تصورات قبلی درمورد دوربین‌های iPhone 12 ممکن است اشتباه باشند

اگر در طی چند وقت اخیر به طور مرتب و یا حتی هر از چندگاهی ما را دنبال کرده باشید، قطعا ایده خوبی از طراحی احتمالی گوشی‌های پرچمدار بعدی اپل و دوربین‌های آن‌ها که با نام سری iPhone 12 شناخته می‌شوند، در اختیار دارید.

اما اگر این طور نیست، می‌توانیم آن را این طور توصیف کنیم که تلفیقی از طراحی iPhone 4 با لبه‌های صاف و یک دست به همراه یک صفحه نمایش یکپارچه که دارای حاشیه‌های بسیار کمی است و در بالای آن هم یک ناچ عریض وجود دارد، می‌باشد که از سال ۲۰۱۷ تا به حال، تبدیل به چهره و هویت اصلی محصولات آیفون اپل شده است. بر اساس اطلاعاتی که تا به حال درمورد پنل پشتی سری iPhone 12 در اختیار ما قرار داده شده است، در پنل پشتی بدنه‌ی آن‌ها همان ماژول مربع شکلی وجود دارد که در سری iPhone 11 هم وجود دارد و همین موقع در سال گذشته، همه در حال خندیدن و مسخره کردن آن بودند. اما در نهایت، عملکرد این ماژول بود که تعیین کننده شد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر درمورد این موضوع و دوربین‌های سری iPhone 12 که اخیرا در اختیار ما قرار داده شده است، همچنان در طی ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که آنطور که به نظر می‌رسد، ظاهرا ماژول دوربین‌های مدل ۲۰۱۹ گوشی‌های آیفون اپل که سری iPhone 11 نام داشتند، بیشتر از آنچیزی که انتظار داریم، شبیه به سری iPhone 12 خواهد بود. در طی چند وقت اخیر، یک سری تصاویر رندر شده‌ی جدید از خانواده سری iPhone 12 منتشر شده است و در کنار آن، تصاویر قالب‌های هر چهار مدل پیش رو از این لاین آپ نیز در اختیار ما قرار داده شد که پوشش دادیم. اما علاوه بر این، یک سری تصویر CAD نیز از iPhone 12 Pro منتشر شده بود. امروز یک توییت جدید توسط یکی از کاربران شبکه اجتماعی توییتر به اسم EvrythingApplePro منتشر شده است که حاوی یک تصویر CAD فاش شده‌ی جدید از این سری است و تفاوت‌های زیادی را آشکار کرده.

قابل توجه‌ترین ویژگی که در این CAD وجود دارد، این است که فقط رده بالاترین مدل این سری یعنی iPhone 12 Pro Max (که ظاهرا دارای یک صفحه نمایش ۶.۷ اینچی خواهد بود) دارای سنسور Time of Flight مخصوص اپل می‌باشد که سنسور LiDar نام دارد. این در حالی است که پیش از این گفته شده بود که هر چهار مدل این سری به این سنسور مجهز خواهند بود. اگر با کارایی سنسور LiDar آشنایی کافی ندارید، باید توضیح دهم که این سنسور می‌تواند قابلیت‌های واقعیت افزوده (AR) سری آیفون ۱۲ را به طور قابل توجهی ارتقاء بدهد و در کنار آن، افکت‌های بوکه در تصاویر پرتره را نیز به طور قابل توجهی بهبود ببخشد.

البته، هنوز برای ناامید شدن و نگرانی بابت این که تنها یک مدل از سری آیفون ۱۲ به سنسور LiDar مجهز باشد، زود است زیرا سایر اینسایدرها اعتقادی به این تصویر CAD جدید ندارند. به عنوان مثال، یکی از این اینسایدرها Ben Gaskin نام دارد که ادعا می‌کند تصویر CAD جدید از سری آیفون ۱۲ کامل نیست. وی اخیرا در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر در این زمینه اعلام کرده است که طراحی این سری که در این تصویر CAD نمایش داده شده است، برای تولید کنندگان محافظ و قاب‌های این سری به اندازه کافی خوب است و می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. زیرا ابعاد، محل قرار گیری دگمه‌های فیزیکی و فرم کلی آن‌ها درست است و تولید کنندگان محافظ نیازی به در اختیار داشتن داده‌های دقیق طراحی صفحه نمایش و ماژول دوربین‌های این سری ندارند. اما یک ندای درونی دائما به او تکرار می‌کند که این تصویر CAD درست نیست. در نهایت، او اعلام کرده که فعلا تا ماه جولای آینده باید منتظر داده‌های نهایی بمانیم.

البه یکی دیگر از اینسایدرهای صنعت گوشی‌های موبایل به اسم Jon Prosser نیز پاسخ توییت Ben Gaskin را فقط باید یک علامت لایک، داده است که خودش به تنهایی نشان می‌دهد وی با همه‌ی صحبت‌های او موافق است. بر اساس شایعه‌های بسیار زیادی که درمورد سری آیفون ۱۲ تا به حال منتشر شده است، انتظار داریم اپل امسال چهار مدل جدید در حوالی ماه سپتامبر رونمایی کند که شامل مدل پایه با یک نمایشگر ۵.۴ اینچی، مدل Plus با نمایشگر ۶.۱ اینچی، مدل Pro باز هم با یک نمایشگر ۶.۱ اینچی و در نهایت، مدل Pro Max با یک صفحه نمایش ۶.۷ اینچی خواهند شد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.