضوعاتی که وجود دارد و باعث شده که اپل نتواند بیشتر از این، ناچ صفحه نمایش گوشی‌های خود را کوچک‌تر کند، همین سنسور Face ID است که از طرفی باعث باقی ماندن ناچ صفحه نمایش در گوشی‌های این شرکت شده است و از طرفی دیگر نیز، اپل نمی‌تواند پس از سرمایه گذاری‌های سنگینی که بر روی این فناوری کرده است، آن را کنار بگذارد و دیگر از آن استفاده نکند. علاوه بر این، همانطور که احتمالا در طی چند وقت اخیر نیز مشاهده کرده‌اید، شرکت اپل راه و روش‌های زیادی را تا به حال برای از بین بردن این ناچ و یا حداقل، کوچک‌تر کردن آن به کار برده و پتنت‌های زیادی هم تا به حال طراحی کرده است.

یکی از شیوه‌هایی که Apple برای از بین بردن ناچ صفحه نمایش گوشی‌های آینده خود آن را امتحان کرده، استفاده کردن از حفره‌های پانچ شده‌ی کپسولی و یا دایره شکل بر روی صفحه نمایش دستگاه‌های خود بوده است. اما ظاهرا پس از آزمایش و خطاهای بسیار، در نهایت به این نتیجه رسیده که حداقل امسال قادر به تغییر دادن زبان طراحی گوشی‌های پرچمدار خود نیست و باید بعد از عرضه کردن سری iPhone 12 یک راه حل جدید برای این مشکل پیدا کند.

در هر صورت، بر اساس تصاویر جدید که از گوشی پرچمدار بعدی شرکت اپل به اسم iPhone 12 Pro Max در اختیار ما قرار داده شده است، می‌توان گفت که اپل در این سری قصد استفاده کردن از یک فریم فلزی براق دارد که می‌تواند هم رنگ بدنه‌ی گوشی باشد. پنل بدنه‌ی پشتی نیز اکنون متفاوت به نظر می‌رسد که در ترکیب با اندازه‌ی جدید ۵.۴ اینچی که امسال در نظر گرفته شده، می‌تواند عده زیادی از مردم را به این سری جذب کند. اما زمانی که مودم ۵G، چیپست A14 Bionic پنج نانومتری و همچنین دوربین‌های احتمالی Lidar را به پنل پشتی مدل‌های Pro این سری اضافه کنید، نشان می‌دهد که اپل امسال یک سری نوآوری‌های جدید در سری آیفون ۱۲ ایجاد کرده است که برای ارتقاء دادن کاملا متقاعد کننده به نظر می‌رسند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.