باتری Galaxy Fold 2 ظرفیت کم‌تری از نسخه اول آن خواهد داشت

Samsung Galaxy Fold

بر اساس تازه‌ترین جزئیاتی که اخیرا در اختیار ما قرار داده شده است، ظاهرا به نظر می‌رسد که یک مقام نظارتی اجزای باتری گوشی هوشمند پیش روی Galaxy Fold 2 را مشخص کرده است که در طی این پروسه، ظرفیت و سایر مشخصات باتری گوشی پرچمدار بعدی سامسونگ مشخص شده.

با توجه به ساختار منحصر به فرد و طراحی متفاوتی که نسخه اولیه این گوشی هوشمند داشت، گوشی تاشوی بعدی شرکت سامسونگ نیز درون خود دارای دو باتری خواهد بود که بر اساس شواهد و مدارکی که اخیرا در اختیار ما قرار داده شده است، ظاهرا به نظر می‌رسد دارای شماره مدل EB-BF916ABY به همراه EB-BF917ABY هستند. در مشخصاتی که از باتری‌هایی با این شماره مدل‌ها منتشر شده است، ظرفیت هر یک از آن‌ها نیز به ترتیب، ۲۰۹۰ میلی آمپر ساعت به همراه ۲۲۷۵ میلی آمپر ساعت عنوان شده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از سایر مشخصات جدیدی که از باتری گوشی تاشوی پیش روی Galaxy Fold 2 در اختیار ما قرار داده شده است، همچنان در طی ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

با توجه به این موضوع و ظرفیت باتری های این دستگاه، مجموع ظرفیت آن‌ها اکنون به ۴ هزار و ۳۶۵ میلی آمپر ساعت می‌رسد که اگر بخواهیم ظرفیت باتری این گوشی را با مدل اولیه آن مقایسه کنیم، باتری آن ۴ هزار و ۳۸۰ میلی آمپر ساعت ظرفیت داشت که نشان از کاهش پیدا کردن ظرفیت باتری در Galaxy Fold 2 نسبت به مدل اولیه آن می‌دهد. منبعی که این اطلاعات جدید را درمورد باتری این دستگاه در اختیار ما قرار داده است، The Tech Guy نام دارد که اخیرا در رابطه با این موضوع یک توییت جدید در شبکه اجتماعی توییتر نیز منتشر کرده و عنوان کرده است که:

ظرفیت باتری گوشی هوشمند تاشوی پیش روی Samsung Galaxy Fold 2 احتمالا ۴ هزار و ۳۶۵ میلی آمپر ساعت خواهد بود که دارای سیستم باتری دو گانه است که از یک باتری ۲۰۹۰ میلی آمپری به همراه یک ۲۲۷۵ میلی آمپری تشکیل شده‌اند.

با این وجود، اختلاف ظرفیت باتری گوشی هوشمند تاشوی پیش روی Samsung Galaxy Fold 2 چندان هم زیاد نیست اما در هر صورت، هنوز هم کمی جای فکر دارد که چرا سامسونگ در نهایت تصمیم به انجام دادن چنین کاری گرفته است و چرا ظرفیت باتری Galaxy Fold 2 را کاهش داده است. گوشی‌های تاشو که با باز شدن به طور کامل، نزدیک به تبلت‌ها می‌شوند، مانند آن‌ها برای مولتی تسکینگ ساخته شده‌اند و این کار یکی از مهم‌ترین اهداف در ساخت آن‌ها به شمار می‌رود. این موضوع، اهمیت باتری و ظرفیت آن را به شدت بیشتر می‌کند. زیرا باید از قدرت کافی برخوردار باشند تا پس از انجام دادن کارهای سخت و سنگین هم بتوانند دوام بیاورند.

نسخه اولیه این گوشی پس از باز شدن، دارای یک صفحه نمایش ۷.۳ اینچی می‌شد و اندازه صفحه نمایش بیرونی آن نیز ۴.۶ اینچ بود. اما شایعه‌های مختلفی که در طی چند وقت اخیر منتظر شده است، حاکی از این هستند که نسخه دوم آن کمی بزرگ‌تر خواهد بود. به طوری که گفته می‌شود اندازه صفحه نمایش اصلی آن به ۷.۵۹ و یا حتی ۷.۷ اینچ خواهد رسید و همچنین صفحه نمایش بیرونی آن نیز ۶.۲۳ اینچ اندازه خواهد داشت. انتظار داریم که صفحه نمایش داخلی این گوشی دارای نرخ به روزرسانی تصویر ۱۲۰ هرتز باشد که باعث می‌شود مصرف انرژی بیشتری پیدا کند. در هر صورت، گفته می‌شود که برای جلوگیری از این موضوع، از تکنولوژی LTPO در این گوشی استفاده خواهد شد که می‌تواند مصرف بهینه انرژی را افزایش دهد و تا ۲۰ درصد طول عمر باتری آن را بیشتر کند.

در هر صورت، این که مصرف باتری Galaxy Fold 2 نسبت به مدل اولیه آن کاهش پیدا خواهد و یا بدون تغییر باقی خواهد ماند را هنوز باید منتظر باشیم و ببینم چه خواهد شد. بر اساس گزارش‌های اخیر، این دستگاه تا یک ماه دیگر باید به طور رسمی رونمایی و معرفی شود. با وجود این که امروز بحث کاهش پیدا کردن ظرفیت باتری آن نسبت به مدل اولیه آن مطرح شده است، اما جای هیچ شکی نیست که یک پیشرفت عظیم نسبت به مدل اولیه خود محسوب می‌شود. ویژگی‌هایی مانند یک چیپست سریع‌تر و قدرتمندتر، صفحه نمایش بزرگ‌تر و مقاوم‌تر، و دوربین‌های بهتر جزو ویژگی‌های شاخص و برجسته این گوشی نسبت به مدل اولیه آن به شمار می‌روند. البته در صورتی که این شایعه‌ها تبدیل به واقعیت شوند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.