باتری Lenovo Legion در عرض ۳۰ دقیقه کاملا شارژ می‌شود

Lenovo Legion
Lenovo Legion

فقط دو روز دیگر تا تاریخ رونمایی از گوشی گیمینگ پیش روی شرکت Lenovo یعنی Legion باقی مانده است و با توجه به اطلاعات جدیدی اخیرا که درمورد باتری آن در اختیار ما قرار داده شده است، به نظر می‌رسد یک دستاورد بزرگ در مدت زمان شارژ خواهد بود.

ما دقیقا دو روز دیگر در تاریخ ۱ مرداد ماه سال جاری شمسی برابر با ۲۲ جولای ۲۰۲۰ میلادی می‌توانیم این گوشی گیمینگ جذاب را ملاقات کنیم. بر اساس اطلاعات جدیدی که امروز درمورد باتری آن منتشر شده است، Lenovo Legion موفق به دستیابی به یک رکورد جدید در زمینه شارژ سریع شده است که تا به حال در هیچ گوشی هوشمند دیگری در بازار مشاهده نشده است. در حال حاضر رکورد سریع‌ترین و قدرتمندترین شارژر گوشی‌های هوشمند بازار در اختیار شارژر ۶۵ واتی شرکت چینی Oppo قرار دارد. اما اخیرا خبر رسیده که Lenovo با اضافه کردن ۲۵ وات دیگر، قدرت شارژر گوشی گیمینگ پیش روی خود را به ۹۰ وات خواهد رساند که بیشترین قدرتی خواهد بود که تا به حال یک گوشی هوشمند موفق به دست پیدا کردن به آن شده است. آن‌ها نام فناوری پیشتاز این سیستم را Twin Turbo گذاشته‌اند که واقعا نام برازنده‌ای برای آن است. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

از سوی دیگر، شایعه‌های قبلی درمورد مشخصات گوشی گیمینگ Lenovo Legion به این موضوع اشاره کرده بودند که این دستگاه یه یک باتری ۵ هزار میلی آمپر ساعتی مجهز خواهد بود. اکنون گفته می‌شود که شارژر Twin Turbo آن، تنها در عرض ۳۰ دقیقه می‌تواند ظرفیت باتری را به طور کامل پر کند که چیزی فراتر از شگفت انگیز است. این موضوع را جدیدترین تیزر تبلیغاتی که Lenovo از گوشی گیمینگ پیش روی خود منتشر کرده است، اعلام می‌کند. همانطور که در سایر سیستم‌های فست شارژ دیگر رایج است، در Twin Turbo نیز باتری در هنگام شارژ شدن، برای افزایش پیدا کردن سرعت شارژ به دو سلول تقسیم می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌ها و فناوری‌های شاخصی که در آن به کار رفته، این است که شرکت سازنده این گوشی گیمینگ ۱۶ کنترل کننده امنیتی در آن به کار برده است تا کاملا اطمینان حاصل کند که تمام این قدرت تحت کنترل باقی می‌ماند و هیچ مقداری از آن هدر نمی‌رود و یا از کنترل خارج نمی‌شود که خطر آفرین باشد.

علاوه بر این، با توجه به این که بر اساس شایعه‌های قبلی، این دستگاه دارای دو درگاه USB-C می‌باشد، که یکی در بالای بدنه آن قرار دارد و درگاه دیگر نیز در لبه کناری آن است (تا کاربران حتی هنگام بازی کردن نیز برای شارژ کردن دستگاه خود نیازی به قطع کردن بازی نداشته باشند و بدون ایجاد مزاحمت هم به بازی کردن ادامه دهند و هم گوشی خود را شارژ کنند و سیم شارژر خللی در این پروسه ایجاد نکند)، مهم نیست که گوشی را در حالت افقی در دست گرفته باشید و یا عمودی؛ زیرا در هر صورت، از یکی از این درگاه‌ها می‌توانید بدون مزاحمت استفاده کنید. البته، باید توجه داشته باشید که Lenovo گوشی گیمینگ پیش روی خود را برای استفاده در حالت افقی بهینه سازی کرده است. بنابراین، این که کدام یک از طرف‌های این گوشی “پایین” به شمار می‌روند، چندان واضح و روشن نیست.

متاسفانه با وجود این که دیگر چیزی تا تاریخ رونمایی و عرضه این گوشی باقی نمانده است، هنوز بسیاری از مشخصات آن نامعلوم است. اما شایعه‌ها حاکی از این هستند که Lenovo از مدل بهبود یافته چیپست پرچمدار Qualcomm در سال ۲۰۲۰ یعنی Snapdragon 865 Plus در این دستگاه استفاده خواهد کرد که مدت زمان زیادی از معرفی شدن آن سپری نشده و هنوز هیچ دستگاهی که به آن مجهز باشد راهی بازار نشده است. شایعه‌های دیگری که درمورد مشخصات گوشی گیمینگ Lenovo Legion وجود دارد، اشاره می‌کنند که این دستگاه به احتمال زیاد ممکن است به یک صفحه نمایش رده بالایی مجهز باشد که دارای نرخ به‌روزرسانی ۱۴۴ هرتز می‌باشد. گفته می‌شود قدرتمندترین اسپیکرهایی که تا به حال در یک گوشی موبایل به کار رفته را در این دستگاه مشاهده خواهیم کرد و همینطور مجهز به موتورهای ویبره دوگانه خطی خواهد بود و یک دوربین پاپ آپ نیز برای سلفی گرفتن در آن وجود خواهد داشت تا کاربران در هنگام بازی کردن، تمامِ صفحه نمایش را در اختیار داشته باشند. ظاهرا این دوربین سلفی روی لبه بدنه آن قرار دارد تا حتی وقتی که گوشی به صورت افقی گرفته می‌شود نیز قادر به عکس گرفتن با آن باشید.

برای اطلاع از مشخصات دقیق و ویژگی‌های این گوشی به طور رسمی، چهارشنبه این هفته منتظر برگزاری رویداد معرفی آن باشید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.